Користувацький вхід

Тарас Бульба

...

Обмежити пошук фільтруванням:Розробка уроку з української літератури у 9-му класі "Піднесено-героїчний образ головного героя повісті М. Гоголя «Тарас Бульба»"

1

Розробка уроку з української літератури у 9-му класі

Тема: Піднесено-героїчний образ головного героя повісті М. Гоголя «Тарас Бульба»

Мета: дослідити образ головного героя повісті; розвивати критичне мислення, пам’ять; формувати інтерпретаційну, комунікативну, читацьку компетентності; виховувати повагу до героїчного історичного минулого українського народу, почуття патріотизму.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма уроку: дослідження

Обладнання: презентація до уроку, малюнок колеса від воза, епіграф, підручникПрославление боевого товарищества, братства, воспевание подвига в повести Н.В.Гоголя «Тарас Бульба»

0

Систематизировать знания учащихся о главных героях повести. На примере Тараса и его сыновей показать силу и величие подвига во имя служения Родине и православной вере.
Развивать у учащихся умение анализировать литературное произведение. Формировать умение собирать материал для характеристики героя. Развивать умение строить связный, аргументированный ответ на вопрос. Способствовать развитию культуры речи.
Воспитывать чувство патриотизма, товарищества. Формировать нравственные качества личности. Прививать интерес к литературе как к источнику образов для наследования.Музейний урок на тему: «Запорізька Січ, її закони, звичаї, устрій. Тарас Бульба та його сини на Січі»

0

Запорізька Січ, її закони, звичаї, устрій. Тарас Бульба та його сини на Січі

Мета: простежити особливості зображення історичних подій в повісті,показати на експонатах і в тексті побут та закони Запорізької Січі, схарактеризувати образи головних та другорядних героїв на війні;
Розвивати навички аналізувати прочитане і пов’язувати з музейними експотанами , самостійно робити висновки;
Виховувати любов до рідної історії,формувати громадянську позицію учнів и любов до вітчизни.
Обладнання:експозиція львівського історичного музея,присвячена козацтву.Картини української природи в повісті М.В.Гоголя «Тарас Бульба»

1

Конспект та презентація уроку світової літератури в 7-му класі з теми "Картини української природи в повісті М.В.Гоголя «Тарас Бульба»"“М.В. Гоголь. «Тарас Бульба». Гоголь і Україна. Зображення в повісті любові до України, героїзму, мужності й козацької звитяги в боротьбі за рідну землю. Картини українського степу. Їхній зв'язок з головною думкою та подіями в повісті.”

0

В основі уроку покладено особистісно-орієнтований підхід навчання, побудований на основі формування знань, умінь та навичок самоорганізації в навчальній діяльності з використанням ІКТ.
На уроці використані індивідуальні та колективні форми роботи, методи стимулювання зацікавленості дітей, елементи творчої роботи, метод коментованого читання, інсценізації, створення проблемної ситуації.Урок світової літератури в 7 класі "Історія України в творчості М.Гоголя та Р.М.Рільке"

0

Мета:
1. Узагальнити знання за темою, повторити поняття про повість та оповідання, поглибити розуміння учнями ідейного наповнення образів в творах Гоголя і Рільке.
2. Удосконалення здатності до самостійності мислення, розвиток логічного мислення, навичок роботи в групі, оволодіння виразовими засобами мови, розвиток уяви, фантазії.
3. Формування патріотичного світогляду, здійснювати духовне збагачення учнів.
Тип уроку: узагальнення і систематизаціїстаття "Героїчний образ Тараса Бульби"

2

Микола Васильович Гоголь багато займався вивченням історії. Особливо велику увагу письменника звернула Запорізька Січ - перше в Європі демократична “держава”. Зображенню складного й суперечливого періоду української історії й присвячена повість Гоголя “Тарас Бульба”.

RSS-матеріал

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі