Користувацький вхід

Інтегроване заняття (дитина в природному довкіллі, розвиток мовлення, гра) для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Сміття прибирай - ліс захищай!»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегроване заняття
(дитина в природному довкіллі + розвиток мовлення +гра)
для дітей старшого дошкільного віку на тему:
«Сміття прибирай - ліс захищай!»

Підготували:Людмила МУХА, вихователь інклюзивної групи «Ластівка»,
Тетяна СВІТЛИЧНА, асистент вихователя.

Мета:
- продовжувати формувати уявлення дітей про осінні зміни в природі і життя тварин; вчити дітей утворювати логічні ланцюжки використовуючи кубики з зображенням (диких тварин, їх житла, їжі, дитинчат тварин, тіней тварин).
- узагальнювати та систематизувати знання дітей про тварин, викликати пізнавальний інтерес до вивчення природи рідного краю. Уточнювати і розширювати знання про диких тварин і їх дитинчат;
- закріплювати знання дітей про зовнішній вигляд диких тварин, їхні звички, спосіб життя; тренувати в впізнаванні і називанні диких тварин (вовк, лисиця, ведмідь, заєць, білка, їжак);
- продовжувати вчити правильно узгоджувати підмет і присудок у роді, числі та відмінку; співвідносити назви тварин та їх дитинчат;
- виховувати інтерес, бажання більше дізнатися про диких тварин;
- ознайомлювати дітей із принципами збирання, сортування й утилізації побутових відходів;
- формувати вміння сортувати сміття, потребу підтримувати чистоту на вулицях міста, в будинку, дитячому садку;
- виховувати охайність, дбайливе ставлення до довкілля;
- збагатити словник словами: дикі тварини, нора, барліг, дупло, лігво, забруднення, отруйні речовини, відходи, макулатура, побутові відходи, пластмаса;
- розвивати увагу, логічне мислення, допитливість, бажання спостерігати за тваринами, комунікативні навички, уміння робити висновки;
- формувати елементарні математичні уявлення, орієнтування в просторі ( вгорі, внизу, праворуч, ліворуч, посередині);
- розвивати дрібні моторні навички, логічне . послідовне та зв’язне мовлення;
- виховувати бажання спостерігати за природою, дбайливе, турботливе ставлення до тварин.

Матеріал: загадки про тварин, кубики із зображенням диких тварин; з дитинчатами тварин, з зображенням мешкання тварин, що їдять, тіней тварин; схема-поличка, картинки із зображенням харчових запасів: горіхи, мед, морквина, жолуді, яблука, гриби; пальчикова гра «Сидить білка на візку», ілюстрація з зображенням лісу(домівки тварин); мовленнєві дидактичні ігри: «Розкажи яка? Який?», «Підбери дію», «Закінчи речення», «Хто де живе?», « Чий будиночок?», «Четвертий зайвий»; математично-мовленнєва гра: «Допоможи звірятам розкласти запаси на полички».

Попередня робота: бесіди про диких тварин, читання оповідань і казок про тварин, загадування і відгадування загадок про тварин, дидактичні ігри : «Впізнай за описом», «Назви малюків тварин», «Хто де живе?», «Хто що їсть?», «Впізнай за тінню», перегляд відео презентацій про життя диких тварин.

Хід заняття:
І. Організаційний момент.

Привітання з гостями.
Вправа з дітьми «Комплімент» (діти передають клубочок та говорять приємні слова один одному).

Бесіда про осінь.
Вихователь:
- Яка пора року?
- Як називаються осінні місяці?
- Який місяць ще не назвали?
- Чому цей місяць так називається?
- Це початок осені, чи кінець?
- Що відбувається з природою? (ознаки осені).
- Що таке природа?
- Яка є природа?
- Що відноситься до неживої природи?
- Хто відноситься до живої природи?
Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо про ліс та диких тварин, які там живуть.
В мене є кубик з зображенням диких тварин, ви виберете тварину про яку схочете розповісти (діти обирають тварину зображену на кубику та розповідають про неї).

Дидактична гра «Розкажи про тварину» (за схемою).
Мета: вправляти в добиранні іменників до прикметників узгоджувати іменники з прикметниками у роді; добирати дієслова; вихо¬вувати любов до природи, лісу та його мешканців.

Вихователь: Вам цікаво, що відбувається з тваринами в лісі ?

Інсценування проблемної ситуації «Прибираємо в лісі»

Перегляд презентації або фільму «Про засмічення лісу»

Бесіда «Що засмічує ліс?»

Дидактична гра «Сортуємо сміття» (діти пропонують набір карток із зображенням різних відходів і просять «розсортувати сміття» - розкласти картки по відповідних контейнерах).

Ускладнення: діти пояснюють, що можна зробити в результаті переробки певних видів відходів.

Руханка «Метелики»

Аплікація «Метелики».

Вихователь: А тепер я пропоную вам зробити метеликів із кольорового картону та ось цих трубок від паперових рушників.

Рефлексія.
Вихователь: Ви, діти , молодці, добре сьогодні попрацювали. Що цікаво сьогодні вам було? Яке завдання вам було важко виконати? Чому? А що нового ви дізналися про диких тварин? (відповіді дітей).
Сьогодні ви багато дізнались про серйозну проблему нашої планети та про важливість правильного збирання сміття. Сподіваюсь, тепер ви завжди дбатимете про підтримання чистоти та Землі. Ще й друзів та знайомих навчите.
Давайте ми себе похвалимо - скажімо: «Я - молодець!» І поплещемо в долоні. Заняття закінчене.

Автор: 

Муха Людмила Володимирівна
вихователь
закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Малятко» Апостолівської міської ради Дніпропетровської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі