Користувацький вхід

Заняття з використанням нетрадиційних технік малювання ля дітей старшого дошкільного віку «У пошуках пензлика»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з використанням нетрадиційних технік малювання для дітей старшого дошкільного віку.
Тема : “У пошуках пензлика”
Мета: вправляти дітей у застосуванні знайомих та нових технік нетрадиційного малювання у нестандартних ситуаціях,самостійно розв'язуючи проблеми, що склалися;познайомити з новою для дітей технікою “відбиток квітами”;розвивати фантазію, уяву, творчі здібності, вміння долати
перешкоди; закріпити назви кольорів, навички культурної поведінки , слова подяки та привітання; виховувати моральні якості(доброту, співпереживання,бажання допомагати іншим),почуття взаємодопомоги під час колективного малювання, повагу до старших, любов до тварин.
Обладнання:гуаш (жовта,синя,червона,рожева), воскові олівці, зображення кошика, живі квіти мати-мачухи, макет торта, губка для миття посуду (за кількістю дітей), театральні іграшки : бабуся, ведмедик, сова, кошенятко, вушка котиків, великий макет пензлика , трубочки для малювання, великий аркуш паперу.
Хід заняття:
Під веселу музику діти з вихователем заходять до кімнати.
- Сідайте, діти, зручніше, я вам дещо розкажу. В одній казці жила собі кішечка Мурочка, яка дуже любила малювати. І був у неї братик Мурчик.він був
ще маленьким, і не вмів користуватися пензлем. Він малював пальчиками.
Але одного разу Мурочка пообіцяла, що коли повернеться з дитячого
садочка, то навчить його правильно поводитись із пензликом. Мурчик не
став чекати, і коли Мурочка з мамою пішли до дитсадка, без дозволу взяв у руки
сестричкиного пензля.
Він стукав ним, сильно натискав, але пензлик або зовсім не малював,
або ж залишав слабкий, нечіткий слід. Мурчикові набридло це заняття, він
розсердився і кинув пензлика за шафу.
Мурочка дуже засмутилась, але не стала сварити братика, а вирішила
разом з ним пошукати свого улюбленого пензлика. Давайте допоможемо
котикам у їх пошуку!
Психогімнастика:
-Давайте ми зараз уявимо,що ми маленькі кошенята, а я старша сестричка Мурочка (діти закривають очі вихователь одягає вушка киці,а дітям одягає маленькі вушка кошеняток).
- Діти розплющують очі і бачуть,що вони кошенятка,як ви гадаєте, звідки потрібно розпочати пошук? (Відповіді дітей)
-Давайте почнемо із шафи! Адже саме туди Мурчик закинув пензля,а
знайти дорогу нам допоможе клубочок.
(Діти заглядають в шафу,знаходять там бабусю).
- Добридень, бабусю! Чи не підкажете нам, де пензлика шукати?
-Звісно допоможу , малята, але в мене до вас є прохання, я спекла тортика, але не встигла його прикрасити,допоможіть мені будь- ласка (Дає дітям макет торту )
- Давайте поміркуємо, як ми прикрасимо тортик для бабусі? Кошенятка,можна намалювати квіти, але ж в нас немає пензлика, давайте спробуємо намалювати живою квіткою, в мене є саме такі. Занурюйте у фарбу і малюйте на тортикові
маленькі квіточки жовтого кольору.(Діти малюють колективний малюнок).
- Тримай, бабусю, подарунок!
- Дякую! Який гарний та красивий вийшов тортик! А ви ідіть стежкою по ниточці до Ведмедика, він допоможе!
(Діти ідуть по ниточці під музику, по ребристій дошці, зустрічають Ведмедика).
- Ведмедику! Чи не знаєш ти, як нам пензлика знайти?
- А ви пригостіть мене малинкою, тоді скажу!
- Діти, де нам взяти ягідки?Давайте намалюємо, але ж пензлика у нас нема ! Треба це зробити гарно і швидко!
В мене є трубочки,ми можемо ними намалювати малинку?
-Так,ми будемо один кінець трубочки вмочати у фарбу, а в інший легенько дуємо. (Діти малюють ягідки у кошику).
- Ось, Ведмедику, повний кошик малини, пригощайся!
- Дякую вам! Ідіть цією стежкою, по ниточці, до тітоньки Сови, вона все знає і обов’язково вам допоможе!
(Діти проходять по ребристій доріжці).
- Тітонько Сово! Підкажіть, будь ласка, де знайти Мурочкиного пензлика!
- Я знаю де він, але навіщо вам пензлик? Адже світ давно уже розфарбований, і все навколо темне і тьмяне! Таким я бачу його вночі!
- Ні, тітонько, ви помиляєтесь! Світ – яскравий, кольоровий, радісний! Діти,
розкажіть Сові, які кольори ви знаєте! (Діти називають кольори).
- Я вдень сплю, і мені дуже шкода, що вночі не видно тих кольорів, про які
ви казали!
- А ми намалюємо тобі феєрверк! Він кольоровий, радісний, і його добре
видно на нічному небі! (На аркуші ватману діти кольоровими восковими
олівцями малюють зірочки феєрверка).
- Але ж це світле небо, я нічого не бачу!
- Нічого, ми зараз зробимо так, що воно стане темним, як уночі! (Губкою,
змоченою у фарбі, створюю фон. Восковий малюнок проявляється).
- Спасибі вам, діти! Яка я щаслива, що побачила так багато яскравих
кольорів! Насправді я слідкувала за вашою подорожжю і зрозуміла, що ви
дружні, працьовиті діти! Умієте знаходити вихід із складного становища,
умієте працювати разом, допомагати друзям.
Виходь, пензлику! В цьому садочку тебе не образять ні діти, ні ляльки!(Сова дарує макет пензлика дітям).
-Дякую, що відшукали мене малята, тепер я знову разом з вами.
-Ви допомогли мені відшукати пензлика, який загубив мій братик Мурчик, а ще навчилися малювати в незвичайний спосіб, за допомогою ...(відповіді дітей).
(Діти чують голос кошеняти).
-Діти, ви чуєте, чий це голос? Та це ж Мурчик.(Вихователь дістає іграшку-кошеня).Ось він, наш Мурчик, тобі мабуть соромно? Ти негарно вчинив з пензликом, але зрозумів це, і хочеш зробити подарунок дітям за те , що вони допомогли знайти пензлик..
Кошенятко роздає дітям пензлики,а вихователь наголошує на тому, що пензлик не можна ображати й бережно ставитися до речей.

Автор: 

Лиманська Юлія Сергіївна
вихователь
комунального закладу «Нововодолазький санаторний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі