Користувацький вхід

Інтегроване заняття з розвитку мовлення, зображувальної діяльності для дітей старшого дошкільного віку «У школу з радістю»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегроване заняття з розвитку мовлення, зображувальної діяльності
для дітей старшого дошкільного віку на тему:
«У школу з радістю».

Мета: сприяти психологічному розвитку і соціалізації дітей; формувати уявлення старших дошкільнят про школу та їх мотиваційну готовність до занять; активізувати словник за допомогою ігор, вправ; розвивати увагу, пам'ять, мислення; розвивати уміння аналізувати та робити висновки; розширювати уявлення дітей про дружбу, товаришування, дружні взаємини між людьми;викликати позитивні емоції, використовуючи ігрові вправи.

Тривалість заняття: 30 хв.

Освітня лінія БК: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Гра дитини».

Освітні завдання:
- дати дітям явлення про школу, формувати уявлення про шкільне життя.

Розвиваючі завдання:
- розвивати емоційний інтелект;
- розвивати комунікативно – мовленнєві навички (вміння невимушено спілкуватися, домовлятися з дорослими та однолітками, знаходити вихід в різних ситуаціях;
- уникати ситуацій непорозуміння, миритися, якщо це потрібно;
- навички роботи в парах, підгрупова робота, робота в малих підгрупах, що вимагає домовленостей.

Виховні завдання:
- виховувати вміння регулювати власні емоції в різних соціальних ситуаціях між дітьми.

Очікувані результати:

Попередня робота: знайомство дітей з лялькою,дидактична гра «Хто з ким товаришує», бесіда «Що таке дружба», розгляд картин на розвиток емоцій та емпатії.

Обладнання: пірїна для гри; зображення «школи» та «дитячого садочка»; мікрофон; предмети, які характеризують шкільне та життя у дитячому садочку; ляльки – персони; відео про школу; зображення цифер; наголовники квітів для гри; олівці; фломастери; смайлики.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вправа «Рученята».
Мета: розвиток групової згуртованості.
Вихователь: Діти,погляньте яка в мене є пір’їнка. Вона чарівна, до кого доторкнеться , той буде показувати, що вміють рученята.
1 пара – рученята вітаються
2 пара – рученята сваряться
3 пара- рученята миряться
4 пара- рученята жаліються

2.ОСНОВНА ЧАСТИНА
Метод «Мікрофон»
Мета:активізувати дітей. Створити в групі атмосферу невимушеності, творчості, взаємоприйнятності та взаєморозуміння.
Хід:
Уявіть собі, що ви видатні люди, наприклад, вченні, співаки, актори. І у вас беруть інтерв’ю – знайомляться з вами.
Ви вмієте відповідати на питання? Спробуємо.
- Як вас звати?
- Ким мрієте стати?
- Чи подобається вам ходити до дитячого садочка? Чому?
- Чи є у садочку друзі?
- Чи хочете ви до школи? Чому?
- Чому хочете навчитися?
- Що потрібно, щоб навчитися?
- Який у вас настрій?

Діти сідають на килим
Загадка
Великий будинок у місті стоїть
Та завжди як вулик бджолиний гудить
Як чаша він повен знаннями
Ласкавий будинок цей з нами (школа)

Мозковий штурм «Школа – це..» (зображення школи)
Мета: активізувати мислення.
Вихователь: Давайте за початковими звуками слова «Школа» придумаємо слова:
Ш_________________ шкала,шум, школяр
К__________________ команда,картон,картина, крейда,крик
О__________________ освіта, обов’язки, оцінка, осінь
Л___________________ лад,ланка,лічба, література, літера, лінійка, літо
А__________________ абетка, аналіз,арифметика, альбом

Вихователь підводить підсумки і дає визначення слова «Школа».
Вихователь: школа – це навчальний заклад, де діти навчаються.

Рухлива гра «Школа і дитсадочок» (Музичний супровід)
Мета: розвиток уваги; діагностика мотивації
Вихователь: Діти,ви зараз ходите в дитячий садок, а коли підете в школу,ким станите? Давайте порівняємо, чим школа відрізняється від ДНЗ? Хто з вами в садку займається? А хто в школі? В садочку ми займаємося на заняттях,а в школі?
У грі приймає участь дві команди дітей. Збирають шкільні речі та речі дитячого садка.
Давайте порахуємо,скільки дітей обрали садочок, а скільки школу? Чому предметів про школу обрали менше? Мабуть, тому що для дітей школа це нове.
Сідають на килим
Зустріч «Лялькою-персоною Оксанкою»
Вихователь: Діти, сьогодні я зустріла нашу знайому дівчинку Оксанку і запросила її в гості, бо вона дуже хвилюється через те, що їй скоро до школи.
Стук у двері.

Вихователь: Я піду подивлюсь, може вона прийшла. (Виходжу за двері і повертаюся з лялькою)
- Ось і прийшла Оксанка.
- Привітайтеся із Оксанкою.
(Вихователь слухає що «говорить» лялька на вухо)
Вихователь: Оксанка говорить, що дуже рада вас бачити.
(Слухаю, що «говорить» лялька на вухо)
Вихователь: Діти, Оксанка розповіла, що вона скоро буде йти до школи,але вона боїться, бо не вміє читати і писати. І не знає як себе вести серед одноліток, щоб потоваришувати. Як ми можемо допомогти ляльці?
(Вихователь слухає, що «говорить» лялька на вухо)
Вихователь: Чи знаєте ви, що роблять у школі? (поради дітей)
(Вихователь слухає, що «говорить» лялька на вухо)
Вихователь: Що потрібно робити, щоб навчитися? (поради дітей)
(Вихователь слухає, що «говорить» лялька на вухо)
Вихователь: Як завести друзів? (поради дітей)
Вихователь: До кого звертатися,якщо виникла проблема? З ким можна поговорити? (поради дітей)
Вихователь: пропоную переглянути відео про школу. Оксанка подивиться з нами.
Вихователь слухає, що «говорить» лялька на вухо)
Аналіз перегляду відео
Вихователь: Оксанка каже,що вона скористається вашими порадами. І не буде хвилюватися, йдучи до школи. Оксанка говорить,що їй сподобалося у нас в гостях,але час повертатися додому.

Дзвенить дзвоник. Діти уявляють себе школярами. Починається урок.
Гра «Карлючка» (діти домальовуючи цифри, перетворюють їх на предмети) Музичний супровід
Мета:розвивати фантазію дітей. Виховувати дружні дитячі взаємини.
Хід:
Перший гравець бере аркуш паперу і олівець і малює на цьому аркуші довільну невеличку карлючу. Потім передає цей аркуш наступному гравцеві, завдання якого полягає в тому,щоб доповнити карлючку так,аби вийшов якийсь предмет або тварина, тобто те,що має значення. Далі вже цей гравець малює нову карлючку для наступної дитини і т.п.. Наприкінці виділяють переможця цієї гри.

Звенить звоник на перерву. Стук в двері.
Зустріч з «Лялькою- персоню Сергійком»

Моделювання ситуацій
Мета: давати знання про поведінку дітей у дитсадку,школі. Формувати переконання,що гарна поведінка забезпечує радісне життя, сприяє соціальному здоров’ю.

Перша ситуація
– Уяви, що ти запізнився на урок. Тобі треба зайти в клас і сісти за парту. Як ти це зробиш? Що скажеш?
(Відповідь. Добрий день! Вибачте, будь ласка, за запізнення. Чи можу я сісти на своє місце?)

Друга ситуація.
– Уяви, що ти отримав незадовільну оцінку. Що ти зробиш? Що скажеш?

Третя ситуація.
Уяви, що тебе образили. Тобі потрібно знайти в собі сили подолати образу. Як ти це зробиш? Що скажеш?

Четверта ситуація.
– Уяви, що ти образив когось. Що ти зробиш? Що скажеш?

Вихователь: Дітей часто порівнюють з квітами і говорять: «Діти немов квіти». Давайте уявимо себе квітами, яка квітнуть в дитячому садочку.

Психогімнастика «Квітка» (одягають наголовники квітів, звучить музичний супровід)
Вихователь називає дію – діти виконують.
Квіти потягнулись до сонця. Квіти хитає вітерець. Квіти намочив дощик.
У квіті свої друзі,а у вас?

Малюнок «Друг мов квітка»
Мета:розвивати творчі здібності. Виховувати дружні взаємини.
Намалюйте портрет свого друга.
Назви кого намалював?

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Метод «Мікрофон»
Мета: активізувати мислення, розвивати пам'ять.

Діти чи змінили ви своє бачення про школу після нашої сьогоднішньої зустрічі?
Чим займаються в школі на уроках?
Чим займаються на перерві?
Що потрібно для навчання в школі?
Чи хочете йти до школи?
Що сподобалось найбільше під час нашої зустрічі?
Оберіть смайлик, який вам подобався і віднесемо та залишимо його в школі.

Вправа «Мій настрій»
Мета: рефлексія заняття.
Хід:
Діти вибирають смайлик із зображенням настрою і чіпляють його на малюнок школи.

Автор: 

Рудик Тетяна Миколаївна
практичний психолог
ДНЗ (ясла-садок) «Малятко» Апостолівської міської ради

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі