Користувацький вхід

Урок математики 1 клас "Чотири. Четвірка. Склад числа 4"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Чотири. Четвірка. Склад числа 4.
Мета. Формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінченних еквівалентних множин; актуалізувати вміння порівнювати предметні множини способом складання пар; актуалізувати поняття більше, менше, стільки ж; формувати поняття про число 4; учити співвідносити число предметів і цифру; учити писати цифру 4; формувати поняття про відношення рівності та нерівності, вчити позначати їх знаками «=» і «≠»; ознайомити учнів зі способом утворення числа 4; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; актуалізувати поняття довший, коротший, однакової довжини
Предметні компетентності:
-Математичну компетентність шляхом розвитку цікавості учнів до математики, логічного мислення, зорової пам’яті, свідомого сприйняття матеріалу; розв’язування математичних завдань, зокрема практичного змісту; вивчення та застосування лічби;
-Компетентність спілкування державною мовою для розуміння, пояснювання і перетворення математичних текстів; використання математичних термінів на початковому рівні;
-Загальнокультурну компетентність для бажання більше дізнатися про математичні знання в різних життєвих ситуаціях.
Обладнання: підручники, зошити, ручки, кольорові олівці та фломастери, набори
«Лего», ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали.
Інтегруються предмети: математика, образотворче та музичне мистецтво,
природознавство.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Мотивація навчальної діяльності
-Нас багато, що оточує. В природі, в житті людини є багато речей, що об’єднують в собі число 4.
Ось погляньте

4 чотири сторони світу (схід, північ, захід, південь);

4 пори року (літо, осінь, зима, весна);

4 частини доби (ранок, день, вечір, ніч);
4 кутки в кімнаті тощо,— все це підкреслює важливість числа 4 для людини.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
-Отже, сьогодні ми будемо вивчати дуже вагоме число 4.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Казка про цифри.
-В будинку № 4 жила сімʼя, яка обожнювала носити джинсовий одяг. Вони часто вдягалися у однакові речі і милувалися перед дзеркалом.

2.Формування поняття про число 4. Позначення числа 4 цифрою.
3.Визначення місця числа 4 у натуральному ряді. Способи одержання числа 4. -Полічіть числа 1–4 у прямому та зворотному порядках. Число 4 безпосередньо йде за числом 3. Як одержати число 4 із попереднього до нього числа 3? Назвіть наступне число до числа 4. Як одержати 4 із наступного до нього числа 5?
4.Фізкультхвилинка
5.Робота з друкованою цифрою.
-Розгляньте друковану цифру 4. На що вона схожа?

6.Поетична хвилинка
А чотири, а чотири…
Дуже схожа на вітрило.
Навіть вітер про це знає
І вітрило підіймає
Познайомтесь – це чотири,
З нею в дружбі усі звірі,
Бо чотири лапки мають,
Вправно ними чеберяють.
7.Музична пауза.
Давайте послухаємо пісеньку про 4 пори року.
- Яка ваша улюблена пора року?
- Що саме вам подобається в цій порі року?
8.Робота з рукописною цифрою.
Уважно розгляньте рукописну цифру 4. Визначимо елементи, з яких складається цифра 4. Із трьох паличок: перша коротка похила паличка вліво, друга — горизонтальна паличка і третя — довга похила паличка вліво
Пропишіть цифру 4 у повітрі, називаючи вголос її елементи.
9.Робота з підручником
10.Фізкультхвилинка
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
1.Робота в зошитах
2.Метод «6 цеглин»
Завдання:
- Кожна з них буде символізувати певну пору року.
- Покладіть цеглинки на папір та домалюйте таким чином, щоб цей малюнок та колір відповідав певній порі року. Наприклад, синя цеглинка – це сніжинка, зима, жовта – це літо сонечко і т.д.
Запитання:
- Чи важко вам було підібрати кольори до різних пір року?
- Які кольори до якої пори року ви віднесли? Чому?
- Чи всі малюнки вийшли однакові?
V. Підсумок уроку
- Що вивчили на уроці?
- Що вам сподобалося?
- Чого ви навчилися?

Автор: 

Прокопенко Людмила Василівна вчитель початкових класів Центральної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі