Конспект заняття для дітей раннього віку
"До зайчика на гостини"
Вихователь: Кисіль А.С.
Мета. Закріплювати вміння дітей складати з частин ціле та сприяти розумінню того, що між собою частини різняться за величиною. Розвивати навички порівнювати величини та добирати предмети за величиною незалежно від їхніх кольору та форми. Закріплювати знання основних кольорів. Формувати співпрацю одне з одним під час дидактичних ігор. Виховувати наполегли-вість.
Матеріал: декорація лісової галявини, лист від зайчика, хатинка, іграшки — лисичка, зайчик; кошик з морквою; дидактичні ігри: "Прикрась ялинку", "Склади й одягни сніговика", "Закрий віконечко", "Великий, маленький".
Хід заняття
Вихователь організовує дітей до заняття.
Стукають у двері, заходить листоноша з листом.
Листоноша. Добрий, день, дітки. Ось вам лист від зайчика.
Вихователь (забирає листа й дякує листоноші). Малята, хочете дізнатися, що в цьому листі? Але ж ви ще не вмієте читати. Тоді я сама вам його прочитаю.
Відкриває і читає листа:
"Дорогі мої малятка,,
любі хлопчики й дівчатка!
Холодної, зимової днини
я святкую свої іменини.
Всіх вас до себе в гості
хочу запросити
Й чимось смачненьким
пригостити.
Тож до лісу вирушайте,
Мою хатинку відшукайте ".
Вихователь. Ну що, вирушаємо до лісу на пошук зайчикової хатинки, щоб привітати його з днем народження. Малята, а що любить їсти зайчик? (Діти відповідають). Так, він дуже полюбляє моркву. Ось у мене кошик.
Ми можемо зібрати зайчикові у дарунок морквинки й покласти їх у цей кошик. Гаразд?
Проводиться дидактична гра "Великий, маленький".
Діти кладуть у кошик для зайчика тільки великі морквини, а маленькі відкладають окремо.
Діти з вихователем вирушають у подорож.
Вихователь. Погляньте, малята, цей ліс, мабуть, не простий. У ньому діються якісь дива. (На галявинці — штучні зелені ялинки, поряд лежать картонні ялинки з отворами різної форми). Цікава галявина з ялинками! А ось якісь дивні — з дірочками. Щоб вони стали гарними, давайте прикрасимо їх.
Проводиться дидактична гра "Прикрась ялинку" на базі набутих вражень про новорічну ялинку. Діти заповнюють вирізані отвори на ялинках із картону площинними іграшками відповідної форми.
Вихователь:
Чудово! Дивіться, дітки: тепер у нас усі ялиночки гарненькі.
Йдемо далі. Малята, знову діються якісь дива! Мабуть, сердита хуртовина по лісу гуляла й наробила сніговичкам шкоди. (На галявині розкидані складові частини сніговиків). Давайте ми з вами складемо сніговичків, допоможемо їм.
Проводиться дидактична гра "Склади й одягни сніговика".
Під час гри звертає увагу на те, як треби складати ціле з частин та розрізняти їх за величиною.
Вихователь.
Погляньте, сніговички тепер веселі, задоволені. Потанцюймо разом з ними.
Діти виконують під музику танцювальні рухи.
Вихователь.
Рушаймо далі. А це що за хатинка? Ой, що ж це з нею таке? У хатинці замість вікон — порожні отвори. У них, мабуть, задуває холодний вітер. Хто ж мешкає в ній? Погляньте, малята, тут живе лисичка і щось хоче мені сказати. Вона змерзла і тремтить від холоду. Лисичка хоче, щоб ми полагодили її хатинку.
Проводиться дидактична гра "Закрий віконечко".
Діти добирають віконця до хатинки за кольором та формою.
Вихователь: Молодці, ви впорались і з цим завданням. Але ж ми повинні ще віднайти зайчикову хатинку. Де ж вона? Доведеться ще трошки пройти. Погляньте, он під ялинкою хатинка і сам зайчик зустрічає нас.
Діти підходять до зайчикової хатинки. Вихователь разом із ними вітає зайчика з днем народження. Діти дарують йому кошик з морквою та розповідають про свої пригоди в лісі.
Зайчик дякує малятам, діти прощаються з ним.
Вихователь: Діти, вам сподобалась наша подорож? Я дуже задоволена кожним з вас. Ви були молодці, зробили багато добрих справ у лісі. А тепер нам час повертатися додому.