Обмежити пошук фільтруванням:
У роботі проаналізовано структурно-семантичні особливості вставних конструкцій на матеріалі роману Л. Костенко „Маруся Чурай”. Проаналізовано наукові праці, присвячені вставним елементам, визначено продуктивність зазначених одиниць , їх місце у словах автора та синтаксичну структуру введень. Матеріал буде корисним учням 10 – 11 класів (вивчення творчості Л. Костенко, а також учням 8 класу при вивченні теми про вставні та вставлені конструкції). Також є додаткова можливість використовувати даний матеріал на уроках української мови та літератури вчителями загальноосвітніх шкіл.
Презентація допоможе вчителю поглибити знання школярів про життя і творчість Л. Костенко, розпочати роботу щодо аналізування поеми «Чайка на крижині», на прикладі цього твору дослідити різницю між матеріальним і духовним; розвивати вміння виразно читати поетичні твори, грамотно висловлювати свої думки, почуття, спостереження, робити висновки; формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати почуття пошани, поваги до творчості Л. Костенко, прищеплювати високі моральні якості учням, прагнення духовно збагачуватися.
Матеріал відповідає відкритому заняттю з життя і творчості Л. Костенко. Передбачені індивідуальні та групові заняття для студентів. Актуалізація опорних знань включає інформацію про шістдесятників. Наявні творчі завдання, а також аналіз поезій передбачених програмою і тих, які винесені на ЗНО.
Цікаво, змістовно, актуально.
Відповідає духу сьогодення.
Урок і презентація до нього.
Узагальнити і систематизувати знання про будову, функції та різноманітність представників класу Птахи; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, логічно мислити, робити висновки; розвивати екологічне мислення, пізнавальний інтерес в учнів; виховувати бережне ставлення до природи, здійснювати екологічну освіту та виховання, залучати учнів до наукової творчості
Презентація до вірша Л. Костенко "Життя іде і все без коректур"
Тема: Односкладне речення. Типи односкладних речень
Мета: узагальнити знання учнів про односкладне речення; закріпити навички правильного визначення типів односкладних речень; відпрацювати відповідні граматичні уміння і навички; розвивати вміння визначити тип односкладних речень; виробляти вміння використовувати у власному мовленні прості односкладні речення; використовувати здобуті знання для дослідження поетичного матеріалу Т. Шевченка та Ліни Костенко.