Користувацький вхід

Виховний захід у 1 – му класі "Цікава країна математика".

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Виховний захід у 1 – му класі " Цікава країна математика".
Мета: заохочувати дітей до вивчення математики; розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість та вміння висловлювати свої думки; виховувати самостійність, упевненість.
Обладнання. Предметні малюнки; геометричні фігури; кошик; зображення тварин; аудіозапис зі звуками, що видають тварин, вода та машини.
Хід заходу
І. Організаційний момент
Учитель. Діти, сьогодні у нас незвичайна зустріч. Ми вирушаємо у цікаву подорож. Але не просто у подорож, а до цікавої країни.
Учні (по черзі)
1. Давно вже визнали всі люди
Її главою всіх наук.
Вона потрібна всім і всюди –
Без неї ми, немов без рук.
2. Найдавніша, наймудріша,
Всіх наук цариця,
Хай вона допоки світу
Славиться й святиться.
3. Логіка, краса і сила –
Ось її прикмети,
Всіх вона приворожила –
Мрійників й поетів.
4. Математику вивчати
Треба всім і всюди,
Будем її добре знати –
Вік нам вдячна буде.
ІІ. Основна частина
Учитель. Дітки, нашу подорож ми здійснимо автомобілем. Він незвичайний, адже його складають геометричні фігури.
Для того щоб він міг рушити з місця, ви маєте назвати та показати ці геометричні фігури.
- А тепер перевіримо вашу готовність до подорожі.
- Молодці, дітки, добре підготувалися до подорожі. Отже, тепер можемо вирушати. Заплющіть оченята та уявіть, що ви стали зовсім маленькими, такими, що змогли розміститися у нашому чарівному автомобілі. Вирушаймо!
1. Перша зупинка – на березі річки
- А зараз візьмемо вудки і будемо рибалити.
Гра «Рибалка»
Діти по черзі виходять до дошки і рибалять. На кожній рибці на звороті записано приклади на додавання.
4 + 6 5 + 3 4 + 1 5 + 4
3 + 4 2 + 2 1 + 8 7 +2
- Молодці! Багато рибки наловили, отже, можемо рушати далі!
2. Друга зупинка
- Наш автомобіль проїжджає біля галявини. Хто це плач? Та це ж маленьке зайченя! Воно заблукало. Щоб йому допомогти, нам потрібно виконати завдання. Потрібно скласти і записати приклади за допомогою математичного доміно.

- Ми допомогли зайчикові знайти дорогу додому. Молодці! Їдемо далі до лісу.
3. Третя зупинка
- Дорогою іде їжачок. Він прокинувся від зимової сплячки.
- Допоможемо йому знайти щось на сніданок! Діти, що їдять їжаки? (Гриби). Для того щоб нам допомогти їжачкові знайти грибочки, потрібно виконати завдання. Діти по черзі підходять до дошки і «зривають» гриби, на звороті кожного з них записано числа, що потрібно порівняти.
9…8 0…10 2…4
9…9 0…5 7…6
- Ось ми допомогли нашому їжачкові! Діти, погляньте який довкола нас гарний ліс!
4. Четверта зупинка
- На гілочці сидить білочка. Вона працювала цілий день і назбирала багато горішків, що потрібно розкласти у два кошики. У перший кошик слід покласти горішки з відповіддю 3, а в інший – з відповіддю 5.
1 і 4 3 і 2 2 і 3 1 і 6 5 і 2 4 і 3
5. П՛ята зупинка
- Продовжуємо нашу подорож. Щоб потрапити до країни Математика, нам залишилося зробити лише одну зупинку. Тому зупиняймося. Ось хитра лисичка-сестричка. Вона нас не пропустить до країни Математика, поки ми з нею не пограємося.
Задачі-вірші
Дві синички, дві сестрички
У зеленому гаю,
Там і ніжний соловейко
Веде пісеньку свою.
Лине звідти дзвінкий сміх.
Порахуйте, скільки всіх? (3)

Три ромашки-жовтоочки,
Дві веселенькі волошки
Діти мамі дарували.
Скільки квітів в неї стало? (5)

Йшли два їжаки,
Несли по три буряки.
А ви їм допоможіть –
Буряки ті полічіть. (6)

По гриби їжак ішов,
Десять маслюків знайшов,
Вісім він поклав у кошик,
А на спину – решту ноші,
Скільки рижиків усіх
На голках везе своїх? (2)

Десять жвавих горобців
Приземлились на посів.
Як запорались у житі,
То й забули все на світі.
А тим часом кіт-хитрюга
В гороб՛ячу зграю – скік!
Одного схопив і втік.
Отака–то прикрість стала.
Скільки в житі їх зосталось? (9)
За кожну правильну відповідь лисичка дарує дітям подарунки.
ІІІ. Підсумок заходу
- Ось і добігла кінця наша подорож. Нарешті ми потрапили до країни Математика. Усі працювали дуже гарно, були активними. Сподіваюсь, що наша подорож була для вас цікавою, і ви залюбки вивчатимете математику.

Автор: 

Богдюк Оксана Вікторівна, вчитель початкових класів, Дружнянська ЗОШ І- ІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі