Обмежити пошук фільтруванням:
Шкільний краєзнавчий музей історії села Михлі є складовою части-
ною національного фонду України. Це культурно – освітня і виховна
установа метою якої є збереження, систематизація, популяризація па-
м’яток матеріальної і духовної культури. Музей сприяє залученню
учнівської молоді до вивчення та збереження історико – культурної
спадщини свого народу, формуванню освіченої творчості та вихован-
ня активної громадської позиції, забезпечує духовну єдність та спад-
коємність минулого і сучасного поколінь.
Урок-проект у вигляді віртуальної подорожі, яка знайомить учнів із основними формами збереження культурної спадщини, провідними художніми музеями світу та їх колекціями. Клас поділений на групи, кожна з яких готувала свій творчий проект про один із відомих музеїв. Виступ експертів кожної групи (екскурсовода. мистецтвознавця, критика) супроводжується мультимедійною презентацією.
АНОТАЦІЯ
ДО СТАТТІ «МУЗЕЙ «УКРАІНСЬКА СВІТЛИЦЯ».
Україна багата на музеї, в яких збережено творчий дух українського народу.
Знайомство учнів із цими осередками мистецької аури – річ потрібна для кращого усвідомлення і розуміння того, як творилась національна культура України протягом віків.
У Донецькій загальноосвітній школі №46 м. Донецька Куйбишевського району створена і працює краєзнавча кімната – музей. Наявні невеликі, але значимі й багаті за змістом експозиції охоплюють два напрями роботи: етнографічну та історико-патріотичну. Етнографічна експозиція знайомить відвідувачів із традиціями та обрядами наших предків, ремеслами й культурою, що дуже важливо для національного та етнокультурного виховання школярів, яким це допоможе усвідомити хто ми, звідки й куди йдемо.
Роль шкільних музеїв у вихованні патріотизму та громадянської позиції.
Віртуальна екскурсія до Зразкового музею героїв-ольшанців Миколаївської загальноосвітньої школи №43
Музей не випадково називають «чарівною машиною часу». Зібрані в музеї документи й предмети зберігають пам'ять минулого, передають її як естафету нащадкам, підтримують і розвивають зв'язок часів і поколінь. Мова музею – мова оригіналу, першоджерела історичної інформації. Документальні матеріали яскраво, доказово й переконливо розповідають про події минулого, допомагають відтворити, «реконструювати» їх, воскресити справи і вчинки людей, дати їм правильну оцінку, дозволяють виробити наукові погляди й переконання, формувати політичну й моральну культуру.