Користувацький вхід

Урок математики 1 клас "Цифри. Нуль"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Цифри. Нуль
Мета. На основі практичних дій з предметами формувати в учнів
вміння лічити предмети; ознайомити з цифрами; на основі практичних дій з предметами розкрити сутність утворення нуля, визначити його місце у ряді чисел. показати співвідношення числа й цифри; продовжити роботу над формуванням навички лічби предметів; розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу.
Предметні компетентності:
-Математичну компетентність шляхом розвитку цікавості учнів до математики, логічного мислення, зорової пам’яті, свідомого сприйняття матеріалу; розв’язування математичних завдань, зокрема практичного змісту; вивчення та застосування лічби;
-Компетентність спілкування державною мовою для розуміння, пояснювання і перетворення математичних текстів; використання математичних термінів на початковому рівні;
-Загальнокультурну компетентність для бажання більше дізнатися про математичні знання в різних життєвих ситуаціях.
Обладнання: підручники, папір А4, ручки, кольорові олівці та фломастери, набори
«Лего», ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку
І. Організаційний момент. Мотивації діяльності
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Діти, сьогодні в нас незвичайний урок, сьогодні ми відправляємося до веселої країни «Смішарії», де живуть дуже цікаві мешканці. Слайд2
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
- І першим до себе в гості нас запрошує Лосяш слайд2, він приготував для нас завдання, для його виконання нам знадобляться наші картки «Лічи до 10». Вам потрібно показати:
• Яке число стоїть за числом 4?
• Яке число передує числу 9?
• Яке число має сусідів 5 і 7?
• Яке число на один більше від числа 8?
• Яке число стоїть перед числом 3?
• Яке утвориться число, якщо до 9+1?
- Давайте перевіримо, чи правильно ми виконали завдання, якщо так, то Лосяш нам поплеще. (Оплески слайд3 )
- Але це ще не всі завдання, Лосяш дуже хоче дізнатися як ми засвоїли склад деяких його улюблених чисел. ( склад чисел 6 і 8)(Слайд4)
- Давайте дізнаємось, чи задоволений Лосяш? (Оплески слайд5)
Практичні вправи.
- Діти, нам час іти далі (слайд6), але до наступного будиночка йти далеко, тому я пропоную відправитися туди на потязі.
А поки потяг їде ми будемо знайомитися з цифрами.
— Подивіться на дошку. Скільки тут смішариків? (Один) Скільки на другому малюнку? (Два) (Аналогічно рахуються останні групи предметів.) Уявіть собі, що ви пишете листа родичам і розповідаєте, скільки у вас, наприклад, ляльок. Як ви передасте кількість цих ляльок? (Запишу цифру.)
— Отже, кожна кількість предметів позначається на письмі відповідним числом, а число позначається цифрою. Спробуємо позначити кількість кожної групи смішариків числом.
(Під кожним малюнком вчитель ставить відповідне число.)
— Число 1 позначається цифрою 1, число 2 — цифрою 2, число 3 — цифрою 3, число 4 — цифрою 4,…
Тепер давайте назвемо ці числа.
Гра «Не помились»
Учитель показує картку з числом, діти називають це число.
- Ось ми і дісталися до будиночка Їжачка. (Слайд7)
- Подивіться від яким числом у нас останій вагон. Саме про число 0 нам і розповість зараз Їжачок.
Місце нуля у ряді чисел.
- Спочатку він пропонує нам з’ясувати, яке місце займає нуль в ряді чисел. (Ряд чисел, рахунок 1-10)
- Як ви гадаєте, де повинно стояти число 0?
- Число 0 знаходиться перед 1.
- а хто назве мені сусідів числа 1?
Робота з таблицею
- Ще Їжачок приготував нам таблицю, щоб ми краще засвоїли число 0. (Робота з таблицею. Рахунок 0-10, порівняння чисел, розміщених в нижній частині таблиці)
- А яку кількість предметів можна позначити нулем? Відповідь на це питання ви мені дасте, прослухавши маленький математичний віршик (слайд8):
При лічбі нулю дісталось
Не багато і не мало,
І не рідко, і не густо.
Нуль – ніщо, ніскільки, пусто!
Хай же знає вся малеча:
Нуль – це просто порожнеча.
- Діти, так нуль – це скільки?
- Давайте подивимось, чи задоволений нами Їжачок? (Оплески слайд9)
Фізкультхвилинка
- Наступна наша зупинка – будиночок Нюші (слайд10). Тут ми з вами трохи спочинемо і потанцюємо.
Робота з підручником.
- Час іти далі (слайд11), нас вже чекає ведмідь Потапич (слайд12). Він нам пропонує попрацювати з підручником. (слайд13).
- Цікаво, чи задоволений ведмедик Потапич? (Оплески слайд14)
Робота з демонстраційним матеріалом.
- Діти, кличе нас до себе Бараш. (Слайд15)
- А як ви гадаєте, чому саме Смішарики вирішили нам допомогти вивчити число 0? (Тому що Смішарики схожі на цифру 0)
- Бараш нам пропонує детальніше роздивитися цифру 0, на що вона схожа? (Слайд16: бублик, рятувальний круг, годинник )
Робота в зошиті. (слайд17)
Підготовчі вправи до написання.
- Тепер подивіться на дошку, і послухайте, як правильно написати цифру 0.
Починаємо писати трохи нижче верхнього правого кута клітинки, заокруглюємо ліворуч, пишемо до середини нижньої частини клітинки, заокруглюємо і піднімаємося в гору до початку написання цифри.
- Давайте всі разом напишемо в повітрі. (Написання в повітрі під рахунок)
2) Повторення правил при сидінні.
- Чи задоволений Бараш нашою роботою? (Оплески слайд19)
ІV. Етап рефлексійно-оцінюючий
Рефлексія.
Робота з відеоматеріалом
- Нам час повертатися з країни «Смішарії», для цього нам потрібно пригадати разом з Крошем все, що ми робили на уроці. Нам треба закінчити речення «Сьогодні на уроці ми…» (Слайд20)
- Діти, я також задоволена вашою роботою. Ви, як і обіцяли на початку уроку – молодці. Саме тому Смішарики передали вам свій улюблений фрукт - яблучко, яке також віддалено схоже на цифру нуль, щоб ви підкріпилися, відпочили і так само гарно працювали на наступному уроці! (слайд21)

Автор: 

Прокопенко Людмила Василівна вчитель початкових класів Центральної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі