Обмежити пошук фільтруванням:
Дніпро — найбільша річка в Україні та одна з найбільших у Європі. Вона протікає через центральну частину країни, відіграючи важливу роль у культурному та економічному розвитку. Дніпро є основним джерелом водопостачання, транспортної артерії, а також має значення для гідроенергетики. Річка має багатий природний і історичний контекст, вона здавна була важливим елементом української ідентичності. Заняття з народознавства допоможе дітям глибше ознайомитися з історією, природою та культурою, пов'язаною з цією величною річкою.
Ознайомити зляльками- мотанками,лялькою- нитянкою та навчити виготовляти.Навчити вихователів робити ляльку-нитянку.Познайомити з історією виникнення ляльок- мотанок.Виховувати інтерес до минулого свого народу,повагу до національних звичаїв,традицій,культури і побуту українського народу,народних іграшок,виготовлених власноруч.
У Законі України про дошкільну освіту вказано, що одним із завдань дошкільної освіти є виховання в дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля. Іграшка є засобом формування світосприймання.
У Законі України про дошкільну освіту вказано, що одним із завдань дошкільної освіти є виховання в дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля. Іграшка є засобом формування світосприймання.
Продовжувати ознайомлювати дітей з українськими народними традиціями та звичаями, розширювати знання про український рушничок, віночок, народні інструменти. Дати знання про те, що хліб – найцінніший продукт, навчати цінувати, берегти хліб. Вчити відповідати простими реченнями на питання вихователя.
Розвивати пізнавальну діяльність дітей, рухову активність під час народних ігор, таночків. Сприяти розвитку діалогічного, розповідного мовлення, розвивати комунікативні навички, самостійність. Стимулювати до вживання прислів’їв, приказок, закличок.
«Велика користь маленького горішка»
Програмовий зміст:
Закріпити і поглибити знання дітей про рослинний світ, зокрема про волоський горіх (звідки він до нас прийшов, яка його користь для людей, послідовність етапів вирощування; дати початкові знання про різновиди горіхів);
розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати; викликати бажання досліджувати об’єкти природи;
закріплювати вміння промовляти скоромовки, прислів’я, розказувати вірші, загадки.
формувати у дітей образну уяву під час конструювання поробок;
Сайт Дослідники містить цікаві дослідницькі роботи і проєкти учнів шкіл і вихованців дитячих садочків України, перелік тем для творчих проєктів за всіма предметами, правила оформлення робіт і проєктів. Навчальні комп'ютерні програми для дітей.
Збірка містить ряд занять для дітей дошкільного віку національно-патріотичного та народознавчого спрямування.
Мета: - Вчити дітей культури мовлення (розмовляти спокійним, доброзичливим тоном говорити чітко, в міру голосно, правильно інтонувати запитання і відповіді).
-Формувати мовленнєву компетентність, складати і вживати у мові прості і складні речення. Вправляти у визначенні предмета за опорними ознаками.
-Розвивати бачення причинно-наслідкових зв’язків, відповідаючи на запитання: «Що було б, якби…?»
-Сприяти активізації пізнавальної та розвивальної діяльності дітей про знайомі казки , головних героїв.
Лепбук «Весна» не просто папка з кишеньками. Це навчальний посібник, інтерактивна тематична тека, з різноманітними кишеньками, віконцями, рухливими деталями, картками, які заламіновано з метою дотримання санітарно-гігієнічних вимог. Їх можна діставати, перекладати, складати на свій розсуд.
Лепбук допомагає закріпити і систематизувати вивчений матеріал, швидко пригадати вивчене. Доцільно використовувати на уроках української мови та читання, математики, мистецтва, англійської мова та інтегрованого курсу «Я досліджую світ».