Користувацький вхід

Склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання. Многокутники.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Урок математики в 1 класі
Дата проведення 18 жовтня 2016 р.
Урок № 26
Тема уроку: Склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання.
Многокутники.

Мета уроку:Закріпити знання складу числа 6, а також чисел від 2 до 5,
Уміння читати й складати вирази на додавання за малюнка-
ми. Закріплювати вміння розпізнавати многокутники.
Розвивати оперативність і гнучкість мислення, увагу, матема-
тичне мовлення, вміння працювати самостійно і в мікрогру-
пі, спостережливість.
Виховувати бажання вчитися, інтерес до вивчення предмета,
любов до природи.
Обладнання: магнітна дошка, картки із цифрами, демонстраційний матері-
ал, малюнок Осені, наголовники, мультимедійна презентація
План і хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання.
Продзвенів дзвінок
Він покликав на урок.
А до нас у клас гостей зібрав чимало!
Поверніться, діти, обличчям до гостей
І промовте : «Добрий день!»
Сідайте всі. Пригадайте, як повинні учні сидіти за партою ?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Відгадування загадки.
До нас на урок завітала ще одна «незвичайна» гостя. Хто вона? Допоможе вам загадка.
Ходить по полю, в ліс, в сад заглядає,
Листя фарбує, додолу складає.
Хмари збирає, дощі закликає.
Чи гоподиню цю кожен знає?
(Осінь)
Принесла нам осінь цікаві завдання. Ви згодні виконати ці завдання?
Але щоб їх виконати, якими ви повинні бути на уроці?
-Уважні;
-розумні;
-організовані і дисципліновані;
-кмітливі
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1.Гра «Мовчанка»
Восени часто йдуть дощі. Наша осінь і нам принесла краплинки дощу. Порахуйте і покажіть карткою, скільки краплинок впаде із першої хмарки? Другої? Третьої? Четвертої?

Скільки краплин випаде з 1-ої і 2-ої хмарки; з 1-ої і 3-ьої хмарки? І т.д.
2. Порівняй числа (робота в мікрогрупах) біля дошки.
Пофарбувала осінь листя і встелила ними землю. Листяний килим захищає коріння дерев від морозів та й тваринкам знадобиться, щоб утеплити свої оселі. Аж тут де не взявсь вітерець-пустунець і розкидав листочки із знаками (>,<та =) . Нумо, швидше зловимо ці листочки і порівняємо числа.
5…4 6…5
3…3 4...3
2…1 6…6
3.Цікаві задачі.
А у лісі старанно працюють звірі.
Сушить білочка опеньки,
Три великих, два маленьких.
Порахуйте всі опеньки
І великі, і маленькі. (5)

Їжачки додому йшли,
Груші на голках несли.
Один приніс 4, другий приніс 2.
Скільки груш родина з'їсть?
Заглянула осінь і на господарське подвір'я. А там домашні птахи вирішили допомогти своєму господарю.
Два півники горох молотили,
Дві курочки –чубарочки до млина носили.
Гуска борошно згрібала,
Індику в мішок зсипала.
Ох і весело в дворі!
Ходить осінь на порі.

-Скільки було помічників у господаря?
-Чи правильно повелися домашні птахи, коли вирішили допомогти господарю?
-Що можна про них сказати?
-Яке число проситься до нас на урок? (6)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати склад числа 6, складати і читати приклади та розпізнавати многокутники.
V.Актуалізація опорних знань.
1.Гра «Казкова Країна цифри 6»
-Складемо казку про життя цифри 6.
Пропоную одягнути корону з цифрою 6 і розповісти про себе від імені цифри 6.
(Я-цифра 6. Мої сусіди 5 і 7. Я більше ніж 1, 2, 3, 4, 5 та менше ніж 7. Моє попереднє число 5, а наступне 7. Я утворююсь, коли до 5 додати 1. Я позначаю кількість лапок у жука, кількість промінців у сніжинки.)
3.Пальчикова гімнастика.
1.Закличка
Давайте закличемо до нас на урок сонечко. Хоч восени воно не так гріє, як літом, але йому всі раді.
Вийди, вийди сонечко
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір`ячко.
2.Вітання пальчиків.
3. Каліграфічна хвилинка.
Напишемо каліграфічно цифру 6.
VІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота над складом числа 6.
Заглянула осінь до лісової школи, де мудра Тітонька Сова вивчала із звірятами склад числа 6.
Із яких двох чисел можна скласти число 6?
Магнітна дошка (яблука, груші, сливи)
6=3+3
6=2+4
6=1+5
2. Гра з м'ячем.
По класі Усмішка гуляла
Діток наших звеселяла.
А ти, друже, усміхнись
Правильно склад числа назви.
6-це 1 і…..; 6-це 3 і……і т.д.
3. Самостійна робота
Заселіть будиночки, у яких живе цифра 6.
4.Складання і читання прикладів на додавання.
Звірі старанно готуються до зими.Допоможемо їм порахувати запаси їжі.
(За картками. Мультимедійна презентація)
2+3=5
4+2=6
5+1=6
5.Фізкультхвилинка.
Трішки відпочинемо. Виконаємо роль листочків.
(Діти одягають корони з листочками).
Ми листочки осінні,
На гілках ми сидимо (присісти)
Дмухнув вітер-полетіли,
Ми летіли, ми летіли (легкий біг по колу)
І на землю тихо сіли (присісти).
Вітар знову набіг
І листочки всі підняв (легкий біг по колу)
Закружляли. Полетіли
І на землю тихо сіли (присісти).
6.Робота з підручником (с.28. завдання 3)
А) Складання і читання прикладів
-Що ви бачите?
-Гроші.
Вовчик в школу не ходив
І уроків він не вчив,
Не читав і не писав,
Але думав, що все знав.
Як прийшов до магазину,
Овочів купив корзину,
Почав гроші віддавати,
Аж не вміє рахувати!
Швидше гроші полічіть.
Із них приклади складіть.
Б) Робота з геометричним матеріалом (завдання 4)
В осінньому саду гном-садівник старанно доглядає квіти.
-Якими квітами можна милуватись восени?
Вони ростуть на клумбах, які мають форму многокутників.
-Назвіть, які многокутники ви бачите.
-Який по порядку п`ятикутник? А шетикутник?
-Розкажіть, що ви знаєте про шестикутник.
VІІ. Підсумок уроку.
Наш урок підходить до завершення. Ми з вами і в лісі побували, і на господарськім подвір'ї, відвідали лісову школу та магазин, помилувались квітами на клумбі.
Чи сподобався вам урок?
Я зараз говоритиму початок речення,а ви його продовжіть.
Сьогодні я дізнався (дізналась)….
На уроці я навчилася (навчився)…
Найбільше мені сподобалося…
6 утворюється із 5 і…
І поки ми з вами розв'язували складні завдання, осінь, як справжня невидимка, яка дерева фарбує, листя розкидає, вітер наганяє підкинула вам до класу за вашу старанність, уважність, допомогу цілий кошик фруктів
(роздаю дітям)
Діти виконують пісеньку «Щедра осінь»

Автор: 

Гусар Катерина Миколаївна, вчитель початкових класів Гряківської ЗОШ І - ІІІ ступенів Чутівського району Полтавської області

Для отримання сертифікату - необхідно поставити галку навпроти "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал".

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі