Користувацький вхід

Вступний урок в 9 класі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тренінг «Феномен життя і здоров’я людини» з основ здоров’я у 9 класі.

Тема: Життя як феномен. Здоров’я як явище людського життя, його необхідна і докорінна характеристика.

Мета: з’ясувати суть феномену здоров’я, розвивати вміння складати концептуальні карти до матеріалу уроку, навчити виділяти основне у матеріалі, що вивчається, користуватись довідковою літературою, формувати навички роботи в групі, підвести до розуміння цінності людського життя і здоров’я, виховувати свідоме ставлення до збереження здоров’я.

Обладнання: ПК, мультимедійний проектор, екран, електронна презентація «Правила здорового способу життя», плакат для очікувань учасників, словники слів іншомовного походження, папір формату А3, фломастери або маркери, прості олівці, стікери у формі човників.

Хід заняття:
На дошці записана тема уроку: «Феномен життя і здоров’я людини» та
девіз уроку: «Головним скарбом життя є здоров’я, і щоб його зберегти, потрібно багато що знати» (Авіценна).
І. Вступна частина.
- Доброго здоров’я! Ці повсякденні слова для нас такі звичні, що ми практично не помічаємо глибинного змісту цього побажання. На уроках основ здоров’я ми поступово поповнюємо свої знання, намагаємося більше пізнати себе та оточуючих. За літо ви змінились, подорослішали. Нам потрібно знайомитись знову.
1. Знайомство-криголам. Закінчити речення: «Цього літа я зробив крок вперед… (підріс, з’їздив на море, навчився грати в бадмінтон, прочитав цікаву книгу…..)
2. Очікування. Берег Сподівань-берег Звершень.
3. Домовленість про правила:
- Давайте пригадаємо правила, за якими ми працювали на тренінгах у 8 класі. Які з цих правил ви хотіли б прийняти для роботи і надалі?

ІІ. Основна частина.
- Здоров’я коли немає
Мудрість мовчить і
Мистецтво не народжується,
Сила спить,
Багатство не потрібне і
Розум безсилий.
Ці слова дійшли до нас із Стародавньої Греції. Вони були сказані 2300 років тому, проте і досі не втратили своєї актуальності. Здоров’я це неоціненний дар, за який ми несемо відповідальність перед собою, суспільством, нащадками. Нашим надійним помічником і вірним супутником на уроках основ здоров’я є підручник. Ознайомтеся з матеріалом підручника на ст. 4-5 (Т.В.Воронцова, В.С.Пономаренко, в-ва «Алатон» 2009)і дайте відповідь на питання:
- Які життєві навички, корисні для здоров’я, допоможе розвинути підручник?
- Які засоби навігації містяться в тексті підручника?
- Про що йдеться у вступі до підручника?

З’ясуємо значення слова «феномен» за допомогою словника.
ФЕНОМЕН, -а, ч. 1. Рідкісне, незвичайне, виняткове явище. // який або чого. Про когось надзвичайно видатного, про те, що є особливо визначним, винятковим, що дуже рідко трапляється. // Про людину з рідкісними здібностями, властивостями, нахилами. 2. філос. Явище, єдине в своєму роді, взяте в його цілісності, в єдності з його сутністю й дане нам у досвіді, сприйняте органами чуттів. 3. У філософії І. Канта – явище, що осягається досвідом.
Вправа «Мозковий штурм»:
- Життя і здоров’я – явища звичні, звичайні, повсякденні. Чому ж їх можна назвати феноменом?
Інформаційне повідомлення:
Ми живемо в епоху глобальних зрушень. Світ, що оточує людину, змінюється так швидко, що людство не встигає адаптуватися до цих катастрофічних перетворень. Щоб зберегти Людину як біологічний вид, необхідно шукати шляхи збереження і зміцнення здоров’я. в 1977 році Всесвітня Організація Охорони Здоров’я розпочала масштабну кампанію «Здоров’я для всіх». Провідні науковці світу збирали і систематизували інформацію про всі існуючі загрози життю і здоров’ю людини. У 1986 році за підсумками їх роботи було створено Оттавську Хартію, за якою було створено сучасне наукове формулювання поняття «здоров’я», визначені його складові, розроблені стратегії позитивного впливу на здоров’я. Глобальна Концепція “Здоров’я для всіх у двадцять першому столітті ” серед іншого, передбачає, що тягар хвороб у всьому світі буде суттєво зменшений завдяки спеціальним програмам, спрямованим на зупинення існуючих тенденції поширення наркоманії, туберкульозу, ВІЛ /СНІДу тощо, а усі країни будуть активно проводити та контролювати стратегії, які зміцнюють здоровий спосіб життя та зменшують шкоду здоров’ю.
Перед нами стоїть завдання: внести свій посильний вклад у справу охорони життя і здоров’я.
Вправа «Незакінчене речення»:
- Я для цього можу….
Для подальшої роботи нам потрібно об’єднатися в групи, ми це зробимо за допомогою руханки «Молекули».

Робота в групах:
Учні об’єднуються в 4 групи.
- На уроках біології ми навчились складати опорні конспекти за методом Шаталова. Для більш ефективного засвоєння інформації психолог Тоні Б’юзен пропонує створювати так звані карти пам’яті. На мал. 1 (ст.8 підручника) ми бачимо подібну карту, створену до тексту на ст. 9. Знайдіть на карті інформацію з тексту, зверніть увагу на те, як її відображено на карті. Зараз ми спробуємо створити власні концептуальні карти до понять «Життя», «Здоров’я», «Складові здоров’я», «Здоровий спосіб життя», використавши інформацію із вступу до підручника та власного досвіду.
Презентація концептуальних карт, обговорення.

Руханка «Погода в Занзібарі».

- Кожен з нас повинен скласти свій план покращення власного здоров’я. У цьому нам допоможуть прості поради.

Перегляд електронної презентації «Правила здорового способу життя»

ІІІ. Одержання зворотного зв’язку:
А) Вправа «Висловлювання по колу»:
- Сьогодні я зрозумів, що…
Б) Звернення до очікувань, правил.
В) Завершення тренінгу:
- Створюючи презентацію до цього уроку я хотіла поділитися з вами своїм життєвим досвідом, передати вам частинку свого тепла, позитиву, побажати здоров’я. Давайте передамо по колу разом з потиском руки свої найкращі побажання один одному, а тоді піднімемо руки вгору і спрямуємо нашу спільну позитивну енергію всьому, що нас оточує. І світ стане кращим!

Автор: 

Розробка вчителя основ здоровя Іваннівської ЗОШ І-ІІ ступенів Дубенського р-ну Рівненської обл. Десятник Олени Іванівни

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі