Користувацький вхід

Заняття з розвитку мовлення з дітьми старшого дошкільного віку "Складання описової розповіді за картиною "Весна"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст. Вчити дітей складати описові розповіді за картинами групами, послідовно планувати розповіді. Продовжувати вчити дітей зв’язно описувати картини, складати порівняльні описові розповіді за двома картинами («Рання весна» і «Пізня весна»). Активізувати словник дітей словами, що означають весняні явища; ввести в словник дітей слова: неквапливо, стрімко, зазеленіла. Вчити добирати синоніми до дієслів (прийшла), прислівників (тихо, швидко); вправляти в умінні вживати образні слова, порівняння. Вправляти дітей в утворенні складних речень із сполучниками (бо, тому що). Розвивати пізнавальну активність дітей, творчу уяву, логічне мислення. Виховувати вміння діяти в групі, виявляти бажання допомагати товаришеві, доповнити його розповідь.
Матеріал. Картини «Рання весна», «Пізня весна», вірші, загадки до теми, схема навчання описової розповіді; грамзапис «Весняні мелодії».
Хід заняття.
Вихователь читає вірш
Лунає музика чарівна,
Красива, ніжна, весняна.
І подумки ми уявляєм,
Як іде дівчинка-Весна.
Красива, гарна, кучерява
Маленька дівчинка-Весна,
Куди не ступить – всюди квіти,
Буяють трави молоді.
- Прислухайтесь до цієї мелодії, що вона вам нагадала? (Відповіді дітей)
Малята, а якою ви уявляєте собі Весну? А як, на вашу думку, вона до нас приходить? (Відповіді дітей)
Як можна сказати по-іншому: прийшла весна? (Настала, розпочалася)
Давайте пригадаємо, як починалась рання весна, якою ходою вона до нас ішла? (Тихо, повільно, спокійно, обережно)
А ще можна сказати «неквапливо», запам’ятайте це слово.
Пригадайте, як же ішла пізня весна? (Швидко, впевнено, широким кроком)
Можна ще сказати «стрімко».
Лунає грамзапис звертання Весни до дітей.
Весна.
Добрий день, любі малята,
Милі хлопчики й дівчата!
Говорить з вами чарівна
Сама паняночка Весна.
Послухати сьогодні хочу,
Чи знаєте про мене ви,
Про ліс і поле чарівні
Та про берізку і травичку,
І небо синє , журавлів,
Про всю мою красу і вроду,
Зелену, гарную природу,
Бо скоро вже прощатись час,
І літо прийде вже до вас.
- Ось Весна замислила дві картини, за якими ми будемо складати розповіді. Розгляньте їх. Пригадайте, як називається ось ця картина? («Рання весна»). Так, ця картина вам вже знайома.
Давайте уважно розглянемо іншу картину. Як би ви її назвали?
Демонструється картина «Пізня весна»
Які ознаки пізньої весни на ній зображені? Чому пізня весна має зелений колір? Як сказати по-іншому, що повсюди виросла зелена трава? (Зазеленіла трава)
А ще кажуть: «Буяють трави молоді».
«Всюди трави, трави, трави, зеленаві, зеленаві». Чому в небі зображені птахи, які летять ключем? Чому вийшли в поле трактори?
Уявіть наша картина незвичайна, до неї додаються спеціальні навушники, через які можна почути всі звуки на картині.
Тож одягніть їх і послухайте уважно. Розкажіть, що ви почули? (Відповіді дітей)
Малята! Сьогодні ми будемо складати розповіді за картинами. А працювати будемо групами, хто з ким бажає. Будь ласка, утворіть 3 команди.
Вихователь дає завдання.
1 група: ви будете складати розповіді за картиною «Рання весна»
2 група: ви будете складати розповіді за картиною «Пізня весна»
3 група: складатиме порівняльну розповідь за двома картинами.
А тепер домовтеся, хто про що буде розповідати, продовжуючи розповідь товариша.
Робота в групах.
- Діти, ви, як справжні дослідники помітили і розповіли про багато предметів на картині. Але в природі нічого не існує окремо, в ній все пов’язане між собою. Спробуйте поєднати будь-які два предмети на картині, визначити зв’язок між ними, встановити, чому вони важливі один для одного.
Звучить фонограма прощального звернення Весни до дітей.
Весна.
Спасибі, вам, любі малята.
Що вмієте так працювати
Ви в групах, разом в дружнім колі.
Про мене знаєте багато.
Мене ви встигли полюбити,
І зелень трав, і шум беріз,
За те вам кошик посилаю
З букетом квітів чарівних.
- Дякуємо тобі, Весно! Ну, що ж, малята мої любі! Ви справді добре попрацювали. Скажіть, що вам найбільше сподобалося на нашому занятті.

Автор: 

Бруєва Олена Миколаївна, вихователь, дошкільний навчальний заклад № 2 "Золотий ключик"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі