Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей 4 – 5 років з мовленнєвого розвитку із використання інноваційних технологій «Зимові пригоди Мурчика»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «Зимові пригоди Мурчика».
Мета: розширювати уявлення дітей про зиму, її характерні ознаки;
Вчити відповідати на запитання, підтримувати діалог;
Збільшувати запас складних слів (снігопад);
Активізувати й збагачувати лексичний запас;
Продовжувати тренувати артикуляційний апарат у різних точних рухах;
Розвивати подовжений плавний видих, зорову та слухову та й слухову увагу й пам’ять. Асоціативне мислення;
Виховувати у дітей спостережливість, уважність, позитивне емоційне ставлення до явищ природи взимку, інтерес до художніх творів.
Матеріал: м’яка іграшка-котик, скринька, аудіозапис зі звуками зимової природи, ілюстрації із зображенням вправ до артикуляційної гімнастики,, сніжинки з паперу на кожну дитину, мнемотаблиця до вірша «Білий кіт» В. Бондаренко із мнемоквадратами.
Хід заняття:
І. Комунікативна діяльність.
Діти сидять півколом.
Логопед. –Я зараз прочитаю вірш, а ви уважно послухайте і скажіть – про кого він?
Котик вибіг за ворота,
А на вулиці – зима!
Білий сніг і білий котик –
І кота немов нема!
Лиш на кінчику хвоста
Видно плямку у кота.
В.Бондаренко
Діти: Це вірш про котика.
(Логопед вносить іграшку – котика.)
Л. –Заплющте очі та послухайте звуки зими. Які з них знайомі вам? Де їх можна почути?
(Логопед включає аудіозапис зі звуками зимової природи: скрип снігу під ногами, завивання хуртовини, тріск гілок від морозу …)
Л. – Заглянемо іще раз у скриньку. Котик приготував нам цікаву історію та ігри. Діти, ви згодні послухати маленького Мурчика та пограти з ним?
Діти. – Так, згодні.
ІІ. Пізнавальна діяльність.
Вправи на розвиток артикуляційного апарату
(з елементами біенергопластики)
Л. – Прокинувся якось рано-вранці Мурчик,
відкрив очі, потягнувся, вигнув спинку. Вправа «Місток»
В кімнаті було тепло і затишно.
Як завжди котик вирішив поснідати:
• Насмажив собі млинців; Вправа «Млинці»
• Насипав смачного варення; Вправа «Варення»
• Налив у мисочку молока; Вправа «Чашечка»
• Та почав його лакати. Вправа «Киця лакає молочко»

(Імітація рухів відповідно тексту)
- Потім пограв Мурчик з клубочком
і вирішив піти погуляти на вулицю.
Відкрив двері, тільки зробив кілька кроків вперед,
його лапки провалились під щось м’яке, холодне і біле.
Злякався котик, бо такого він ще ніколи не бачив.
Швидше відбіг від дверей та й сховався під ліжко.
(кожна вправа виконується 5-6 разів)
Л. – Діти, як ви гадаєте, чого так злякався котик? Що він перший раз побачив на вулиці?
Діти – Котик побачив сніг.
Л. – Для того, щоб Мурчик не боявся снігу, давайте розповімо йому про сніг.
Який буває сніг?
Діти – Сніг буває білий, холодний, мокрий, блискучий, пухкий.
Л. – А з чого складається сніг?
Діти – Сніг складається із сніжинок.
Л. – Подивився Мурчик на сніжинку. (Показує вирізану з тонкого паперу сніжинку).
Л. – Діти, розкажіть Мурчику, яка сніжинка?
Діти – Сніжинка холодна, легка, гарна, біла, мереживна, блискуча.

Вправа на розвиток дихання «Сніжинки».
Діти кладуть на долоньку сніжинку, вдихають повітря через ніс і видихають на кінчик язика, покладений на нижню губу. Щоки при цьому не надувають, а струмінь утворюють спрямований, а не розсіяний.

Л. – А коли багато снігу падає з неба, як це називається?
Діти – Це називається снігопад.
Л. – Скільки снігу намело - не пройти! Давайте з вами уявімо, що йдемо в валянках по глибокому снігу. Візьмемо з собою Мурчика та покажемо йому, що нічого страшного в заметах немає.

Рухлива гра «Йдемо по глибокому снігу»

Діти йдуть важко, ліплять сніжки, кидають сніжки один в одного, їдуть на лижах.
Логопед. Молодці, всі дійшли. А тепер обтрусіть сніг з пальто, валянок, шапки. З Мурчика теж стряхнемо сніг. Якщо сніжинки прилипнуть до чийогось одягу, то в кімнаті вони швидко розтануть.

ІІІ. Перетворювальна діяльність.

Логопед. Заглянемо іще раз у скриньку. Котик приготував нам іще одну цікаву гру.

Дидактична гра «Чого не вистачає?»

На дошці знаходиться мнемотаблиця до вірша «Білий кіт» В. Бондаренко.
Діти за допомогою логопеда та мнемотаблиці, що знаходиться на дошці, читають вірш. Потім заплющують очі, а логопед у цей час
ховає один мнемоквадрат. Діти розплющують очі та пригадують,
чого саме не вистачає. Гра триває доки діти не запам’ятають зміст вірша.

Логопед. Молодці, діти! Ви були дуже уважні і впоралися зі всіма завданнями. Розкажіть Мурчику ще раз вірш «Білий кіт» В. Бондаренко. Котик хоче запам’ятати і розповісти його своїм друзям.

Розповідь вірша «Білий кіт» В. Бондаренко
за допомогою мнемотаблиці.

ІV. Оцінно-контрольна діяльність.

Логопед. Мурчику дуже сподобалося з вами грати і він не хоче розлучатися. Давайте візьмемо його сьогодні з собою на прогулянку та й допоможемо маленькому звикнути до снігу. А чи сподобалося вам грати з котиком? В яку гру ви хотіли б ще пограти?

Автор: 

Ретунська Олена Анатоліївна
вчитель-логопед
комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №288 комбінованого типу Харківської міської ради»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі