Обмежити пошук фільтруванням:
Даний захід можна застосувати для позакласної роботи з історії для учнів 5-6 класів. В цій розробці міститься матеріал про козацькі часи.
Завдання дають можливість оцінити та перевірити набуті учнями знання з
теми "Національно-визвольна війна українського народу проти польського панування під проводом Б. Хмельницького".
До уроку- конференції "Богдан Хмельницький. Об'єктивний погляд" ,дві групи учнів за методом проектів створювали презентації за двома темами"Б.Хмельницький-голова держави"та "Богдан Хмельницький-голова родини".
Тема. Козацька Україна. Богдан Хмельницький
Мета: пояснити учням причини виникнення козацтва Україні та утворення Запорозької Січі; створити в уяві учнів образ козаків як хоробрих вояків – землеробів; ознайомити учнів з відомим українським гетьманом Богданом Хмельницьким та його роллю в житті українських козаків; розвивати творчу уяву учнів, виробляти вміння працювати з різними історичними джерелами, складати зв’язну розповідь; розвивати інтерес до історії; виховувати повагу до захисників Батьківщини.
Близько 1760 року на землях поселення Веселих Тернів оселився відставний військовий старшина Григорій Шрам. Привіз власну родину, запросив родичів з-під Києва, добрих друзів. Завів тут зимівник, влаштував землянки та мазанки. Саме тут козаки відпочивали після того, як Богдан Хмельницький розбив польську шляхту під Жовтими Водами. То де, як не на цій місцині, що є однією з дендрологічних перлин України, провести патріотичну гру для козачат – «Козацький квест», яка відповідатиме перспективним інтересам українського народу, а також принципам культурно-національного самозбереження.
Урок-узагальнення на тему " Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б. Хмельницького
Тестовий тренажер для роботи з пам’ятками архітектури і образотворчого мистецтва, обов’язковими для візуального розпізнавання на ЗНО
Розглядається постать Б. Хмельницького як державного діяча, полководця та його роль і місце в українській історії.
Зіставляти мотиви і наміри Хмельницького і його оточення з практичними формами їх здійснення;
Урок проводиться у 8 класі з історії України, як вступний до вивчення нової теми. Учні класу поділені на групи, готують за здалегіть одержані завдання і ведуть дослідницьку роботу, яку презентують в ході уроку.
Тестування до національно-визвольної війни 1648-1654 рр. Для учнів 8 класу.