Користувацький вхід

Скарбниця пам'яті народної

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

У Донецькій загальноосвітній школі №46 м. Донецька Куйбишевського району створена і працює краєзнавча кімната - музей. Наявні невеликі, але значимі й багаті за змістом експозиції охоплюють два напрями роботи: етнографічну та історико-патріотичну.
Герой добре відомого художнього фільму "Офіцери" сказав: "Есть такая профессия - защищать Родину". Для всіх нас, а особливо чоловіків, це не звичайна банальна фраза, а щось набагато більше, що вміщує силу, мужність, відвагу, жертовність, лють і любов водночас. Любов до рідних, до маленької Батьківщини, батьківської поради й материнської турботи - все це можна назвати одним словом - патріотизм. Тому один із стендів музейної кімнати присвячений людям, яким випала доля увійти в історію людської пам'яті і свого краю, - ветеранам ВВВ та героям війни в Афганістані. Окрім цього, в експозиції є предмети, пов'язані з історією Донецького краю.
Етнографічна експозиція знайомить відвідувачів із традиціями та обрядами наших предків, ремеслами й культурою, що дуже важливо для національного та етнокультурного виховання школярів, яким це допоможе усвідомити хто ми, звідки й куди йдемо. Головна ідея музею полягає в тому, щоб показати цілісну картину історичного минулого свого краю, донести історико - соціальну інформацію та перекинути через сучасне у майбутнє місток з кращих надбань наших пращурів у будь - якій галузі своєї діяльності.
Мета діяльності музейної кімнати полягає у залученні педагогічних працівників та учнів до вивчення та збереження історичної та етнографічної спадщини як складової національної системи освіти, а також у розвитку пізнавального та пошукового інтересу. Саме зацікавленість і допитливість учнів дає змогу систематично оновлювати і доповнювати новими експонатами експозиції.
Так, у 2012 році учнівський пошуковий загін "Ековарта", який очолює Шкода В.О., у підніжжя терикону шахти ім. Куйбишева знайшов каміння з відбитками листків дерев. Час увіковічення в камені листків лишається тільки здогадкою.
Робота музейної кімнати заснована на самоврядуванні. Обрана рада музею організовує зустрічі учнів з ветеранами війни та праці, діячами науки, культури і мистецтва, також організовує і проводить екскурсії для учнів та батьків, допомагає учителям у роботі з використання музейних матеріалів у навчальному процесі.
Багато в нашому світі є цікавого і недослідженого, тому створення і робота музею - кімнати є не тільки актуальною, а й необхідною, бо як зазначала наша сучасниця - українська поетеса Ліна Костенко
Є скарби, допоки їх шукають,
Перестануть - от тоді вже все.

Автор: 

Яворська Лариса Миколаївна, учитель української мови та літератури, учитель - методист, ЗОШ №46 м. Донецька

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі