Користувацький вхід

Інтегроване заняття для старшої групи « Веселі чоловічки в гостях у казковому українському лісі»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегроване заняття для старшої групи
« Веселі чоловічки в гостях у казковому українському лісі»
Мета :
- розширювати та уточнювати знання та вміння дітей за сферами життєдіяльності «Природа», «Люди», « Культура»;
- продовжувати формувати уявлення дітей про моральні якості людини, вчити аналізувати свою поведінку, вчинки товаришів;
- продовжувати вчити дітей розрізняти і називати знайомі букви, звуки, знаходити їх в словах;
- закріплювати вміння придумувати слова із заданим звуком, речення із заданим словом, ділити слово на склади;
- закріпити вміння робити звуковий аналіз слів, володіти поняттями « голосний звук», «приголосний звук», « твердий, м’який приголосний звук»;
- закріпити поняття про національні символи України, розвивати патріотичні та естетичні почуття;
- формувати бажання якомога більше дізнатися про минуле своєї Батьківщини, берегти народні звичаї та традиції;
- виховувати зосередженість, самостійність;
- розвивати логічне мислення, кмітливість;
- продовжувати вчити розв’язувати задачі на додавання та віднімання;
- закріплювати вміння рахувати в межах 8, знання про кількісну і порядкову лічбу, суміжні числа, геометричні фігури та їх ознаки, вміння складати ціле з частин, цифри до 8.
Матеріал : дид. гра « Державні символи України», фішки для звукового аналізу слів, ілюстрації верби, калини, силуети веселих чоловічків, чарівний клубок, картки до дид.ігор: «Встав пропущену цифру», «Числа-сусіди», казкові герої (площинні), цифри в межах 8, геометричні фігури до зорового диктанту «Серветка», та до дид. гри « Склади ціле з частин», теремок та зображення ягід калини, прислів’я, приказки, загадки, зошити для письма, ручки.
Хід заняття.
1.- Діти, а чи любите ви казки? Тож сідайте зручніше – ми вирушаємо в казку…
- За широкими морями, за дрімучими лісами, на височенній горі, в казковому
будиночку жили-були маленькі веселі чоловічки. Щовечора вони сідали на свої хмарки і летіли до пташок, звірят та розповідали їм цікаві історії та казки. Аж раптом злий чаклун, що жив неподалік, напустив злу віхолу, щоб вона розкидала чоловічків по всьому лісу. Засумували пташки і звірята без казок, тільки на нас з вами вся надія. Ось у нас є чарівний клубочок, який допоможе знайти шлях.
2. Дид. гра « Встав пропущену цифру» ( робота з роздатковий матеріалом).
2 5 6
( різні варіанти карток);
3. Дид. гра « Цифри-сусіди».( робота біля дошки);
3
7
5
Зайшли ми до лісу, а де ж клубочок покотився?
 Погляньте, та це ж теремок! Можливо, там сховав чаклун веселих чоловічків? Хто там живе? ( Вінні-Пух, Буратіно, Чебурашка, Червона Шапочка, лікар Айболить, Кіт у чоботях, крокодил Гена).
 Скільки всього казкових героїв?
 Порахуйте порядковою лічбою. Хто п’ятий за порядком? За яким за порядком казковим героєм стоїть Червона Шапочка?
4. Дид. гра « Покажи цифрою».
- Скільки у Вінні-Пуха м’ячів? (8)
- Скільки грибів в кошику у Червоної Шапочки? (6)
- Скільки разів підстрибнув Чебурашка? (7) і т.д.
5. Робота з роздавальним матеріалом.( задачі, зоровий диктант « Серветка» (геометр. фігури), ознаки геом. фігур.

6. Дид. гра « Склади ціле з частин» ( чашки з блюдцями)

7. Фізхвилинка-веселинка.
- Казкові герої дуже вам вдячні, але у них є одне прохання : прикрасити їх теремок.
- Отже, я пропоную прикрасити будиночок нашими традиційними символами.
« Без верби і калини – нема України».
8. Бесіда про вербу. Чим заслужило це дерево шану в народі? Український звичай – висаджувати вербу біля ставків та на городі. Для чого? Чому говорять : « Там, де живе верба – жива і річка»?
- очищує джерела;
- з верби роблять кошики;
- гілкою верби вітають одне одного зі святом вербної неділі;
9. Звуковий аналіз слова « верба». Складання речень із заданим словом, поділ слів на склади ( верба, кошик, джерело,калина).
Загадка : У віночку зеленолистім,
У червоному намисті,
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду.( Калина).
« Посади калину – будеш мати долю щасливу».
 Ягідки які? ( Яскраво-червоні; пламеніють, як жар; схожі на намисто.)
10. Звуковий аналіз слова « калина».( Визначення першого і останнього звуків, називання голосних, приголосних звуків)
- Відтепер веселі чоловічки знов розповідають свої історії лісовим мешканцям. Я пропоную заштрихувати ягідки калини в зошитах, на згадку про нашу подорож.( Робота в зошитах.)

Автор: 

Богдан Яна Василівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі