Користувацький вхід

Моє рідне місто

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

"Моє рідне місто"
Заняття з розвитку мовлення у старшій групі ДНЗ

Мета: узагальнювати та розширювати знання про місто, у якому діти живуть; уточнити назви різноманітних видів транспорту; повторити свою адресу; вправляти у вживанні слів у різних відмінках; розвивати увагу, пам'ять, мислення, дрібну моторику рук; використовувати в мовленні прислівя і приказки по темі; формувати уміння брати на себе відповідальність за красу та чистоту свого міста; виховувати любов до міста, інтерес, бажання більше знати про рідне місто, почуття патріотизму.
Матеріал: фотоальбом міста, герб, прапор міста, картки із зображенням видатних місць міста, картки, олівці.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Привітний і світлий наш сонячний дім,
Як радісно й весело жити у нім.
Тут мамина пісня і усмішка тата.
В любові й добрі тут зростають малята.
Дзвінка наша пісня до сонечка лине:
«Мій сонячний дім — це моя Україна!» (А. Німенко)
2. Основна частина.
- Як називається наша країна? Наш рідний край?
Якщо ми живемо в Україні, то як називають нас? (Українцями). Хлопчик – українець, а дівчинка – українка. Ми разом– українці.
- У кожного з нас є рідна домівка, де ми народилися, живемо, де живуть наші рідні та близькі. Все це наша маленька батьківщина – це наше місто. Як називається наше місто?
- Місто моє над рікою,
У солов’їних садах,
Де б не бував я, ти завжди зі мною,
В спогадах, в мріях, у снах.
- Місто Куп'янськ знаходиться на березі річки Оскіл в місці впадання в неї річки Куп'янки. Куп'янськ завжди вважався торговим містом, його назва походить від слова «Купець». У минулі часи річка Оскіл була повноводною і навіть судноплавною. Багато купців, пропливаючі вздовж Куп'янська, обов'язково зупинялися тут, щоб трохи відпочити і поторгувати.
- А ще у стародавні часи практично вся територія міста була всіяна торф'яними горбочкамі або як їх ще називають, купинами. Звідси пішла назва ще однієї нашої річки - Куп'янки
- У місті живуть багато мешканців, яких прийнято називати міські жителі, на відміну від сільських, які живуть у селі. Міські жителі живуть зазвичай де? (У квартирах). А квартири розташовані у яких будинках? (У великих, високих, багатоповерхових будинках). Чого багато у такому будинку? (Квартир, поверхів, під’їздів, вікон).
Наша адреса:
- Але що це? З’являється лялька, яка плаче. — Чому ти плачеш, дівчино? – Бо я загубилася і заблукала. Допоможіть мені, будь ласка.
- Діти, як можна допомогти? (Відвести додому). Але ж у місті дуже багато будинків, які об’єднуються у вулиці, провулки, площі. А у багатоповерхових будинках багато квартир. Місце, де живе кожен з нас називається адресою і включає в себе назву вулиці, номер будинку та квартири. Де ти живеш, дівчинко? – Я не знаю! Діти, а ви свою адресу знаєте? (Моя адреса: місто Куп’янськ, м-рн Ювілейний, будинок 5 квартира 4).
Пальчикова гра:
Ти по вулиці крокуй, вище ноги підіймай,
То наліво, то направо, а тепер відпочивай.
Ось паркан, а ось будинок, ось велика вулиця.
Знов паркан і знов будинок, один до одного тулиться.
Робота на картках: заштрихувати дах на маленькому будиночку та домалювати на кожному поверху вікна у багатоповерховому будинку.

