Користувацький вхід

Відкрите заняття з дисципліни «Аналітична хімія» на тему: «Визначення карбонатної жорсткості води»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Методична розробка відкритого заняття з дисципліни «Аналітична хімія та інструментальні методи» містить в собі методику проведення лабораторної роботи за темою «Визначення карбонатної жорсткості води» для студентів вищих навчальних закладів системи підготовки молодших спеціалістів-технологів, яка інтегрує практичні вміння та навички студентів в єдиному процесі діяльності навчально-дослідного характеру. Вона сприяє формуванню вмінь та навичок індивідуальної самостійної та спільної групової діяльності, активізує розумову діяльність в ході вирішення завдань і дослідів.
Знання, отримані на занятті, можуть бути використані при проходженні «Навчальної практики з хімічного аналізу тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів і виробів», при виконанні лабораторних робіт з дисципліни «Технічний аналіз та контроль виробництва скла», при вивченні дисципліни «Фізична хімія ТНіСМ». Крім того, у знаннях з титриметричного аналізу студентами-технологами зацікавлені передовсім підприємства, на яких будуть працювати майбутні молодші спеціалісти. Отже, вкрай потрібно систематично, детально аналізувати жорсткість води, тому що використання жорсткої води визиває появу осаду (накипу) на стінках котлів, в трубах, а це є причиною більше 90% відмови обладнання.
В той же час використання дуже м’якої води може призвести до корозії труб, тому що в цьому випадку відсутня кислотно-лужна буферність, яку забезпечує гідрокарбонатну (тимчасову) жорсткість. Вживання жорсткої або м’якої води звичайно не шкідливо для здоров’я. З цього можна зробити висновок, що використання та вживання жорсткої або м’якої води наносить невелику, але ефективну шкідливість людям. Технологам необхідно вміти визначати жорсткість води і саме тому тема: «Визначення карбонатної жорсткості води» є сучасною і актуальною.

Автор: 

Крючкова Вікторія Анатоліївна
викладач технологічних дисциплін
Костянтинівського індустріального технікуму ДВНЗ «Донецький національний технічний університет»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі