Користувацький вхід

Інтегроване заняття з розвитку риторичних навичок під час розвитку мовлення та ознайомлення з природним довкіллям (підготовча група).

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегроване заняття
з розвитку риторичних навичок під час розвитку мовлення
та ознайомлення з природним довкіллям
(підготовча група).

Тема: Подорож до Дерева Бажань
Програмовий зміст: вчити дітей виступати з невеликим усним монологом на тему з власного досвіду,уважно слухати співрозмовника, володіти увагою слухача, правильно добирати засоби інтонаційно-звукової, логічної, емоційно образної виразності під час розповідання; володіти та користуватися немовними засобами публічного мовлення (поставою, жестами).
Вчити дітей володіти основами ораторського мистецтва, підвищувати рівень комунікабельності, мовну культуру.
Розвивати комунікативно-мовленнєві навички, техніку мовлення (мовленнєве дихання, дикцію, голос), розуміння емоцій, вміння відображити їх; гнучкість мислення, здатність до асоціювання. Виховувати інтерес до словесної творчості, імпровізації, самовираження, вміння працювати в колективі.

Обладнання : кольорові сліди до гри “Кольрові асоціації”, 5скринь, 5 чарівних монет, дерево бажань, набір масок до гри ”Перевтілення”, мотузка до гри ”Вузлик розв'яжи – порівняння підбери”, клубочок до гри ”Казкарі», малюнки до гри ”Винахідливий”, 5 листів з завданнями.

Хід заняття
Вихователь: (читає лист):
«Дорогі малята групи "Веселка”! У нашому казковому лісі щороку в цю пору розквітає дерево бажань, але до цього часу воно не розквітло, тому що зла чаклунка його зачарувала. Вона не хоче щоб чарівне дерево допомагало здійснювати бажання.Тільки ви сможете нам допомогти розчаклувати наше дерево бажань, виконавши всі завдання чаклунки і здобути 5 чарівних монет, які сховані в скриньках. А відкрити скриню і дістати чарівну монету можна тільки правильно виконавши завдання.Чекаємо на вашу допомогу. Мешканці лісу».
Вихователь : То що, малята, ви згодні допомогти розчаклцвати чарівне Дерево Бажаннь Тоді давайте вирушати в дорогу, але пам'ятайте дорога до лісу буде непростою і небезпечною!
Діти а яка небезпека може нас очікувати в лісі?
- В лісі можна зустріти небезпечних тварин;
- У лісі є поломані дерева,які можуть упасти;
- Можна знайти небезпечні предмети, які підбирати не можна.
Вихователь: Отже , ви багато знаєте і я думаю безпечну дорогу ми знайдемо, і завдання виконаємо. Тоді вирушаємо!
А щоб нам було веселіше йти, давайте промовимо чистомовочку:
(звучить аудіо запис звуки лісу)
Щоб наш ротик працював
Звуки гарно промовляв
Чистомовки будем вчити
Щоб швидко й чітко говорити
Ло-ло-ло- сонечко зійшло
Ло-ло-ло-вже надворі тепло
Ва-ва-ва-зеленіє молода трава
Ки-ки-ки-розпускаються бруньки
Іс-іс-іс-йду через ліс
Лі-лі-лі-живе білка в дуплі
Ли-ли –ли птахи прилетіли
Лю-лю-лю-дуже друзів я люблю
Ра-ра-ра- ми весела дітвора!
1. Діти підходять до скрині знаходять лист, педагог зачитує зміст:
«Виберіть колір слідів за бажанням, станьте на них, подумайте та назвіть слова, які нагадують вам цей колір».
- Білий (сніг, папір, халат, зайчик, зима, радість)
- Зелений (ялинка, трава, листя, весна, огірок)
- Червоний (осінь, помідор, яблуко, квітка, полуниця)
- Чорний (сум, горе, ніч, земля, ворог, біда, ворона)
- Синиій (річка, море, дощик, очі, м'ячик, сукня).
Вихователь: - Молодці діти! Тепер ми можемо відкрити першу скриню; (відкриваємо, дістаємо першу монету і знаходимо підказку до наступного завдання –мотузку на якій 16 вузликів).

