Обмежити пошук фільтруванням:
познайомити учнів з культурою Японії, її стародавніми звичаями, особливостями світогляду японського народу, розширювати кругозір учнів.
розвивати логічне мислення, уяву, зв’язне мовлення, навички самостійної роботи з додатковою літературою.
виховувати повагу до інших народів, прагнення до пізнання життя.
Розробка поданого інтегрованого уроку містить матеріали з зарубіжної літературита інформатики, поєднані спільною метою “Розвиток образного мислення учнів", що дозволяє учням розвивати образне мислення різними засобами.
Урок засвоєння нових знань і розвитку на їхній основі умінь і навичок, на якому учні ознайомляться зі своєрідною культурою Японії, поняттям “хоку” та його жанровими ознаками, поезією Мацуо Басьо.
Урок спрямований на те, щоб розповісти учням про своєрідність японської культури, творчість Басьо, дати визначення поняття «хоку» та його жанрових ознак; дати короткі відомості про життя і творчість Мацуо Басьо; розвивати навички виразного читання, усного малювання та асоціативного мислення; формувати вміння цілісного аналізу тексту; навчати учнів розкривати головну ідею твору; виховувати повагу й інтерес до самобутньої культури Японії, почуття дружби й краси, спостережливість, вдумливість.
Розкривається особливість японського фольклору, японської культури, творчість Мацуо Басьо, знайомство із японськими віршами "хоку".
Презентація до уроку "Мацуо Басьо (1644 -1694). Одухотворення природи – характерна ознака японської культури. Природа як джерело натхнення, а вираження почуттів японців. Характерні ознаки хоку." Презентація містить біографічний та літературознавчий матеріал, ілюстрації і хоку до них, завдання для учнів.
Пропоную відправитися до країни, про яку склалися такі стереотипи: чоловіки та жінки ходять в кімоно, церемонно вклоняються один одному в тіні пагод. Чарівні гейші грають на стародавніх струнних інструментах. Маленькі соромливі люди поспішають з чайної церемонії на аранжування квітів...
Урок з використанням активних методів навчання знайомить з особливостями японської культури та поезії на прикладі творчості поета Мацуо Басьо; учні вчаться виразно читати хоку; виховують в собі повагу до інших людей та їх культури.
Урок світової літератури за творчістю Мацуо Басьо (8 клас)
Тема: Краса, возведена в абсолют.
Мета: познайомити учнів з культурою Японії, її стародавніми звичаями, релігією, особливостями світогляду японського народу; познайомити з танка і хокку – жанрами японської поезії; прищеплювати інтерес до культури народів світу, виховувати прагнення до пізнання життя, повагу до самобутньої японської культури, в тому числі й літератури; розширювати кругозір учнів; розвивати логічне мислення, уяву, зв’язне мовлення, навички самостійної роботи з додатковою літературою.
Тип уроку: нетрадиційний.
Тема. Мацуо Басьо. Одухотворення природи – характерна ознака японської культури.
Мета: розповісти учням про своєрідність японської культури, творчість Басьо, дати визначення поняття «хоку» та його жанрових ознак; дати короткі відомості про життя і творчість Мацуо Басьо; розвивати навички виразного читання, усного малювання та асоціативного мислення; формувати вміння цілісного аналізу тексту; навчати учнів розкривати головну ідею твору; виховувати повагу й інтерес до самобутньої культури Японії, почуття дружби й краси, спостережливість, вдумливість.
Урок світової літератури у 5 класі
Тема: Природа як джерело натхнення, а її зображення – засіб вираження
почуттів японців. Презентація проекту.