Користувацький вхід

Заняття-подорож «Стежина, де пізнає красу кожна дитина»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

«СТЕЖИНА, ДЕ ПІЗНАЄ КРАСУ КОЖНА ДИТИНА»
(заняття-подорож )
МЕТА: Сприяти розвиткові емоційно-чуттєвого сприймання і позитивного ставлення до природи, логічне мислення, інтерес , екологічний світогляд, зв’язне мовлення, естетичний смак;
виховувати почуття любові до всього живого, емоційну чутливість та бережливе ставлення;
формувати естетичні смаки, уміння цінувати та милуватися природою, та об’єктами природи, продовжити знайомити з розмаїттям навколишньої природи;

Хід заняття
Ранок малята, ми радо вітаєм.
До сонечка долоньки простягаєм
Свої поцілунки йому посилаєм.
Пташок привітаєм за ранкові пісні,
Бо дуже вони до вподоби вам і мені.
Привітаємо трави, умиті росою,
І квіти, що милують своєю красою.
Усмішку я вам , малята дарую
Обніму привітаю, бо всіх вас люблю я.

Хочу вас малята запросити
Світ чарівний, неповторний відкрити.
А щоб нам туди потрапити малята,
Що ми з вами повинні із собою взяти?
( усмішки, настрій, компліменти, добринки …..)
Якщо взяли ви з собою усмішки ,
Компліменти ,настрій і добринки,
То вас чекає екологічна стежинка.

Прокинулась природа , сонечко розбудило
Промені жовтенькі нам ясно засвітили.
Цілувало сонечко у дерев листки
Птахи заспівали проснулись жуки.
Росою укрилась молода трава,
Ой, яка чудова літня ця пора.
Вітерець навколо нас, свіженький гуляє
Куди йти нам сповіщає.

Ідіть любі діти,
Гарненько під ноги дивіться
Квітам і травам ви поклоніться,
Ласку несіть ви їм у долоньці
Немов промінці теплого сонця.”
( приходять на галявину)
Ми з вами малята на галявину
До травички прийшли.
Дарунки вітання ми їй принесли.
ДІТИ: ,, Добрий день травичко! “
,, Ми дуже раді зустрічі з тобою!”…………….
- На що схожа травичка?
- Кому вона потрібна?
- Як називаються трави , які ростуть на галявині? (спорищ, подорожник, деревій, кульбаба та інші)
Гра: ,, Я травичка.”(гра в парах одна дитина запитує , друга відповідає)
Декламування вірша ,, Травонько муравонько, зеленись.”
Погляньте травичка повеселішала .Чому?
Складання розповіді: ,, Чому травинка веселою стала.”
Пригріло сонечко землю, розбудило сонну травинку, зігріло. Напилася травинка ранкової роси почала свої листочки розправляти. Виглянула , а поряд і інші травинки вже прокинулись і всі тяглися до сонечка. Всім стало весело, вони обнімались, прихилялись одна до одної. І тому травинка стала веселою. А ще веселіше їй стало, коли до неї гості завітали.
Будемо обережно по травичці ступати
Щоб зелений килимок не потоптати.
- Які гості завітали до травички? ( комахи ,жуки і звичайно ми )
- А ще кого травичка чекатиме? ( птахів, тварин )
- Навіщо птахам травичка? ( зробити гніздечко..)
- А тваринам навіщо?( їсти, лежать, лікуватися)
- Яка користь людям від травички? ( подушечки з різних трав зробити ,щоб сон був міцним, для лікування, загартування …..)
- Чим пахне травичка?
Д\ гра: ,,Коли травичці добре ,а коли погано?
В травичці щось жовтеньке
Малята виглядає,
Та це з кульбабка жовта
Маленька розцвітає.
- Яка гарненька квіточка, подобається вам?
- З чим можна її порівняти?( сонечко, курчатко , колобок…..)
-А хто любить до кульбабок в гості прилітати?(бджілки, метелики ……..)
Коли квіти ці гарненькі , скажемо їм компліменти.(ти дуже красива, твої пелюсточки схожі на повіки моїх очей, тебе квіточко мені хочеться цілувати…….)

Поки про квіточку розмовляли
Дітки - кульбабками стали.
Стало квіточок багато
Заходились кульбабки,
В хороводі кружляти.
ХОРОВОД
У травичці народились
Сонечка маленькі.
Ми не сонечка, а квіти
Кульбабки жовтенькі.

Розбіглися по травичці
Курчатка маленькі.
Не курчатка ми , а квіти
Кульбабки жовтенькі

Ой які чудові квіти
В траві виростали.
До кульбабок на гостину
Бджілки прилітали.

Подивіться кульбабок, як багато
І хочеться до них нам нахилиться.
Не затоптати і не зім’яти,
А ніжно їх поцілувати.