Міський транспорт:
- А з допомогою якого транспорту ми пересуваємося містом? Є у нас автобуси, таксі, маршрутне таксі, автомобілі, поїзди, велосипеди, а Осколом плавають катери та човни. А хто керує автобусом, поїздом, велосипедом.
Символіка міста:
- Як і кожне інше, наше місто має свій гімн, герб та прапор. — Скажіть, а чим прапор нашого міста відрізняється від державного прапору України? А чим вони схожі? Яку форму має герб? — Які основні кольори частин герба?
- Щит розділено навпіл. У верхній його частині на зеленому полі розміщено перетяті стрічкою золотий ріг достатку, срібний змій та крила. У нижній жовтій частині знаходиться тварина бабак, що сидить. По краях щит обрамлено золотою облямівкою. Також щит обрамований вінком з золотого дубового листя, переплетеного блакитною стрічкою.
- Герб розповідає нам, що місто Куп’янськ має багату родючу землю, яка ніби ріг достатку, забезпечує своїх мешканців усім потрібним, а ще вказує на те, що у наших землях водилися у великій кількості бабаки. Хто бачив цю тваринку? Нині бабаки охороняються законом, бо їх кількість щороку зменшується.
Дидактична гра: «Склади прапор міста із часток».
- Наше місто славиться своєю чудовою природою. Усі мешканці люблять відпочивати, а де саме – ви мені підкажете.
Ми у парку відпочинку. Проведем фізкультхвилинку.
Ми на гойдалки всі сіли,
Швидко вгору полетіли. (Діти тягнуться догори, потім вниз.)
Тихше, тихше, не летіть, (Діти рухаються повільніше.)
Гойдалки всі зупиніть. (Зупиняються.)
Раз, два, раз, два, (Плескають у долоні.)
Закінчилась наша гра.
Стали в пари всі малята, і пішли собі гуляти.
Вправо, вліво поглядаємо, навкруги все помічаємо.
Ось стрибає горобець, сірокрилий пустунець,
Ось де голуб пролетів, і на тротуар присів,
Ось водій проїхав швидко, помахав рукою діткам.
Гарна вулиця у нас, та до дитсадочка час.
Карта міста:
- Чи є у нашому місті площа? Як вона називається? — Назвіть вулиці нашого міста. Чи в місті є музей, театр? - Хто найголовніший у місті? (Мер)— Усі ви, діти, маленькі громадяни нашого міста. Це означає, що ви маєте поводитися належним чином, тобто ставитися до рідного міста з повагою, пишатися ним та дбати про те, щоб воно було гарним, процвітало.
Ось як про це говориться у прислів’ях та приказках.
Дидактична гра «Закінчи прислів’я»
Хто тримає в чистоті джерело, той … п’є чисту воду. Чисто не там, де прибирають, а там, де … не смітять. Як дбаєш, так і … маєш. Чистота – найкраща … красота.
Все із доброго чи злого починається з малого,
Листя виросте з листочка, з нитки витчеться сорочка…
Навіть річечка-ріка починається з струмка
День турботою почнеться, все довкола усміхнеться.
Проганяй мерщій дрімоту і рукам давай роботу.
І робити невтомно, вміло, хоч мале, та добре діло.
Дидактична гра «Буду — не буду»
Необхідно завершувати речення словами «буду» або «не буду».
1. Смітити у своєму місті я ... (не буду).
2. Рвати квіти на клумбах я …(не буду).
3. Саджати деревця на вулицях міста я … (буду).
4. Робити зауваження порушникам порядку я … (буду).
5. Малювати на парканах та стінах будинкув я … (не буду).
6. Прославляти рідне місто у спортивних змаганнях я … (буду).
7. Захищати Куп’янськ від ворогів я …(буду).
8. Любити своє рідне місто я … (буду).
3. Підсумок.
Як називається наше місто? Воно велике чи маленьке? В народі кажуть: «Скрізь добре, а вдома краще». Чому? Яке воно наше місто? (гарне, красиве, прекрасне….). Чому треба наше місто любити? Що вам подобається у нашому місті? А що ви хотіли б змінити?

Автор: 

Зудова Людмила Вікторівна
вчитель-логопед Куп'янського дошкільного навчального закладу ясла-садок №8 комбінованого типу

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі