Обмежити пошук фільтруванням:
Закріпити знання дітей про свою Батьківщину – Україну, її столицю, державну символіку, український національний одяг, поглибити знання про інтер’єр української світлиці: предмети посуду, меблів, вишитий рушник, дати елементарне уявлення про народну іграшку; усну народну творчість – казки. Розвивати зв’язне мовлення, сприяти розвитку діалогічного мовлення. Виховувати любов до рідного краю, почуття національної гордості
Мета: Ознайомити дошкільників з умовними народними мірками. Викликати інтерес до історичного минулого України. Розвивати театральні здібності.
Посібник "Стежками чарівної України" сприяє активізації дітей щодо формування соціально-громадянської компетентності. Його можна використовувати як для підгрупової, так і індивідуальної роботи з дошкільниками
У посібнику йдеться про одвічний символ українського народу – хату. Багато народних звичаїв пов’язано з оселею, адже це – родинне вогнище, звідки вимандровує кожна людина в широкий світ, це незнищенний храм роду людського.
Прищепити учням бережливе ставлення до хліба; ознайомити з історією виникнення хліба, народними звичаями нашого краю; розвивати вміння робити висновки з прослуханого, прочитаного; виховувати повагу до людей праці.
Прищепити учням бережливе ставлення до хліба; ознайомити з історією виникнення хліба, народними звичаями нашого краю; розвивати вміння робити висновки з прослуханого, прочитаного; виховувати повагу до людей праці.
Мета: формувати усвідомлене ставлення дітей до свят, традицій свого народу, залучати їх до безпосередньої участі у святах. Розширювати знання про святкування Різдвяних свят (сімейні традиції внесення дідуха, колядування, віншування. Ознайомлювати дітей з обрядовою українською їжею: кутею, узваром. Виховувати патріотизм, любов до України, поважне ставлення до традицій українського народу, зібраних попередніми поколіннями.
Народознавчий ранок «Наші обереги» є актуальним в патріотичному вихованні молодшого школяра
Обряд надасть можливість:
- ознайомити учнів з обрядом колядування в Україні, колядками, різдвяними побажаннями, з традиціями, пов’язаними з цим святом;
-розвивати вміння виразно читати; поглибити знання з фольклору,з українського народознавства;
-виховувати любов до рідного слова, до традицій свого краю, до звичаїв свого народу.
Учити дітей використовувати калину, як лікарську рослину. Ознайомити зі змінами які відбуваються з рослиною, формувати знання про форму рослини, її розмір, смак, властивості. Залучати до звичаїв і традицій українського народу, пов'язані з використанням калини.