Користувацький вхід

Інші жанри

Обмежити пошук фільтруванням:



Виховання особистості у вимірі нових освітніх реалій

0

Виховання особистості у вимірі нових освітніх реалій
Анотація. У статті розглядається проблема виховання особистості в умовах трансформації освітнього середовища. Аналізуються виклики, що постають перед педагогами у зв’язку з цифровізацією, соціальною нестабільністю та зміною парадигми освіти. Обґрунтовується необхідність переосмислення ролі виховання як ключового елементу формування життєво компетентної, емоційно стійкої та морально відповідальної особистості. Здійснено акцент на ролі викладача як виховника і наставника, важливості емоційного інтелекту та партнерства з родиною.



Роль соціально-емоційного навчання як ключова складова успішного особистісного розвитку учнів в освітньому процесі.

0

Впроваджуючи соціально-емоційну стратегію під час викладання навчального предмету на уроках ми навчаємося взаємодіяти один з одним, заохочуючи всіх учасників процесу пізнавати себе та свої стосунки з іншими як у класі, так і поза ним. Соціально-емоційне навчання спрямоване на усвідомлення індивідуальних потреб самими студентами і мотивує їх використовувати свої сильні сторони та брати на себе відповідальність за своє навчання.



Впровадження STEM-освіти під час вивчення фізики шляхом використання серверних та мобільних застосунків

0

Сучасна освітня система вимагає переходу від традиційного навчання до інноваційних моделей, які забезпечують інтеграцію знань, розвиток критичного мислення, практичних умінь і цифрової грамотності. Особливо актуально це для природничо-математичних дисциплін, зокрема фізики, яка має великий потенціал для міжпредметних зв’язків та моделювання реальних процесів. Проте в умовах недостатнього матеріально-технічного забезпечення та обмежених ресурсів класичні підходи не завжди дають можливість реалізувати повноцінний навчальний процес.



“ПРИНЦИП БАГАТОПЕРСПЕКТИВНОСТІ У ВИКЛАДАННІ ІСТОРІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЧНОГО СВІТОГЛЯДУ У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ”

0

Сьогодні нова українська школа продовжує активно просувати ідею багатоперспективного підходу в навчанні історії. Однією з найважливіших проблем, що виникла після здобуття незалежності Україною, стало створення ефективної системи історичної освіти, яка відіграє ключову роль у формуванні національної ідентичності, особливо в умовах війни.



Особливості сучасного виховання особистості

0

Особистість — цілісність уроджених і набутих психічних властивостей, що характеризують індивідуальність і роблять її унікальною.
Виховання дітей - це віддача особливих сил, сил духовних. Людину ми створюємо любов'ю - любов'ю батька до матері і матері до батька, любов'ю батька і матері до людей, глибокою вірою в гідність і красу людини.



Інноваційна діяльність закладу дошкільної освіти методичний аспект

0

Сучасна педагогіка характеризується переосмисленням й зміною багатьох поглядів і підходів, відмовою від деяких усталених традицій та стереотипів. Сьогодення потребує від педагога-практика високого професіоналізму, володіння сучасними інноваційними технологіями виховання та навчання, бажання та вміння постійно вчитися й самовдосконалюватися, творчого підходу з одного боку й деякої прагматичності та раціоналізму з іншого.



Консультація «Зростання розумових здібностей дітей засобами дидактичних ігор»

0

Ігрова діяльність займає дуже важливе місце у житті дитини. Гра дозволяє адаптуватися до навколишнього середовища, спілкуватися, думати. Величезна роль у розвитку та вихованні дитини належить грі – найважливішому виду діяльності. Дитина у грі відтворює уявні ситуації з життя, працю та стосунків. Гра є ефективним засобом формування особистості, реалізації потреби своїх якостей та можливостей. Під час гри дитина може задовольнити свої пізнавальні, соціальні, моральні, естетичні потреби.



Доповідь «Значення гри у гармонійному розвитку дитини»

0

На дитячу гри можна дивитися по-різному. Але є закони, що не підкорюються нічиїм бажанням. Відповідно до одного з них, якщо якась стадія розвитку не пройдена повністю, то наступна буде протікати спотворено. Дитинство – час гри, і якщо блокувати ігрові здібності дитини, не даючи їй награтися, то на наступних етапах розвитку вона буде догравати недогране, замість того, щоб йти вперед.



Доповідь «Мова у формуванні сучасної, мовленнєвої особистості дитини»

0

Мова дитини починається з народження. Для цього дуже важливе спілкування з людьми. Оволодіння мовою – здатність для людини вроджена, але для формування повноцінної мови дитині необхідне сприятливе мовне середовище. Однак ефективність залежить від активності дитини в умовах мовленнєвої діяльності.



Вчити з емпатією: нові підходи в умовах нової реальності

0

У статті розглядається трансформація освітнього процесу в умовах пандемії та війни з акцентом на важливості педагогіки емпатії. Підкреслюється, що уроки природничо-математичного циклу мають не лише передавати знання, а й забезпечувати емоційну підтримку учнів. Наводяться приклади адаптації навчального матеріалу до реалій сьогодення. Емпатія вчителя розглядається як ключовий чинник створення безпечного та людяного освітнього середовища.

RSS-матеріал

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі