Користувацький вхід

Сценарій осінньої розваги для дітей середньої групи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Сценарій осінньої розваги для дітей середньої групи
Мета: Закріпити знання про пори року - осені.
Завдання:
- Створити святкову атмосферу для дітей, залучаючи їх в активну спільну творчість;
- Формувати екологічну культуру дошкільника;
- Інтегрувати освітні галузі "Пізнання", "Комунікація", "Соціалізація", "Читання художньої літератури", "Художня творчість";
- Розвивати вміння слухати музику, висловлювати свої емоції через спів і танець, гру на музичних інструментах.
Демонстраційний матеріал: мультимедійний екран з анімаційними малюнками тварин і прикметами осені, штучні осіннє листя, музичні інструменти, бутафорські калюжі і гриби.
Методичні прийоми: бесіда-діалог, перегляд слайдів із зображенням картин осені і тварин, пальчикова гімнастика, продуктивна діяльність.
Хід заняття:
Діти заходять в музичний зал під музику.
Ведучий: Здрастуйте дорогі батьки і наші малюки. Сьогодні ми зібралися тут, щоб поговорити про чудовий пори року - осені. Хлопці, як ви думаєте, за якими ознаками ми можемо визначити, що настала осінь (відповіді дітей)? Зараз ми подивимося на екран і визначимо, чи правильно ми думаємо. Переглядають презентацію. А тепер нам пора прочитати вірші (читають вірші про осінь).
Виконують пісню «Осінь» слова И.Плакиды, музика И.Кишко
Ведучий: Хлопці! Я пропоную вам сьогодні відправитися в музичну подорож в осінній ліс. На чому поїдемо?
Діти. На поїзді!
Ведучий: Правильно. Займайте місця у вагончиках! Отже, поїзд відправляється.
Під музику «Паровоз-Комашка» діти рухаються змійкою по залу.
Ведучий: А ось і перша зупинка. Приїхали ми з вами на галявину. (Дітей зустрічає Осінь.)
Осінь: Здравствуйте мої дорогі діти! Давно я вас виглядаю у себе в гостях. Подивіться, як я прикрасила всі дерева різнокольоровими фарбами.
А музика, яка дивовижна музика звучить! Так і хочеться танцювати, закружляти в осінньому вальсі. (Роздаються листочки). Давайте з ними потанцюємо.
Танець осінніх листочків А. Макшанцевої
Сідають на місця.
Осінь: (помічає музичні інструменти під деревом). Ой, хлопці дивіться, хто залишив музичні інструменти під деревом. Давайте на них зіграємо. Але для початку нам необхідно зробити розминку для наших ручок і пальчиків, готові?
Пальчикова гімнастика:
Вітер в лісі літав, - плавні, хвилеподібні рухи долонями.
Вітер листочки вважав: - загинаємо пальчики на руках
Ось дубовий,
Ось кленовий,
Ось горобиновий різьблений,
Ось з берізки - золотий.
Ось останній лист з осинки
Вітер кинув на стежку - укладаємо долоні на коліна.
Інструментальна імпровізація під російську народну мелодію «Світить місяць»
(ложки, трикутники, бубни)
Ведучий: Як здорово у нас вийшло! Давайте трішки відпочинемо, і інструменти приберемо. Сядемо на «пеньочки». (Діти сідають на стільчики). Подивимося, хто там сховався за кущиком? (показує зайчика-іграшку).
Осінь: Зайчик, зайчик, не бійся нас, виходь (прислухається до нього)! Хлопці він каже, що йому дуже сподобалося, як ви грали на музичних інструментах, а не могли б заспівати йому пісеньку?
Виконується пісня за вибором музичного керівника
(звучить сигнал відправлення поїзда)
Ведучий: Хлопці, наш потяг відправляється. Попрощаємося з зайчиком і їдемо далі. (Діти «їдуть паровозиком» по залу.)
Але що відбувається за віконцем? Зупинимо поїзд.
Чується «Шум дощу»
Діти: Це дощик!
Осінь: Хлопці, я пропоную вам подивитися на екран і послухати гарну музику, яка розповідає нам про осінь та її настрої (дивляться презентацію і слухають музику). (Після перегляду проводиться невелика бесіда з запитаннями) «Який настрій викликала у вас музика?», «Які фарби осені ви побачили на малюнках?» та ін
А зараз хлопці давайте виконаємо пісеньку про дощик!
Пісня «Дощик»
(Вихователь розкладає «калюжки» по килиму)
Ведучий: Подивіться, скільки калюж з'явилося після дощу.
Осінь: А хочете пограти?
Діти: Так!!!
Гра «Перепригни калюжу»
Танець під музику «Винувата хмаринка»
Ведучий: Хлопці, вам сподобалося наше осіннє подорож. Так хочеться залишити на пам'ять, що-небудь про нього.
Осінь: Я можу вам допомогти! Зараз ми всі разом зробимо подарунок, який буде радувати вас в групі і нагадувати про чудову осінню подорож! (Діти разом з вихователем роблять спільну саморобку із застосуванням техніки розмазування пластиліну на великому аркуші А4, малюється стовбур дерева з гілками, а хлопці прикріплюють до нього різнокольорові листочки з пластиліну).
Фото на пам'ять з виробом. Осінь роздає частування, прощається і йде.
Ведучий: Ну що ж, пора повертатися в дитячий сад. Поїзд відправляється. Ось і приїхали ми в дитячий сад. До нових зустрічей, друзі! Діти йдуть в групу.

Автор: 

Брюзгіна Людмила Іванівна
керівник музичний ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі