Обмежити пошук фільтруванням:
Діти з тяжкими порушеннями мовлення (ТПМ) у початковій школі потребують особливої уваги та комплексного підходу до навчання та соціалізації. Їхні мовленнєві труднощі впливають не лише на здатність спілкуватися, а й на засвоєння навчального матеріалу, формування соціальних зв’язків та емоційного стану. Тому створення сприятливих умов для розвитку, навчання і виховання таких учнів є набором завдань педагогів, логопедів і батьків.
Мета: вправляти у диференціації звуків С, Ш у вимові
-Уточнити та закріпити знання про мешканців моря;
-Закріпити вміння складати речення за допомогою мнемосхем;
-Розвивати артикуляційну, дрібну та загальну моторику;
-Удосконалювати навички правильного дихання;
-Розвивати психічні процеси ( зорове та слухове сприйняття, тактильність, увагу);
-Прищеплювати любов до природи, виховувати почуття взаємодопомоги.
Здоров’язберігаючі технології: Су-Джок масажери, дихальна гімнастика, біонергопластика, пісочна терапія, кріотерапія.
Мета: закріпити вміння говорити повними реченнями, розгадувати небилиці, формувати навички правильного вживання форм однини та множини іменників, узгоджувати іменники з прикметниками, підбирати лагідні слова, удосконалювати навички виділення першого та останнього звука в словах, продовжувати вчити дітей ділити слова на склади, розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, голос, фонематичний слух, виховувати дружні взаємовідносини, прагнення говорити чітко й виразно.
Дисграфія — це специфічне порушення письма, яке проявляється у вигля-ді стійких помилок, не пов’язаних із рівнем інтелекту чи недостатнім знанням правил. Допомога дитині з дисграфією вимагає системного підходу, індивідуа-льної роботи та співпраці батьків, учителів і фахівців (логопедів, нейропсихоло-гів).
Нейропсихокорекційні вправи використовуються в логопедії для розвитку мовлення, когнітивних функцій та психомоторних навичок у дітей з особливими освітніми потребами. Вони спрямовані на активацію мозкових структур, що відповідають за мовлення, увагу, пам’ять, дрібну моторику та загальний психічний розвиток.
Мовлення – це потужний і важливий фактор і стимул розвитку дитини, що сприяє формуванню її як гармонійної розвиненої особистості. У процесі розвитку дитини формується одна з провідних базових характеристик особистості – мовленнєва компетенція, що містить уміння практичного застосування мовлення в конкретних ситуаціях спілкування з використанням задля цього як мовних (інтонація), так і немовних (міміка, пантоміміка) засобів виразності мовлення.
У профілактиці оптичної дисграфії у молодших школярів, зокрема дітей з порушеннями зорово-просторових функцій, ключовою є правильно організована корекційно-логопедична робота
В статті описано ефективні методи корекції оптичної дисграфії.
Дидактична гра "Збери сім'ю" (свійські тварини)
Мета:продовжувати вчити дітей розпізнавати свійських тварин за зовнішнім виглядом, характерними ознаками, голосом, наслідувати їх, правильно називати тварин та їх дитинчат; закріплювати знання дітей про те, де мешкають свійські тварини; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уміння слухати, логічне мислення; виховувати любов до тварин, бажання за ними доглядати.
Робота над текстом "Осінь". Перша година: ознайомлення з текстом, уточнення його розуміння учнями.
Інтерактивна гра на автоматизацію звуку "Ш"в словах. Гра на розвиток фонематичного слуху.