Користувацький вхід

Урок математики 1 клас "Один.Одиниця.Точка.Пряма"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема . Один. Одиниця. Точка. Круг
Мета. Формувати поняття про число як про кількісну
характеристику класу скінченних еквівалентних множин; актуалізувати вміння порівнювати предметні множини способом складання пар; актуалізувати поняття більше, менше, стільки ж; формувати поняття про число 1; учити співвідносити число предметів і цифру; учити писати цифру 1; формувати поняття «точка», «круг»; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння.
Предметні компетентності:
-Математичну компетентність шляхом розвитку цікавості учнів до математики, логічного мислення, зорової пам’яті, свідомого сприйняття матеріалу; розв’язування задач, зокрема практичного змісту;
-Компетентність спілкування державною мовою для розуміння, пояснювання і перетворення текстів математичних задач;
-Загальнокультурну компетентність для бажання більше дізнатися про математичні знання в різних життєвих ситуаціях.
Обладнання: підручники, ручки, кольорові олівці та фломастери, набори «Лего», ілюстративний матеріал, відеоматеріали.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Інтегруються предмети: математика, образотворче та музичне мистецтво,
природознавство.

Хід уроку
І. Етап орієнтації. Мотивації діяльності
Перегляд відео фрагменту
- Чи знаєте ви цього героя?
- Як його звати?
- Що саме робив Петрик Пʼяточкин? (Він рахував слоненят)
- З якої цифри він починав рахувати? (З одиниці) вивішується на дошку

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
В давнину люди не вміли рахувати предмети. Перші люди займалися господарством. Вони шили одяг зі шкіри тварин, вміли розводити вогонь, випасали худобу.

Але от біда як знати чи всі тварини з пасовиська повернулися назад до загону? Адже люди не вміли лічити, вони не знали чисел.
Прадавні люди придумали свій цікавий спосіб для лічби. Для кожної тварини виготовляли глиняне кільце. Коли тварини поверталися з пасовиська і заходили до загону, первісна людина за кожну тварину клала кільце, таким чином, якщо всі тварини були в загону, а кільця на землі, то всі повернулися, якщо хоча б одне кільце залишалося у руках, тварина загубилася і її потрібно було шукати.
Якщо у стаді були різні тварини, для кожного виду тварин придумували свої глиняні вироби, з-за допомогою яких можна було лічити тварин.
З часом тварин стало дуже багато і рахувати з-за допомогою глиняних предметів ставало кожен раз складніше. Тому люди почали вигадувати назви для лічби. Так з’явилася назва один.
Метод «6 цеглин»
Завдання:
- Давайте ми з вами виготовимо фігурки, щоб порахувати хлопчиків та дівчаток у класі. Хлопчики складають кубик, а дівчатка спідничку - трикутник.

Запитання:
Після виконання завдання. Діти виходять до вчительки і кладуть на різні купки свої фігурки.
- Чи зручно рахувати таким чином?
- Чому не зручно рахувати?
Отже, щоб вміти гарно рахувати, знати цифри ми сьогодні почнемо вивчати їх. А розпочнемо з цифри 1.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Формування поняття про число 1. Позначення числа 1 цифрою.
- Огляньте наш клас. Що у класі одне. (Вчительський стіл, дошка …)
- Тепер погляньте один на одного. Що у вашого друга одне? (Ніс, рот, язик, лоб …)
- Цікаво, що в Давньому Римі вигадували назву для числа «один», люди виходили з того, що Сонце (лат. sol) на небі завжди одне: «солюс» — один. І ця назва досі використовується! Так, «соліст» (solus) означає, що одного виступаючого музиканта чи танцюриста.
2.Робота з друкованою цифрою.
Розгляньте друковану цифру 1. На що вона схожа?
3.Поетична хвилинка
Одиничка – цифра рівна
І до стовпчика подібна.
Всі рахунки, всі таблички
Починають з одинички.
Подивіться – ось вона
Одиничка чарівна.
Хоч і ніжку одну має,
Вправно ряд розпочинає.
Тонка, пряма і схожа на стеблинку,
Залізла одиниця у клітинку.
Така поважна і така примхлива,
Говорить, що відважна та смілива.
4.Фізкультхвилинка
5.Робота з рукописною цифрою (робота в зошитах)
Уважно розгляньте рукописну цифру 1. Визначимо елементи, з яких складається цифра 1: довга похила паличка, яка йде від верхнього правого кута клітинки до середини нижньої сторони клітинки, та коротка похила паличка, яка йде від середини клітинки до верхнього правого кута клітинки.
Пропишіть цифру 1 у повітрі, називаючи вголос її елементи.
6.Музична пауза.
Давайте послухаємо пісеньку про одиничку.
7.Етична хвилинка
- Чи добре бути самому?
- Коли веселіше гратися коли ти один чи коли ви граєтесь з кимось?
- Що ви любите робити зі своїми іграми?
- Які ігри ви любите грати зі своїми друзями?
8.Фізкультхвилинка
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
1.Робота з підручником
2.Метод «6 цеглин»
Завдання:
З 6 цеглинок виготовіть цифру 1.
Запитання:
- Чи важко вам було зробити цифру один?
- Чи всі цифри вийшли однакові?
V. Підсумок уроку
- Що вивчили на уроці?
- Що вам сподобалося?
- Чого ви навчилися?
Релаксація
В кенгуру сумує син,
Бо у мами він один.
Сумно місяць поглядає —
В нього братика немає.
А у сонця є сестрички —
І щасливе в нього личко:
Ясні зірочки малі
Веселять його вгорі.

Автор: 

Прокопенко Людмила Василівна вчитель початкових класів Центральної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі