Користувацький вхід

Підсумковий урок з математики «Додавання й віднімання чисел з переходом через десяток»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Підсумковий урок з математики
Додавання й віднімання чисел з переходом через десяток
2 клас

Мета: закріпити вміння додавати й віднімати числа з переходом через десяток, записувати вирази з дужками, складати задачі за малюнком; вчити розрізня¬ти геометричні фігури; розвивати логічне мислення та виховувати здатність до взаємодопомоги; прививати любов до усної народної творчості через народну казку.
Обладнання: доріжка цифр до 20, таблиця, дода¬вання, пронумерована каса букв, ілюстрація до каз¬ки «Солом'яний бичок», казкові герої (ведмідь, вовк, лисиця, заєць), геометричні фігури.
ХІД УРОКУ .
І. Організація класу.
— Чарівний світ казки! Вона приходить до нас зно¬ву й знову, щоб потішити своїх маленьких шануваль¬ників незвичайними історіями!
У казці вигадка живе і щира правда,
В ній повно пристрастей, незвіданих доріг,
Веселки квітнуть в ній, іскряться зорепади,
Щоб дивуватись ними кожен зміг.
Яка казка прийде до нас сьогодні, ви дізнаєтесь після того, як розв'яжете рівності, записані на дош¬ці, і до кожної відповіді віднайдете відповідну букву в касі букв. Герої цієї казки з нетерпінням чекають зустрічі з вами.

II. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку.
Розв'язання рівностей, записаних на дошці.
Завдання учні виконують ланцюжком, коменту¬ючи вголос.

20 + 2 = 22 С
10 + 9=19 О
9 + 7= 16 Л
19 + 0=19 О
9 + 8= 17 М
30 + 3 = 33 Я
9 + 9= 18 Н
5 + 6= 11 И
7+ 7=14 Й

11 - 9 = 2 Б
12- 1 = 11 И
20 + 8 = 28 Ч
18 + 1=19 О
7 + 8 = 15 К
— У назві казки є неточність. Яка?
Діти. Після «ем» слід поставити апостроф.
Учитель. Покличмо казку разом.
Вивішує ілюстрацію до казки «Солом'яний бичок»: баба спить, а бичок пасеться.
Учитель. Які казкові герої приходили до бичка за смолою?
Діти. Ведмідь, вовк, лисиця, заєць.
Учитель. Але наші герої приходитимуть не за смолою, щоб свій бік обідраний полатати. Всі казкові герої ходять до лісової школи, вчать до-давання й віднімання з переходом через десяток, і вони прийшли до бичка по допомогу. А ми допоможемо бичку.
Вивішує казкового героя ведмедя, промовляючи:
Я ведмідь, я ведмідь,
З лісу темного набрід,
Я шукаю допомоги,
Находивсь, болять вже ноги.
Може, хтось мені поможе
Диктант написати,
Меду горщик я за це
Зможу вам подарувати.

III. Робота над темою уроку.
Математичний диктант.
• Знайти суму чисел 5 і 7.
• Знайти суму чисел 4 і 9.
• Знайти різницю чисел 13 і 6.
• Знайти різницю чисел 12 і 6.
• 6 збільшити на 9.
• 16 зменшити на 7.
• Записати сусідів числа 14. Перевірка математичного диктанту. Учень зачитує результати, а вчитель на дошці від¬криває заздалегідь записані правильні відповіді: 12, 13, 7, 6, 15, 9, ІЗ, 15.
Учитель вивішує наступного казкового героя вовка, промовляючи:
Я вовчок-третячок,
Дуже люблю діточок.
На уроках я буваю,
Але все я забуваю.
І про вирази з дужками
Зовсім я не пам'ятаю.
Поможіть мені у цьому,
Буду вірний вам у всьому.
Записати вирази з дужками та знайти його зна¬чення.

• До 10 додати різницю чисел 12 і 8. 10 + (12 - 8) = 14 у
• Від 12 відняти різницю чисел 14 і 7. 12-(14-7) = 5
• До 9 додати різницю чисел 13 і 5.
9 + (13 — 5) = 17
• Від 16 відняти різницю чисел 11 і 3.
16-(11 -3) = 8
Фізкультхвилинка.
Учитель вивішує третього казкового героя — лисич¬ку, промовляючи:
Я лисичка, я сестричка,
Люблю погуляти,
Та навчаюсь я у школі,
Як і ви, малята.
Все умію, все я знаю,
Краще, ніж звірята,
Та розв'язувать задачі —
Не проста робота.
Скласти задачу за малюнком та розв'язати її.
Учитель вивішує картинку: їжачок і біля нього 8 яблук. Кількість груш невідома, але поряд вказано: «на 3 менше». Збоку намальована фігурна дужка і по¬ставлено знак питання. Один із учнів складає задачу.
Їжачок назбирав 8 яблук, а груш — на 3 менше. Скільки всього фруктів назбирав їжачок?
Запис задачі в зошиті з коментуванням учня.
Вправи для відпочинку очей.
Учитель вивішує четвертого казкового героя — зай¬чика, промовляючи:
Я, зайчик-побігайчик,
Довгі вуса маю
І гарно співаю.
А ще вмію малювати,
І читати, й додавати,
І три морквинки порівну роздати
Для тих, хто ще не вміє рахувати,
Але периметр знайти не вмію я.
Аж обертом від цього голова.
Накреслити чотирикутник зі сторонами 4 см і 2 см, знайти його периметр.
Учні малюють чотирикутник. Повторюють правило, за яким шукають периметр. Один учень виконує зав¬дання на дошці.
IV. Підсумок уроку.
— Яку тему ми закріплювали на уроці? (Додавання й віднімання з переходом через десяток.)
Пограємо в гру.
Учитель заздалегідь надуває кульки і фломастером записує на них приклади. Той, хто отримав кульку, за¬читує запис і дає відповідь.
Записи на кульках:

6 + 7 15 - 9
4 + 8 11 - 3
8 + 9 12 - 8
5 + 6 14 - 6
9 + 9 16 - 7

— Молодці. Додавати й віднімати з переходом через десяток ви вмієте. Допомагаючи казковим героям, ви показали, які ви добрі. Допомагати друзям необхідно у всьому. Доброта живе серед людей, у їхніх серцях, душах, вчинках.
Сказав мудрець:
Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай
Лише в добро і в вищу правду віра
Людину відрізни від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина проста:
Людина починається з добра.

Автор: 

Мінько Оксана Іванівна
вчитель початкових класів
ЗЗСО «Бориславська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №8» Бориславської міської ради Львівської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі