Обмежити пошук фільтруванням:
У статті розглядаються проблеми мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку, сформульовані рекомендації для батьків по мовленнєвому розвитку дітей, використовуючи практичний підхід до організації освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі.
Конспект логопедичного заняття на диференціацію звуків [Р] – [Л]
для дітей 6-го року життя
ТЕМА: «М’ячиками граємо – звуки виправляємо»
МЕТА: Корекційно–навчальна.
Удосконалювати вміння закріплювати вимову поставлених звуків, удосконалювати навички дітей чітко вимовляти звуки
[Р] і [Л]. Виділяти звук у словах . Удосконалювати граматичну будову мови.
Корекційно-розвиваюча.
Розробка заняття з соціально-побутового орієнтування для дітей з ООП "Безпечна поведінка вдома"
Здавна музика визнавалась важливим засобом формування особистісних якостей людини, її духовного світогляду. Сучасні наукові дослідження свідчать те, що музичний розвиток має не аби який вплив на загальний розвиток дитини: формується емоційна сфера, вдосконалюється мислення, дитина стає чуттєвою до краси в мистецтві та в житті. Також музичне виховання сприяє і корекції розумових і творчих здібностей. Адже відомо - емоції живлять розум.
Останнім часом стає актуальним впроваджувати в освітній процес різноманітні здоров'язберігаючі технології. В діяльності логопеда вони стають перспективним засобом корекційно-розвиваючої роботи з дітьми, які мають порушення мовлення. Серед багатьох засобів збереження як фізичного, так і психічного здоров'я дошкільника є хромотерапія, наука про оздоровлення кольором.
Конспект заняття з розвитку зв’язного мовлення «Складання розповіді за темою «Зимові розваги» (використання елементів сторітеллінгу, мнемотехніки, біоенергопластики)
Мета: збагачувати словник по темі "Зима", систематизувати знання дітей про зимові явища; закріплювати в мові правильне вживання прийменників за, перед; формування іменників зі зменшено-пестливими суфіксами, стимулювати розумову і мовленнєву активність, вчити дітей працювати спільно, допомагати один одному; розвивати мимовільну пам'ять, мислення, фонематичні процеси, координацію руху.
Метою посібника є формування лексичної сторони мовлення; граматичної сторони мовлення; зв'язного мовлення; сприяння формуванню фонетико-фонематичної сторони мовлення; навчання грамоти; формування узагальнювальної функції слова. Засвоєння різних відтінків контекстуально зумовленого значення слова і його багатозначного змісту. Формування словесних понять, що позначають не конкретні явища навколишнього світу, а його загальні сторони, властивості, стани.
Соціально-побутове орієнтування дітей з інтелектуальними порушеннями істотно ускладнене в силу обмеженості їх пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери, тощо. З великим трудом ними засвоюються навички орієнтування у суспільному житті: вміння користуватися громадським транспортом, навички спілкування, використання табличок, покажчиків, навички поведінки в магазині та інших громадських місцях.
Буклет "Алгоритм роботи з програмою «Sparcol VideoScribe» розроблений для педагогів з метою покрокового навчання роботи у програмі «Sparcol VideoScribe»