3 травня 2025 року відзначався Міжнародний день астрономії. Цей день присвячений популяризації астрономії та наукової освіти серед населення та заохочує людей будь-якого віку дізнатися більше про Всесвіт і чудеса астрономії. Мета заходу: привернути увагу здобувачів освіти до важливості астрономії та її внеску у розвиток науки та технології, підвищення їх рівня знань та популяризація цієї галузі серед широкої громадськості.
Елементи спеціальної теорії відносності. Передумови виникнення спеціальної теорії відносності (СТВ). Принцип відносності А. Ейнштейна. Основні положення спеціальної теорії відносності. Відносність одночасності подій. Відносність проміжків довжини й часу. Релятивістський закон додавання швидкостей.Повна та кінетична енергія рухомого тіла, енергія спокою. Основні наслідки СТВ. Приклади розв'язування задач.
У статті розглядаються особливості розвитку творчих здібностей у дітей молодшого шкільного віку. Проаналізовано психологічні особливості цього вікового періоду, визначено ефективні методи та прийоми, які сприяють активізації креативності. Наголошено на важливості педагогічного супроводу, індивідуального підходу та створення сприятливого розвивального середовища.
Лекція на тему "Фінансове забезпечення відтворення основних засобів"
Матеріал містить відповіді на такі питання:
Склад і структура основних фондів підприємства.
Амортизація (знос) основних засобів
Показник ефективності використання основних засобів
Розробка уроку біології із використанням технологій
дистанційного навчання.
Тема: Серце: будова та функції
Клас 8
Лекція з дисципліни Фінанси підприємств, яка розкриває фінансові аспекти формування та використання необоротних активів
Проведені заняття зі студентами показали, що саме при залученні інтерактивних технологій навчання збільшується активність роботи на занятті, увага, мотивація студентів. Більше того, дослідження свідчать, що інтерактивні методи забезпечують 70-90% засвоєння інформації. Таким чином, виникає нагальна потреба більш активного використання інтерактивних методів у практиці вищої школи, зокрема, при викладанні фінансово-економічних дисциплін
Програмовий зміст:
- Розширювати уявлення дітей про професії, знаряддя праці, трудових діях;
- Вчити визначати професії, виокремлювати знаряддя праці для кожної професії;
- Розвивати вміння аналізувати, помічати неточності;
- Виховувати уважність, повагу до людей будь-яких професій.
Мета. Нагадати та конкретизувати набуті знання про правила пожежної безпеки,вияснити причини виникнення пожеж.
Дати знання дітям про небезпечні предмети побуту ( колючі, ріжучі, травмонебезпечні та отруйні).
Покращувати навички зв'язного,пояснювального мислення.
Розвивати в дітей вміння розмірковувати,чому цікаві та привабливі зовні речі можуть бути небезпечними.
Виховувати вміння діяти в надзвичайній ситуації,виховувати обережність до предметів та ситуацій,які можуть зашкодити здоров'ю.
Розвивати вміння розмірковувати,прогнозувати наслідки небезпечної поведінки.
Методична розробка заняття «Вплив сонячної активності на Землю» призначена для використання у фаховому коледжі під час вивчення астрономії студентами першого курсу. У розробці розкрито сутність явищ, пов’язаних із сонячною активністю, їхню періодичність, фізичну природу та вплив на геомагнітне поле нашої планети. Особливу увагу приділено актуальним прикладам наслідків сонячних спалахів — від порушень у роботі технічних систем до потенційного впливу на здоров’я людини.