Пропоную у травичці жучків пошукати.
Сонечко жучок не забарилось,
На долоньці в діток з’ явилось.(розгляд сонечка жучка)
Гра-міркування: ,,Чому жучка назвали сонечком?’’
Казка ,, Жучок,який став жучком- сонечком.’’

На галявині комахи зібрались:
Бронзівка,Світлячок,Коник , Цвіркун,Богомол.
Бігали, повзали, грались
Один перед одним вихвалялись.
Хто найкращий сперечались
Та побачили вони комаху малу
Почали її чіпати із листочка проганяти.
Впала маленька комашка
На спинку перевернулась
Гіркими слізками умилась.
-Не чіпайте, не чіпайте? листочки заступились
Вона наша помічниця і маленька захисниця.
Від тлі нас захищає всі листочки на дереві очищає.
Сонечко нам допоможи і комаху захисти
Ця комашка всім рослинкам допомага
Сонце відповіло: -Я зрозуміло.
Простягнуло сонечко промінець
Допомогло комашці встати
Засоромилась комашка, почервоніла
І стали усі жучка Сонечком називати,
Бо добрі справи Сонечко жучок робив малята.

Посадимо сонечко на листочок,
Хай собі працює, лазить, літає
Природі жить допомагає.
А ми сонечок не будем ловити і вдолоньки брати,
Й не дозволимо нікому сонечок ображати.

Подобається нам травичко з тобою, та нам потрібно поспішати,до парку дерева привітати.
Щоб до парку дійти, стежинку потрібно знайти.
Між пеньочками ідемо, немов змійкою повземо.
По густій траві ступаєм високо коліна піднімаєм.
Ось стоїть старий пеньок пострибай з нього дружок.
Погляньте у дерев гілки хитаються,
Немов із нами вони вітаються.
-Та чому ми сюди прийшли?
Діти: Дарунки вітання деревам принесли.
То ж часу не гайте деревце обнімайте, і ласкаво привітайте.
Діти: -Добрий день кленочку, яку гарну ти одяг сорочку.
- Добрий день дубок, будем сильні ми удвох.
-Добрий день липка, яка пахуча в тебе квітка.
Дерев в парку у нас багато
Ми разом з вами будем виростати,
Силу і енергію від вас будем брати
Будемо любити і оберігати,
Не дозволимо нікому гілочки ламати.

Пропоную між деревами поблукати
Мурашку і жучка солдатика пошукати.
- Де мурашечку знайти? ( листячко потрібно розгребти)
Привітаємо мурашку малята , як про них потрібно дбати?
Діти : Хатинку- пірамідку мурахам не ламати.
-А що це за хатинка пірамідка? (мурашник , багатоповерховий будинок з численними входами і переходами, коморами та дитячими кімнатами)
- Мурашок не топтати , хай живуть і природу бережуть.
-А чому їх називають санітарами?(мурахи працьовиті комахи їх санітарами називають, загиблих комах вони поїдають.
Хай мурашечки працюють і втоми не знають, а ми підемо жучка солдатика пошукаєм.

Погляньте на дереві червоні краплинки заворушилися
Це пожежники жуки на сонечку розігрілися.
-На якого жука схожий?(на сонечко жучок)
-Що він вміє робити?(лазити, повільно літати)
-Чим відлякує від себе ворогів?(своїм червоним кольором)
-Яку користь він приносить? (знищує личнки,гусениць,
тлю,дрібних комах, що завдають шкоди листі……….)
Не будемо їх чіпати не хай гріються
На сонечку пожежники солдати.
А ми зможемо усім пояснити,
ЦІ комахи корисні , з ними потрібно дружити.

