Обмежити пошук фільтруванням:
стаття присвячена огляду проблем, які існують у вивченні шкільної історії, з точки зору гендерного підходу
Презентація "Сучасний урок історії" досвіду роботи вчителя історії та правознавства.
Педагогам, котрі відважилися працювати з інтерактивними методами, пропонується запам’ятати кілька правил організації навчання на уроках.
У статті подано опис інноваційних форм і методів при викладанні історії. Рекомендовано для використання вчителям середніх загальноосвітніх навчальних закладів.
Організація навчання за технологією «критичного мислення» потребує наявності в учнів відповідних навичок та якостей.
Потреба критично мислити особливо важлива зараз, коли інформація, досить часто, подається відповідно обробленою.
Робота з історичним матеріалом допоможе учням бачити явище в цілому, але разом з тим виділяти його складові. Що безсумнівно буде їм корисним у повсякденному житті.
Створення дидактичних ситуацій, які дозволять учням / ученицям
взаємодіяти з навчальними текстами, адаптованими історичними джерелами,
використовуючи відповідний поняттєвий апарат.
Застосування переважно активних та інтерактивних методів навчання (учні працюють з текстом/картою, джерелом, парами та групами, задають питання учителеві/вчительці та одне одному, дискутують, виконують проблемні завдання тощо).
Врахування особистого досвіду учнів,
Методичний посібник «Формування інформаційної компетентності учнів в процесі вивчення історії» створений на основі власного педагогічного досвіду. Основне завдання цієї методичної розробки – виділити і обґрунтувати педагогічні і методичні закономірності розвитку інформаційної компетентності в учнів на уроках історії через використання ІКТ.
Адресовано вчителям історії.
Запропонований посібник містить матеріал з досвіду роботи про компетентнісний підхід при викладанні історії та використання логічної, аксіологічної, просторової, хронологічної, мовленнєвої, інформаційної компетентностей у формуванні історичної свідомості та ідентичності учнів.
Адресовано працівникам районних (міських) методичних служб, вчителям історії загальноосвітніх навчальних закладів.