Користувацький вхід

Матеріали засідання районного клубу керівників шкільних музеїв «Пошук» з теми «Модернізація змісту діяльності шкільних музеїв, його форм та методів, музейних технологій на основі впровадження новітніх досягнень»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали

загрузка...

0

Пошук специфічно музейних форм роботи – досить складна проблема, що обумовлена недостатньою підготовкою педагогів до позакласної роботи з учнями, дається взнаки і те, що вона не передбачена навчальними планами педагогічних вузів, де якщо і є спецкурси, то, як правило, вони недооцінюються студентами, вважаються другорядними. При доборі форм і методів роботи, керівник гуртка, учитель перш за все повинен добре знати дітей, їх нахили, інтереси, можливості та специфіку населеного пункту і місцевої громади.
Саме тому метою другого засідання районного клубу керівників шкільних музеїв стало представлення досвіду роботи керівника музею Терпелюк М. В. в організації музейної справи та впровадження її в практику роботи історико-етнографічного музею «Берегиня» Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія»; аналіз використання інноваційно-музейних технологій у навчально-виховному процесі; обговорення питання сучасних технологій підготовки екскурсії як основної форми роботи музею; окреслення вимог до проведення занять в шкільному музеї, а також аналіз діяльності музейних педагогів зі створення власного досвіду.

Зміст:
Літвинчук О. С. Використання інноваційно-музейних технологій у навчально-виховному процесі.
Колосовська Н. П. Вимоги до проведення занять в шкільному музеї. Сучасні освітні технології в музейній педагогіці: проблеми змісту і форм впровадження. Діяльність музейних педагогів зі створення власного досвіду.
Терпелюк М. В. Сучасні технології підготовки екскурсії – основної форми роботи музею.
Додаток 1. Оглядова екскурсія в історико-етнографічному музеї «Берегиня».
Додаток 2. Театрально-ігрова екскурсія «Здрастуй, музей!» для учнів 1-4 класів.
Додаток 3. Інтерактивна екскурсія «Основні заняття і ремесла жителів села» для учнів 5-11 класів.
Методичні рекомендації ІІ засідання клубу керівників шкільних музеїв «Пошук».

Автор: 

Терпелюк Марія Володимирівна, керівник історико-етнографічного музею «Берегиня» Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія»;
Літвинчук Олег Сергійович, методист Корецького районного методичного кабінету;
Колосовська Надія Петрівна, керівник музейної кімнати «Мить історії» Копитівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ДНЗ».

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі