Обмежити пошук фільтруванням:
Характерною властивістю пам’яті сучасних дітей, зокрема з особливими освітніми потребами, є те, що вони швидко сприймають, але не надовго запам’ятовують інформацію. Розвитку асоціативного мислення та пам’яті дошкільників сприяє використання мнемотехніки під час корекційної роботи. А опрацювання логопедичних казок-зв’язок на основі мнемотаблиць дає змогу автоматизувати вимову певних звуків у мовленні дітей
Існує чимало різноманітних інноваційних методик з навчання та виховання дітей 1 - 4 класів, в тому числі й з навчання грамоти. Ці методики нетрадиційні, цікаві, які розвивають, збагачують, урізноманітнюють життя дитини. Вони мають свої плюси і мінуси.
Та повне використання їх в роботі з дітьми-логопатами можливе лише тоді, коли у дітей виправлена дефектна вимова звуків.
Методичні рекомендації призначені для вчителів- логопедів, які працюють у навчально-реабілітаційних центрах, спеціальних допоміжних школах та інклюзивно-ресурсних центрах.
Буклет "Використання біоенергопластики в системі логокорекційної роботи"
розроблений для батьків з метою виконання артикуляційно-пальчикових вправ вдома разом з дітьми.
Використання здоров'язберігаючих технологій в діяльності логопеда стають перспективним засобом корекційно-розвиваючої роботи з дітьми, що мають порушення мовлення. Ці методи роботи належать до числа ефективних засобів корекції, все частіше застосовуваних в спеціальній педагогіці та допомагають досягненню максимально можливих успіхів у подоланні не тільки мовних труднощів, але і загального оздоровлення дітей молодшого шкільного віку.
ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ З ФОРМУВАННЯ ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНИХ КАТЕГОРІЙ
(для старшого дошкільного віку з ЗНМ III рівня з використанням ІКТ)
Мета корекційно-відновлюваної роботи.
Мова – невичерпне джерело розумового розвитку дитини, скарбниця всіх знань.
Мовлення виконує різноманітні функції в житті дитини. Основною і первинною є комунікативна функція – призначення мови бути засобом спілкування.
Діти – це наша радість, щастя й надія, це наше майбутнє.
Кожен із нас мріє виростити свою дитину здоровою та інтелектуально розвиненою, виховати доброзичливого та цікавого співрозмовника з багатим словниковим запасом і чітким правильним мовленням.
Кожен із нас прийшов на білий світ.
Пізнать його, приховано відкрити,
Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення в логопедичній групі середнього дошкільного віку.
Заняття з розвитку звуковимови для дітей середнього дошкільного віку. Склала учитель - логопед Соболєва О.О.
Занятие по развитию речи с использованием предметно-практической деятельности с детьми логопедической группы среднего возраста.
Составила учитель-логопед ДОУ № 91 « Лесная сказка» Г. Краматорск Донецкая обл. Соболева Е.А.
Тема занятия: « Сюрприз для друзей».
Цели и задачи занятия:
Побуждать детей к составлению коротких рассказов, описательных предложений с помощью мнемотаблиц, упражнять в правильном звукопроизношении; активизировать словарь детей; учить рассказывать стихи на украинском языке, развивать связную речь.
У статті коротко розкрите значення пальчикової гімнастики як ефективного засобу корекційної роботи.