Тема заняття: “Великі й маленькі фігури”
Мета: розвивати сенсорне сприйняття (розмір, форма);вчити розрізняти та називати «великий» – «маленький»;навизати кольори; та геометричні фігури розвивати дрібну моторику, координацію рухів рук і зорову увагу.
Матеріали: великі та маленькі фігури;два кошики або коробки; картки із зображеннями великих і маленьких предметів.
Хід заняття:
1.Привітання
Привітання з дітьми, створення позитивного настрою
Доброго ранку,малята !
Погляньте , сьогодні до нас на заняття завітало сонечко
Своіми промінцями воно вітає вас та бажає вам гарного настрою!
Давайте теж з ним привітаємось та подаруємо йому наші посмішки
(діти махають ручками сонечку та посміхаються йому )
2.Організаційна частина
Показ великої та маленької геометричної фігури:
Виховователь :Подивіться! Ось великий Квадрат , а ось — маленький . Великий — зеленого кольору , а маленький — жовтого!”
Пропонуюю дітям по черзі назвати, яка фігура в руках: велика чи маленька,та назвати іх кольори.
3. Гра «Вклади на тарілочку»
Розкласти фігури на столику. Показати дві тарілочки : одна для великих фігур, друга — для маленьких.
Діти збирають фігури й розкладають їх за розміром по тарілочках
Фізкультхвилинка
Зазирає сонечко до нас у віконечко
Встало вранці сонце
Зазирнуло у віконце
Ми до нього потягнулись
За промінчики взялись
Нумо дружно присідати
Сонечко розвеселяти
Встали-сіли
Встали-сіли
Бачте як повеселіли
Стало й сонце танцювати
Нас до кола припрошати
Нумо разом Нумо всі
Потанцюймо на росі
5.Закріплення знань
Показати картки з предметами (великий будинок, маленька машинка,велика лялька ,маленький мячик тощо) — діти мають назвати розмір.
6.Заключна частина
Підсумок
Що ми сьогодні робили?
Які геометричні фігури ми з вами розглядали ?(великий та маленький квадрат) Якого кольору були фігури ?(зелений та жовтий )
Хвилинка релаксації: глибоке дихання, спокійна музика.
посібники