2. Гра з використанням інтерактивного методу "Ланцюжок”:
"Вузлик розв'яжи порівняння підбери”
Вихователь: Потрібно по черзі придумати порівняння до слів і розв'язати вузлик. Давайте я почну, а ви будете мені допомагати:
- Річка блищить, як …(дзеркало, кришталь, золото, срібло)
- У білочки очі як…(намистинки, гудзики, краплинки, намистинки, бісеринки, зірочки, кришталики)
- Травичка м'яка як…(килим, подушка, хутро, пір'я, вата, перина)
Кожна дитина підбирає по одному прикметнику і розв’язує вузлик .
Вихователь: Молодці, ви виконали друге завдання і здобуваємо другу золоту монету. І тут є підказка до наступного завдання .
На мольберті 3 малюнки: собачка, хатинка, квітка.

3.Д/Г"Винахідливий"
Вихователь: Подивіться уважно на мольберт та розгляньте те, що намальовано.
Завдання: Потрібно скласти речення, в яких є обов'язково ці три слова: собачка, хатинка, квітка.
(Діти складають по 1 реченню з цими словами)
- Собачка стереже хатинку, біля якої росте квітка;
- Собачка знайшла квітку і принесла її до хатинки;
- В горщику біля хатинки росте квітка, яку песик не може дістати;
- Собачка принесла дівчинці квітку, яка стояла біля хатинки.
Вихователь.: І з цим завданням ви теж впоралися, і ми можемо відчинити наступну скриню та дістати третю чарівну монету. В цій скриньці теж є підказка до слідуючого завдання.

4.Д/Г"Хто похвалить себе найкраще"
Вихователь: Виберіть собі чарівну шапочку, і перетворіться в цих героїв.
- Я лисичка- (я така гарна, хитра, розумна , винахідлива, привітна, спритна ,
охайна)

- Я мишеня (я таке швидке, маленьке, спритне, гарненьке, веселеньке)
- Я дуб (я сильний, міцний, кремезний, величавий, непереможний)
- Я вітер (сильний, поривчастий, лагідний, приємний, теплий)
- Я ведмедиця (велика, тепла, клишенога, хутряна)
Вихователь: Ви молодці! Тепер ми можемо відчинити наступну скриню, і дістати четверту монету та здобути слідуюче завдання. Діти знаходять чарівний клубочок.

5. Д/Г «Казкарі»
Вихователь: Розглянте ілюстрації до казки, послухайте її початок і придумайте продовження і закінчення на новий лад.
- Одного разу Маша вирішила піти в ліс по гриби та ягоди, раптом з-за куща вийшов ведмідь…(діти передають клубочок, придумуючи казку)
- Що зробила Маша? Як повів себе ведмідь?
1) Дівчинка злякалась і побігла додому до дідуся і бабусі;
2) Ведмідб почув, як гавкають собаки і пустився тікати;
3) Маша побачила ведмедя, який допоміг назбирати ягід та показав дорогу додому;
4) Маша побачила ведмедя і попросила показати дорогу додому;
5) Ведмідь запросив Машу до себе на гостину, пригостив ягодами та показав стежину додому.
Вих.: Ви дуже чемні і хоробрі дітки. Ось ми і дісталися до останньої скриньки. Відчинемо її дістанемо останню п'яту монету і листа: «Ми дуже вдячні вам за допомогу, тепер чари злої чаклунки безсилі, і наше дерево бажань знову розквітло, а монети залишіть собі на згадку про наш казковий ліс».
Вихователь: Подивіться , яке гарне Дерево Бажань, а за вашу допомогу воно виконає ваші бажання.
Давайте прикрасимо його ще й своїми квітами-бажаннями і задумаємо таке, щоб було бажане для всіх жителів нашої планети (діти загадують бажання і прикріплюють квітку на дерево).

Вихователь: Діти подивіться, яке у нас гарне розквітло дерево завдяки вашим знанням та чарівним побажанням. І я бажаю вам і всім нашим гостям, щоб дерево бажань квітло завжди і збувалися всі ваші бажання і мрії.

Використані джерела:
БВДС № 11, 2017

Автор: 

Реут Олена Анатоліївна, вихователь, Спеціальний дошкільний навчальний заклад №13 "Росинка"

Джерело: 

БВДС № 11, 2017

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі