Користувацький вхід

Навчальна программа гуртка "Маленький дельфін"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

123.jpgЗахисти життя - навчи плавати!
Уміння плавати є життєвонеобхідним навиком.

Плавання є навчальною дисципліною, оскільки входить обов'язковим предметом до дошкільної, шкільної, професійної та вищої освіти. В якості базової програми навчання плаванню, прийнятої педагогами більшості дитячих садків можна вважати методику Т.І. Осокіної. У цій методиці велика увага приділяється молодшому і середньому віку, але недостатньо висвітлені питання навчання плаванню дітей старших і підготовчих груп. Між тим інструктори-педагоги з плавання (не фахівці у плаванні) відчувають значні труднощі у навчанні дітей саме старшого дошкільного віку. Програми навчання плаванню початкового рівня для позашкільних навчальних закладів розраховані лише на дітей віком від 8-9 років. Актуальність даної проблеми спонукає до створення навчальної програми плаванню «Маленький дельфін» для дітей віком 5-7 років. Ця проблема зростає оскільки в даному періоді відбувається найбільш інтенсивне формування знань, умінь, навичок. З цим віком пов'язано глобальне психічне новоутворення - довільність психічних процесів і поведінки, що виявляється в здатності керувати своєю розумовою і руховою діяльністю.
Упровадження програми гуртка у навчально-виховний процес закладу обумовлено необхідністю ефективного планування занять. Відмінними якостями програми є використання загальнорозвиваючих та спеціальних вправ, ігрових методів навчання, наступність та послідовність формування навичок плавання для даної вікової групи. Вона побудована на основі педагогічних принципів послідовності, доступності, безперервності та особистісно-орієнтованого навчання з урахуванням віку дітей, психофізичних особливостей, індивідуальних можливостей та стану здоров’я.
Програма розроблена відповідно до типового навчального плану з організації навчально-виховного процесу у позашкільних навчальних закладах (наказ МОНУ (№ 731 від 27.10.06) та пройшла апробацію протягом 3 років у Білоцерківському дитячо-юнацькому фізкультурно-спортивному клубі.

Автор: 

Морський Василь Петрович - керівник гуртка плавання,
Торба Юрій Дмитрович - заступник директора ДЮФСК м.Біла Церква.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі