Користувацький вхід

Прості і складені задачі на визначення швидкості, часу, відстані. Дії над іменованими числами. Ознайомлення з назвами геометричних тіл

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Прості і складені задачі на визначення швидкості, часу, відстані. Дії над
іменованими числами. Ознайомлення з назвами геометричних тіл.
Мета: Ознайомити учнів з назвами геометричних тіл, узагальнити зв’язки між відстанню,
часом і швидкістю; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на обчислення
згаданих величин, виконувати дії з іменованими числами; розвивати логічне
мислення, увагу, пам’ять дітей; виховувати любов до тварин.

Хід уроку:
І. Організаційна частина.
Учні стоять в колоні по одному обличчям до гостей.
Привітання :
Швидко продзвенів дзвінок:
Розпочати час урок.
До людей ви поверніться,
Привітайтесь, посміхніться..
Ми навчаємось старанно,
І працюєм залюбки.
Гості скажуть бездоганно,
Що ми всі розумники.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок – подорож по країні Тваринляндії. Як ви думаєте, чому ця
країна має таку дивну назву?( Бо тут живуть тварини )
- Ми з вами будемо подорожувати групами, кожна група – на своєму засобі пересування. Ми маємо
такі види транспорту : автобус, корабель та літак. Щоб опинитися на котромусь з них, потрібно
отримати путівку. Я тримаю ваші путівки у руках. Ви, по-черзі , будете витягувати 1 путівку,
виконувати завдання на звороті і займати своє місце на тому транспорті, який зображено ззовні.
ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Усний рахунок.
( Діти витягають путівки, на яких зображені літак, автобус та корабель. Ззаду – приклади для усного рахунку).
Літак Автобус Корабель
1. 1м – 1дм 1. 15000:100 1. 7*5-5
2. 1кг – 200г 2. 720 *10 2. 9*9+9
3. 1ц-10кг 3. 124 *1000 3. 3*3:9
4. 5см-4мм 4. 6800 :100 4. 64:8*6

(Дитина, котра вирахувала приклад сідає за той стіл, на якому зображено її вид транспорту)
Ось ми вже маємо команди, кожна з яких буде подорожувати по певній місцевості: 1 – в повітрі, 2 – по суші, 3 – по воді. І звичайно кожна команда буде зустрічати певних тварин. Як ви гадаєте , кого буде зустрічати перша команда? (птахів). А друга? ( звірів) А третя ? (риб).
Але друзі наші менші будуть не прості, на них міститимуться завдання.
1. Робота в зошитах.
Отже, наша подорож починається. Не встигли ми рушити,як на горизонті з’явилися перші тварини.
Це охоронці Тваринляндії, вони повинні вирішити, чи гідні ми того, щоб відвідати їхню країну. А щоб це перевірити, вони дають нам свої завдання. Та спершу вони бажають перевірити документи, які засвідчують наші особи. Цими документами для нас є зошити. Давайте запишемо сьогоднішнє число, тобто дату подорожі, та класну роботу.
А ще охоронці хочуть перевірити нашу з вами каліграфію, а для цього нам потрібно зобразити жителя їхньої країни. Ось він. Хто це? На яку цифру він схожий?( Лебідь. На 2)
(Хвилинка каліграфії)

2. Картки для опитування.
Документи наші приймаються, але за однієї умови, ми повинні записувати все, що тут відбувається.
А тепер завдання від охоронців.
1 картка ( птах)
а)Обчисли значення виразів:
28750- (750+ 1001)= 26999
48350-9405+598=39543
б)Розв’язати задачу:
Відстань між Запоріжжям і Львовом 800 км . Літак летів туди й назад 4 години. Яка швидкість
Літака, якщо він летів весь час з однаковою швидкістю?
1)800+800=1600(км) – відстань
2) 1600:4=400(км/год.) – швидкість
Відповідь: 400 км/год.
2 картка (тварина)
а)Обчисли значення виразів:
8365- (2120+1080)=5165
17250+15000+19885=52135
б) Розв’язати задачу:
Відстань між Києвом і Кременчуком 240 км. Подорож на автобусі туди й назад тривала 8 годин.
Яка швидкість автобуса, якщо він рухався весь час з однаковою швидкістю?
1) 240+240=480(км) – відстань
2) 480:8=60(км/год.) – швидкість
Відповідь: 60 км/год.
3 картка (риба)
а)Обчисли значення виразів:
17800-(9753-8009)=16056
19885+(17250-15000)=22135
б) Розв’язати задачу:
Відстань між Києвом і Каневом по Дніпру 120 км. Подорож на човні туди й назад тривала 4
години. Яка швидкість човна, якщо він весь час рухався з однаковою швидкістю?
1)120+120=240(км) – відстань
2) 240:4=60 (км/год.) – швидкість
Відповідь: 60 км/год.

ІV. Основна частина.
1.Гра «Допоможи другу».
Охоронці задоволені, тож подорожуємо далі.
Тільки ми минули першу перешкоду, як жителі країни звернулися до нас по допомогу. Річ у тім, що
вони не можуть орієнтуватися у часі і не знають скільки його вони витрачають на рух, але знають
відстань і швидкість А їм просто необхідно про це дізнатися, для звітування. Кожна група отримає своє завдання, користуючись вже набутими знаннями, ми спробуємо їх виконати.
( кожна група отримує картку із задачею на знаходження часу)
- Давайте пригадаємо , що треба зробити, щоб знайти час? (Діти по-черзі читають задачі )

1 картка (птах)
Ворона пролетіла 100км зі швидкістю 50 км/год. Скільки часу летіла ворона?

2 картка (тварина)
Рись пробігла 140 км зі швидкістю 70 км /год. Скільки годин бігла рись?

3 картка (риба)
Дельфін проплив 240 км зі швидкістю 60 км/год. Скільки часу плив дельфін?
60 км/год

2. Вивчення нового матеріалу»
а) Підготовча вправа.
Нам тварини дуже вдячні за допомогу, тому вирішили з нами поділитися своїми знаннями, і
передали нам дещо. ( Під тканиною заховані геометричні тіла: куб, паралелепіпед, піраміда, куля,
циліндр)
Та спершу давайте пригадаємо, як називаються дані фігури:
Квадрат, прямокутник, трикутник, коло, овал.
б) Пояснення.
А зараз ми подивимося, що ж тут заховано.(Витягаю тіла по одному і розказую про них).
- Це тіло, тому що воно об’ємне. Називається воно - куб. Нам ця назва знайома ,коли ви були
трошки менші, то гралися такими тілами – кубиками. Ось вони.(Н а столі лежать кубики)
- Це тіло називається піраміда, що воно нам нагадує і назвою,і формою? ( Малюнок Єгипетських
пірамід)
- Ну а це тіло нам відоме дуже давно, це куля. На що вона схожа і за назвою, і за формою?
(надувна кулька)
- А це циліндр . Колись дуже давно чоловіки носили капелюхи, які мали таку ж форму, і таку саму
назву – циліндр.
Мабуть, найважчими для вас буде тіло - паралелепіпед. Ні, не формою, бо безліч предметів, які
нас оточують мають таку саму, взяти хоча комод, чи підручник. А назвою, яку потрібно
запам’ятати.
в) Робота по підручнику.
№ 408
- Повторіть назви геометричних тіл
№ 411
- Форму якого геометричного тіла мають дані предмети?
3. Фізкульхвилинка.
V. Повторення вивченого матеріалу та узагальнення математичних знань учнів.

1. Дозаправка
Всі ви розумієте, що будь-який вид транспорту необхідно заправляти пальним. Так от, нам просто необхідно дозаправитися. Та пальне наше буде незвичайним, воно не забруднює навколишнє середовище – це приклади, якщо ви їх виконаєте правильно , то ми поїдемо далі.
№412
14 грн.96к.+ 6 грн.4 к.=21грн.
20 км 800м - 4 км 80 м = 16 км 720 м
10 грн. – 5 грн. 8 к. = 4 грн. 92 к.
8кг 420 г-3 кг 80 г =5 кг 340 г
Подорож по Тваринляндії продовжується.
2.Розв’язування задач.
Всім вам відомо, що серед птахів, риб та звірів є хижаки. Вони вирішили на нас напасти, бо ще не
снідали сьогодні . Що ж робити? Давайте їх нагодуємо. Кожний хижак дав нам своє завдання , яке
задовольнить саме його.

Рись
250 кг м’яса розклали в морозильні камери. У першу поклали 40 кг. Решту розклали порівну у 3
однакові морозильні камери. Скільки кілограмів м’яса в одній такій камері?

Шуліка
180 яєць розклали по коробках . В першу поклали 20 яєць, а решту розклали порівну у 4 однакові
коробки. Скільки яєць було в одній такій коробці?

Акула
350 кг риби розклали по відрах. У перше відро поклали 30 кг , а решту риби розклали порівну у 8
великих відер. Скільки кілограмів риби в одному такому відрі?

3. Головоломка.
Хижаки задоволені, нагодовані, тому пропускають нас далі.
А хто це з’явився на обрії? Це наші друзі. Вони не можуть потрапити на важливу зустріч, де
збираються всі представники Тваринляндії. Єдиний шлях, який веде туди, той, де сума цифр у
квадратах дорівнює 1000.

*4. Веселі загадки.
Щоб розвеселити жителів країни , давайте спробуємо ров’язати цікаві задачі.

-50 гусей пішло пастися на поле, а потім ця сама кількість повернулася назад. Скільки було всього
гусей?
-У батька було сім дочок і один син. Скільки братів мала кожна дочка?
- Ішло два батька і два сини, та знайшли 3 апельсини. Як їх розділить?

VІ. Підсумок уроку.
Ось і добігла наша подорож до кінця. Чи сподобалася вона вам? Що нового ми дізналися подорожуючи
країною Тваринляндією? Яких тварин ми тут зустріли? Всі ви були великі молодці і я думаю, що ви
завжди будете оберігати і любити тварин, а ще науку математику.
VІІ. Домашнє завдання.
А на останок, прощаючись з вами, наші друзі передали вам подарунок, та щоб його отримати
виконаєте вдома ці завдання. Запишіть у щоденники №417, 418.
Ви здогадалися, що це за подарунок? Звичайно, оцінка,

Автор: 

Крамаренко Ірина Миколаївна
вчитель початкових класів
Бугаївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Глобинської районної ради Полтавської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі