Користувацький вхід

Брайчевский М. Вибране [1-2 т.] (2009) djvu

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.




Брайчевський Михайло Юліанович (1924 —2001) — український історик та археолог. Лауреат премії ім. М. Грушевського, лауреат премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів, член Української вільної академії наук (США), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, голова Київського осередку Українського історичного товариства ім. М. Грушевського, заслужений діяч науки і техніки, почесний професор Національного уні-верситету «Києво-Могилянська академія».
Том 1: Суспільно-політичні рухи в Київській Русі. Історична думка в Київській Русі / Упоряд. Ю. Кухарчук (2009). До тому увійшли два монографічних дослідження з історії Київської Русі. У монографії “Суспільно-політичні рухи в Київській Русі” аналізується хід розвитку суспільних процесів і ключових подій усього давньоруського етапу української історії (IX —перша пол. XIII ст.). Автор має власне бачення тих причин, які призвели могутню державу спочатку до усобиць і феодального роздрібнення, а потім і до трагічної загибелі внаслідок мон-голо-татарської навали. Студія монографічного характеру “Історична думка в Київській Русі” відтворює за наявними писем-ними джерелами світоглядні уявлення і філософські погляди давньорусь-ких мислителів.
Том 2: Хозарія і Русь. Аскольд - цар київський/ Упоряд. О. Сухобоков (2009). Монографії, що увійшли до 2-го тому “Вибране” М. Брайчевського, висвітлюють близькі за часом події переддержавного періоду історії східних слов’ян та їхніх сусідів, а також періоду Русі початкової, яку автор називає Аскольдовою Руссю.
У першому творі — “Хозарія і Русь” — докладно простежено процес вини-кнення хозарського політичного організму, аналізується етнічний склад цього утворення, характеризуються племена та народи, які увійшли до Хозарського каганату. Значне місце відведено і з’ясуванню характеру кон-тактів хозар і Русі початкової. Ще ретельніше питання взаємин Аскольдової Русі з сусідами досліджується у другому творі, який органічно доповнює перший. Читач довідається з нього про походи Аскольда на Візантію та перші договори з греками, про його великі діяння у сфері політики, еконо-міки, культури й релігії, що увінчалися прийняттям царського титулу “каган”. Переконливо доведено автором, що саме за правління Аскольда сталося перше хрещення Русі та почалося літописання.
Обидва твори друкуються вперше. Додатком до другого з них подається текст “Літопису Аскольда”, виданого окремою книжкою в 2001 p., разом із післямовою М. Брайчевського та складеною ним картою Аскольдової Русі. Для художнього оформлення тому використано малюнки автора.

Видавництво : Київ: Вид-во ім. Олени Теліги
Рік видання : 2009
ISBN : 978-966-355-028-2, 978-966-355-029-9
Сторінок : 720+816
Формат : djvu
Розмір файлу : 14+13,7 MB
Мова : Українська

Скачати Том 1

Скачати Том 2

Автор: 

Брайчевський М.

Джерело: 

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі