Користувацький вхід

Я й моє ім’я. Розвиток мовлення. Середня група

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст
• зв’язне мовлення: удосконалювати уміння складати розповіді за картиною (фотографією), використовуючи власний досвід;
• граматика: формувати навички творення імен за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів; стимулювати вживання речень з однорідними членами (наш малюк — маленький, веселий, гарненький);
• звукова культура: показати дітям, що імена можуть звучати по-різному; розвивати інтонаційну виразність, уміння співпрацювати у колективі; виховувати повагу одне до одного, почуття любові до рідних.

Словник:
активізувати вживання слів, утворених за допомогою пестливих суфіксів.

Матеріал: загадка, сердечко, фотографії із зображенням родин дітей, бантики.

Хід заняття 5 Тема. Я й моє ім’я. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Середня група

(Вихователь загадує загадку.)

— Кожен із вас його має, а сам не називає. (Ім’я.)

Вихователь. Так, це ім’я. Кожна людина має своє ім’я. Давайте послухаємо як звучать ваші імена.

Дидактична гра «Як вас звати?»

Вихователь. Вам потрібно пестливо назвати свого товариша, який стоїть поруч.

Діти стають колом. Кожна дитина передає сердечко й називає того, хто стоїть поруч, пестливим іменем: Олексійко, Оленка тощо.

Вихователь. Імен різних на світі дуже багато, але вони схожі між собою. Чим? Поясніть.

Діти. Імена складаються зі звуків.

— Є імена, які починаються на однаковий звук.

— Існують довгі і короткі імена.

Вихователь. Назвіть довгі імена.

Діти. Єлизавета, Ярослав, Поліна.

Вихователь. Від довгих імен можна утворити короткі і навпаки.

Діти. Ліза, Ясик, Поля.

Вихователь. Ви почули, що одне й те саме ім’я звучить по-різному?

Діти. Так. Наприклад: Тетянка, Таня, Тетяна, Тетяночка.

— А зараз я пропоную вам відвідати незвичайну фотовиставку.

(Діти розглядають фотографії, на яких зображено їхні родини.)

Вихователь. Зверніть увагу на цю фотографію. На ній зображена моя сім’я. У центрі я — Олена, поряд зі мною мій чоловік. його звати Віктор, але друзі і ми кличемо його — Вітя. Ще на фотографії мої діти — син Олексій і донька Тетяна. Я дуже люблю своїх дітей і тому називаю їх завжди пестливо: Олексійко, Олексійчику, Тетянка, Тетяночка.

(4–5 дітей складають розповіді за фотографіями.)

Фізкультхвилинка

Наші ніжки: раз, два, три!
На носок, на каблучок,
Руку вліво, руку вправо —
Затанцюєм козачок.
Раз — присядем, два присядем,
Гарний настрій — добре всім.
Покружляли, покрутились
І на місце тихо сіли.

(По ходу вірша діти виконують вправи: плескання в долоні, притупування ногами; танцювальний рух — «копирсалочка» обома ногами почергово; піднімання рук угору і вліво почергово; руки зігнуті до плечей, тулуб напівнахилений уперед — притупування ногами; стати навпочіпки; піднятися на носках; покружляти на місці.)

Вихователь. Діти, а чи радієте ви, коли до вас приходять друзі?

— Чому?

(Варіанти відповідей дітей.)

(Вихователь пропонує сказати речення: «Рома прийшов» так, ніби вони дуже зраділи, потім просто повідомити, потім запитати, чи прийшов Рома.)

Дидактична вправа «Мої друзі»
(Вихователь пропонує дітям взяти бантик і подарувати його своєму другові, при цьому розповівши всім, який він.)

Приклад: Мишко добрий, гарний, розумний. Валя — красива, щира, привітна.

Вихователь. Зараз ви діти, і вас усі називають пестливими іменами. А подумайте, як будуть звучати ваші імена, коли ви станете дорослими?

Діти. Роман, Сергій, Олена.

Вихователь. Так, до вашого імені ще буде додаватися ім’я по батькові. (Вихователь пояснює, що ім’я по батькові дається за іменем тата.)

Діти називають повністю своє ім’я та ім’я по батькові.

Підсумок

Вихователь. Як би ви хотіли, щоб вас називали вдома? А ваші друзі? (Відповіді дітей.)

Розпитайте вдома своїх батьків про значення ваших імен.

Автор: 

Подрушняк Олена Олександрівна, вихователь
ДНЗ №5 "Золота рибка"
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі