Користувацький вхід

Останні публікації

Заняття з розвитку мовлення в старшій групі "Подорож у казку"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

«Подорож у казку»
Мета: Формувати у старших дошкільників монологічне мовлення, уміння міркувати на занятті з розвитку мовлення. Вчити дітей впізнавати знайомі казки, складати опис казкових героїв, вживати у мові скоромовки, прислів’я, використовувати складні речення, прикметники, добирати потрібні слова, закріплювати і удосконалювати літературну вимову. Розвивати зв’язне мовлення засобами народного фольклору, мислення, творчість, уяву. Виховувати любов і повагу до української мови.
Матеріал: іграшка-колобок, ілюстрації до українських народних казок, ілюстрації тварин, дидактична гра «Склади казку»
Хід заняття:
- Сьогодні діти, до нас завітали гості, а гостям ми завжди раді й, як ведеться у народі, гостям ми добре слово скажемо. Доброго ранку. (Доброго дня.)
Стала вранці я на ганок
І сказала: «Добрий ранок!»
Сонцю, полю і травичці,
Добрим людям, тихій річці.
Для хороших людей багато добрих слів можна сказати, добра, здоров’я побажати. Тому ми повинні намагатися бажати всім бути добрими, щирими, здоровими. І не забувати народного повір’я: «Хто людям добра бажає, той собі багато має». Давайте, діти, всі разом повторимо і запам’ятаємо це прислів’я. Ми повинні про це завжди пам’ятати і кожен вислів народний з собою у життєву дорогу взяти, і мову рідну любити і поважати.
Що ми можемо сказати про нашу мову?
Мова моя – найчистіша криниця.
Є і краса, і багатство в тобі.
Кожен приходить до тебе напитися.
В радості, в щасті, у тихій журбі.
- Сьогодні наша прекрасна мова поведе нас своїми стежками в казкову подорож, адже ми з вами всі любимо мандрувати. Тож яку дорогу нам обрати, куди ми будемо вирушати? (У казку!)
Казок чимало є на світі – і веселих, і сумних, і не можемо прожити ми без них. Щоб потрапити у чарівний світ казки, нам потрібно провести мовленнєву розминку:
- Що просить сказати лікар, коли дивиться нам горло?
- Як дзижчить джміль?
- Як пищить комар?
- Дмухніть на кульбабку.
- Як мукає корова?
- Як пищать пташенята?
Ось ми і зробили перший крок до своєї казкової подорожі.
Другим кроком у нас будуть скоромовки. Що таке скоромовки? Пригадайте, які ми з вами вчили скоромовки?
Дидактична вправа «Кого вмикаю, той скоромовку розповідає»
- Лис у лісі захворів.
- Жвавий жук живе у жмені

- Ой весела Василинка,
Васелинка-веселинка,
А Маша, мов кваша,
Кисне-кисне Маша!
- В нас бабуся гостювала
І мені подарувала
Дуже миле кошеня,
Щоб з ним бавитись щодня».
- Мурлика муркоче,
Морозива хоче.
Мурлико руденький,
Замерзнеш, дурненький!»
- Їхав Прокіп з Прокопихою,
Ще й з маленькими прокопенятами».
Гра з мікрофоном «Закінчи прислів’я»
- Умієш говорити …(умій і змовчати)
- Слово не горобець-…(вилетить, не впіймаєш)
- З ким поведешся,…(від того і наберешся)
- Друзі пізнаються…(в біді)
- Зробили діло,…(гуляй сміло)
- Шануй людей,…(тебе шануватимуть)
- Хочеш їсти калачі,… (не сиди на печі).
- Без солі і хліба…(немає обіда)
- Вірний товариш,…(то найцінніший скарб)
- У дитини заболить пальчик,… (а в матері – серце)
От і потрапили ми з вами до Казкової галереї.
Дидактична гра «Відгадай, з якої казки?»
- «Мій котику, мій братику. Несе мене лиса за високії ліса…» («Котик та півник»)
- «Гуси, гуси, гусенята. Візьміть мене на крилята…» «(Івасик –телесик»)
- «Були собі двоє мишенят.» («Колосок»)
- Хто бігав наввипередки із зайцем? (Їжак)
- «Де ж усі сховались звірі, у якій такій квартирі? Дуже тісна, невеличка ця чудова…?» («Рукавичка»)
- Як прозвали Телесика? (Івасик)
- Яку тварину було зроблено із соломи? (Бичка)
- Хто вигнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки? (Рак)
- Що знесла Курочка Ряба? (Яєчко)
- На городі виросла велика-превелика, як дідова голова? (Ріпка)
- «Прийшла вона із довгим віником
На бесіду із нашим півником.
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід» (Лисиця)
- Журавель до себе гостю запросив.
Довго готувався,
Щось в печі варив» («Лисичка та Журавель»)
- «Через поле, через ліс
Хтось співаючись котивсь.
Хто це і кого зустрів?
Чим він кожному хваливсь? (Колобок)
Закочується Колобок.
- Ой, дітки, погляньте, а й справді казка почалася і вередливий Колобок закотився в наш садок. Давайте з ним пограємось.
Вправа в колі «Колобок який?» (веселий, рум’яний, кругленький, запашний, рожевий,смачний, неслухняний) «Що він в казці своїй робив?» (пікся, простигав, втікав, котився, співав).
Пісня про Колобка
Неслухняний, неслухняний вереда.
Він від діда і від баби утіка.
Ти напевне здогадався, мій дружок.
Це кругленький і рум’яний Колобок.
Покотився, покотився Колобок
У веселий, у дитячий наш садок,
Два прихлопи, два притопи, каблучок,
Так танцює, так танцює Колобок.
Ти із нами, ти із нами подружись,
У веселому таночку покрутись.
Руки вліво, руки вправо, каблучок,
Ми танцюєм, ми танцюєм гопачок.
- Сподобалась наша пісенька тобі, Колобок? Він запрошує нас з вами до казкової галявини.
Гра «Склади казку»(розрізні картинки)
- У казках найчастіше зустрічаються тварини. А які? Давайте спробуємо описати їх, не називаючи та відгадати, про кого йшла мова.
Гра «Опиши героя» (за принципом ланцюжка)
- Діти, ви пам’ятаєте, чим скінчилася казка про колобка?
Вправа «Зміни кінцівку».
- Уявіть, що лисичка не стала їсти Колобка, про що вона могла б запитати його? (Чого ти сам по лісі блукаєш? Одному по лісі блукати не можна. Тебе можуть з’їсти, украсти, образити.)
- Що ми можемо порадити Колобку?
Ти старих не ображай
До хатинки поспішай.
Дід і баба там чекають
У віконце виглядають…
і обов’язково попроси вибачення.
Підсумок. От і підійшла до завершення наша подорож. Чи сподобалася вам вона? Що саме сподобалось найбільше? А якби вас попросили висловити побажання Колобку, щоб ви йому побажали?
Давайте віднесемо Колобка до діда з бабою, щоб він знову у якусь пригоду не попав.

Автор: 

Бруєва Олена Миколаївна, вихователь, дошкільний навчальний заклад № 2.

Для внесення редагувань є кнопка "Змінити".

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі