Обмежити пошук фільтруванням:
Мета: продовжувати формувати в дітей уявлення про живу та неживу природу найближчого довкілля, виховувати цікавість до неї; учити спостерігати за небосхилом та розповідати про побачене під час своїх спостережень, за допомогою вихователя розмірковувати та робити висновки на задану тему; формувати розуміння того, як вигляд неба залежить від погоди. удосконалити різні види уваги малят, розвивати здатність до образного мислення, фантазії та уяви; збагачувати словниковий запас вихованців, вправляти дітей у виконанні простих образотворчих завдань.
Сенсорна терапія (сенсорно-інтегративної терапії) – це процес, під час якого нервова система людини отримує інформацію від рецепторів всіх відчуттів (дотик, вестибулярний апарат, відчуття тіла або пропріоцепція, нюх, зір, слух, смак), потім організовує їх і інтерпретує так, щоб вони могли бути використані в цілеспрямованій діяльності.
Мета:
• закріплення знань кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений, рожевий, фіолетовий, коричневий, сірий, чорний)
• ознайомлення дітей із геометричними фігурами (коло, квадрат, трикутник)
• формування навички підбирати предмети, орієнтуючись на колір, форму, показ і словесне позначення.
• закріпити знання дітей кольору та форми.
Стаття обґрунтовує важливість ігрових технологій як провідної діяльності для всебічного музичного розвитку дошкільнят, підвищуючи їхній інтерес, сприяючи творчості, формуванню музично-ритмічних навичок, розвитку пам'яті, уваги та комунікативних здібностей через різноманітні музично-дидактичні, рухливі, співочі та інструментальні ігри.
Розгляд ілюстраціїї з зображенням сільського подвір'я, пригадування вірша Н.Негоди та потішки "Сорока-ворона", використання пластичного етюду та дидактичної вправи з сенсорного виховання, малювання ватяними паличками.
Заняття для дітей молодшої групиз використанням здоров’язбережувальних технологій: пальчикова гімнастика, дихальна вправа, музикотерапія.
Програмовий зміст:
- Розширювати уявлення дітей про професії, знаряддя праці, трудових діях;
- Вчити визначати професії, виокремлювати знаряддя праці для кожної професії;
- Розвивати вміння аналізувати, помічати неточності;
- Виховувати уважність, повагу до людей будь-яких професій.
Мета. Нагадати та конкретизувати набуті знання про правила пожежної безпеки,вияснити причини виникнення пожеж.
Дати знання дітям про небезпечні предмети побуту ( колючі, ріжучі, травмонебезпечні та отруйні).
Покращувати навички зв'язного,пояснювального мислення.
Розвивати в дітей вміння розмірковувати,чому цікаві та привабливі зовні речі можуть бути небезпечними.
Виховувати вміння діяти в надзвичайній ситуації,виховувати обережність до предметів та ситуацій,які можуть зашкодити здоров'ю.
Розвивати вміння розмірковувати,прогнозувати наслідки небезпечної поведінки.
Ці рекомендації допоможуть батькам ефективно залучити дітей раннього віку до світу музики через ігрову форму, активну участь та різноманітне слухання. Заохочення співу, руху під музику та гри на музичних інструментах сприятиме розвитку творчих здібностей, слуху та координації дитини. Важливими є позитивний приклад батьків, терпіння та створення музичного середовища вдома для гармонійного розвитку малюка.
Мета: активізувати та збагатити словниковий запас дітей словами, що характеризують весну (явища природи, ознаки, зміни в житті рослин і тварин).Формувати вміння складати зв'язні розповіді про весну, використовуючи мнемотаблицю. Розвивати навички діалогічного мовлення, вміння відповідати на запитання повно і розгорнуто. Узагальнити та систематизувати знання дітей про весняні явища в природі. Поглибити знання про зміни в житті рослин, тварин, птахів навесні. Розвивати спостережливість, увагу до деталей. Розвивати зв'язне мовлення (опис, розповідь).