А тепер гайда малята дівчаток берізок вітати.
Та щоб до берізок дійти між ялинками потрібно нам пройти.(ходьба між ялинками оминаючи їх ,щоб не поколотись) Між ялинками підемо і свою маленьку ялиночку знайдемо треба її привітати, що весною посадили з вами малята.
-Добрий день ялиночко, яка ти гарненька!
Трішки ти в нас підросла,
Та іще маленька.
Компліменти ялиночці (ми любимо тебе ялиночко, ти не мов їжачок, виростай швидше ……..)
-Який настрій у ялиночки?
Гра: ,,Люстерко. (діти роблять коло, це люстерко складають розповідь про ялинку ,,Ялиночка красива тому що?)
-Як захистити маленьку ялиночку? (потрібно обгородити)
Сухих гілочок потрібно назбирати і парканчик збудувати.
( діти обгородили гілочками ялиночку)
-А що ми ще можемо зробити? (ялиночок ще посадити )
Правильно , коли ялиночок стане багато , то і повітря буде чистіше малята.
А тепер запрошую я вас зі мною пограти
Етюд: В коло дружно ви ставайте
Посмішку передавайте
На берізізки подивіться
Їм ласкаво посміхніться.
ДІТИ: Добрий день дівчатка-берізки!
Які в вас довгенькі кіски.
Скільки в вас чарівності і краси
Ми будемо такими, як ви .
Дозвольте розглянути ваші тоненькі гілочки, стрункі стовбури, обійняти вас, набратися вашої краси, стрункості, гнучкості., енергії.(діти стають біля дерев)
Берізкам цікаво ,чому ви діти до них прийшли?
ДІТИ: Ми дарунки –побажання їм принесли.
-Щоб білі берізки не сумували .
-І птахи співучі до них прилітали.
-Щоб діти любили ,гілки не ламали .
-І ніколи берізки не сумували.
- Чи можна відрізнити берізку від інших дерев?
- З чим порівнюють білу кору берізки? ( з платтям, сарафанчиком)
-Як про берізку можна сказати ,яка вона? (струнка, білокора красуня лісова, зажурена)
- Як називаються плоди у берізки? ( сережки)
Прислухайтесь малята хтось зітхає на поміч кличе.
Це берізка зітхає про порятунок благає.
Люди навчилися із берізки сік цілющий брати,
Та не навчилися берізки лікувати.
Через ранку можуть потрапити шкідливі мікроорганізми, які викликають захворювання. Сама ранка довго не гоїться і дерево може загинути.
То краще відмовитись від соку ,а дати життя дереву. А щоб застерегти охочих поласувати соком зробимо і поставимо заборонений знак .
А тепер берізку нам потрібно лікувати ( лікуємо берізку)
Для берізки пісеньку будемо співати.( пісня про берізку)
Добре нам було берізки з вами,
Та нам потрібно далі мандрувати .

Запрошую відвідати водойму малята
Та вербичку біля водойми привітати.
Ідучи діти розв’язують проблемні ситуації в природі
-Як зникне сонце назавжди
Як будем жити я і ти?
Що станеться з природою , людьми?
-Усе загине навкруги.
-Стоїш і дивишся ти навкруги,
Аж глянь, ламають з дерева гілки.
Що ти робитимеш?
-Можливо зможу пояснити,
З природою не можна так чинити.

(звалене дерево, розкидані камінці)
Та щоб до вербички дійти,
Потрібно подолати перешкоди,
Що виникають в матінки Природи.
Тут хтось шкоду наробив
Дерево повалив,
Камінці порозкидав.
- Хто тут хазяйнував?( відповіді дітей)
- Що нам робити?
А поряд криниця, а в ній смачна водиця
Обкладемо камінцями криницю
Будемо пити ще довго водицю.
Біля криниці покладемо повалене деревце
Буде подорожньому, де відпочити і води попити.
А тепер до вербички малята
Будемо ми вербичку вітати.
- Добрий день вербичко!
-Яка ти красива?
- З ким можна порівнять вербичку ? ( з дівчинкою з довгими косами)
Біля ставу над водою
Росте невеличка,
В платтячку зеленім
Молода вербичка.
Вітерець її гілки
Низько нахиляє,
І вербичка молода
В воду заглядає.
Видивляється на вроду,
Яка ж бо гарненька
Це тому, що я іще
Така молоденька.
-Які звуки ми чуємо біля вербички?
В нашої вербички довгії косички
Вітер їх гойдає ,то розчісує ,то заплітає,
А то гне додолу,а то і ламає.
Простягнемо ручки до вербички
Пожаліємо ми з вами вербові косички.
Гра:,,Скарги вербички (гілочки ламають, листочки обривають, на гілках гойдаються, як у водоймі купаються )
-Що нам робити, як вебичку захистити?(пожаліти,обняти, гілочки зібрати, поспівчувати…)
Зберемо гілочки, потрібно поскладати,
Може пташечка гніздечко буде будувати.
Та повісимо табличку:
,,Ніхто не має права ображать вербичку.”
Вербиченьку привітали й до водойми завітали.
-Добрий день царство водяне,
Ми знову прийшли провідати тебе.
Та поцікавитись ,як мешканці водойми проживають
Жабки,коники водяні,жуки плавунці, водомірки.
Гра,,Мікрофон.’’ (,,Як би мешканці водойми говорили, про що б вони нам розповіли? “
Обговорення:,,Чому жабки скаржаться.”
Пропоную малятам про водойму подбати,
Камінці, папір, гілочки зібрати.
Та з водичкою пограти.
На бережку відпочивали
Мешканців водойми ми вітали..

Пора нам додому вертати,
Попрощаємось з водоймою малята
Напишемо на пісочку золоті слова:
,,Будь природі другом.”
Допобачення царство водяне
Ми раді, що у нас ти є.

То ж не баріться швидше вирушайте,
В чарівний світ природи поспішайте ,
Бо лиш в природі,де усе живе
Пізнає кожен сам себе.

Якщо научимось природу ми любити ,
То стане в світі краще жити.

Автор: 

Лінива Валентина Василівна
вихователь
закладу дошкільної освіти «Джерельце» Варвинської селищної ради Варвинського району Чернігівської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі