Користувацький вхід

Стаття Поради вчителя учню-старшокласнику щодо вивчення іноземної мови

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Поради вчителя учню-старшокласнику щодо вивчення іноземної мови

«Національний Державний стандарт базової і повної середньої освіти з іноземних мов» подає основні рекомендації та окреслює загальні цілі вивчення іноземних мов, які допоможуть учням розвинути навички читання, говоріння, письма та аудіювання. Звичайно, розвиток цих вмінь проходить за певною програмою, окремими завданнями та за допомогою різних методів.

  Шановний учню! До твоєї уваги збірник рекомендацій, що найбільш корисно і ефективно допоможуть Тобі у вивченні іноземної мови.

Порада 1. Періодичність вивчення іноземної мови

Вивчаючи іноземну мову, займайся регулярно. Щоденні заняття по півгодини принесуть більше користі, ніж 2-3 годинні заняття двічі на тиждень. Щодня під час занять поповнюй свій словниковий запас на 5 слів, а це більше ніж 1800 слів на рік.

Наступна порада – повторення вивченого в усному мовленні та письмі. Вивчення слів – це 50% успіху. Головне, не запам’ятовуй слова механічно, не зазубрюй.  Вивчай мову творчо та вдумливо. Зміна форми занять – запорука успіху! Якщо втомився – зміни форму навчання, почитай книжку, послухай пісню, попрацюй в інтернеті, напиши граматичну вправу.

Порада 2. Використання інтернету для спілкування

У процесі вивченні мови користуйся інтернетом, заходь на англомовні інтернет-сторінки. Доволі корисними будуть туристичні, кулінарні та музичні сайти, де інформація надана в теперішньому часі, лексика проста і корисна.

В соціальних мережах спілкуйся іноземною мовою, не бійся спілкуватися, не бійся помилок. Пиши про свої вподобання, хобі, навчання, родину, обмінюйся враженнями від прочитаного чи побаченого.

Порада 3. Вивчення мови за допомогою словників

Словники необхідні у вивченні мови. Сьогодні видавництва пропонують різноманітні словники. Ознайомтеся з ними та оберіть свій. Існують електронні версії словників та CD-Rom, які містять велику кількість тестів та вправ для вивчення мови.

Використовуйте словники при  перекладі текстів. Шукаючи переклад слова в словнику, зважайте на контекст; не виписуй лише одне значення слова, згодом використовуй одномовні тлумачні словники.

Порада 4. Вивчай іноземну мову за допомогою фільмів

Використовуй набуті знання мови ефективно. Переглядай іноземні телесеріали, фільми мовою оригіналу. Спочатку з субтитрами, потім звикай до швидкої розмовної мови. В серіалах часто повторюється одна й та сама лексика, подібні ситуації розглядаються з різних боків безліч разів. Це сприяє запам'ятовуванню нових слів і виразів. Поступово почнеш вловлювати окремі слова й фрази, а згодом  розумітимеш все без субтитрів.

Порада 5. Слухайте і повторюйте

Сьогодні існує безліч різноманітних аудіокурсів іноземних мов. Підбери собі один і слухай, наприклад, у транспорті. Вчи почуте вголос і напам'ять. Що більше вивчиш і запам’ятаєш, то легше спілкуватимешся.

Порада 6. Читай англійською

Окрім художньої літератури, яка є досить складною, доступні також англомовні газети і журнали. Читай про політику, спорт, подорожі. Все, що подобається.

Порада 7. Вивчай іноземну мову з улюбленими піснями

Пісні корисні у розумінні ритму та динаміки мови. Обирай пісні улюблених співаків та груп, знайди тексти їх пісень та вивчи слова.

Порада 8. Вивчай іноземну з різними підручниками

Використовуй різні підручники для вивчення мови. Окремі  збірники граматичних вправ,  з аудіювання чи читання корисні у процесі вивчення і засвоєння нового матеріалу.

Порада 9. Відвідуй лекції носіїв мови

Користуйся нагодою почути носія мови. Слухаючи native speaker зможеш наблизитись до темпу його мови і правильності вимови, і поступово позбавишся акценту.

Порада 10. Зустрічайся в мовних клубах

Зустріч в мовних клубах – це чудова нагода познайомитись з новими людьми, обмінятись досвідом, обговорити різноманітні теми. Діалоги, дискусії допоможуть у бажанні проявити себе якнайкраще позбавлять тебе мовного бар'єру і страху перед іншими.  

Автор: 

Церковняк Тетяна Іванівна, вчитель-методист англійської мови ЗОШ І-ІІІ ступенів м. Ірпеня.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі