Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування
Тема «Домашні улюбленці»
Старша група
Тема: «На світі я не один»
Мета: зв’язне мовлення: вчити дітей описувати домашніх тварин за структурно-синтаксичною схемою та за схемою-моделлю; словник:; вчити дітей утворювати дієслова від звуконаслідування та називати тварин жіночого, чоловічого, та середнього роду, називати житло тварин; закріпити в активному словнику узагальнююче поняття «домашні тварини»; граматика: продовжувати вчити дітей складати речення; розвивати увагу, мовлення; виховувати самостійність.
Методи та прийоми: дидактична гра, бесіда, створення ігрової ситуації.
Попередня робота:
бесіда з дітьми за тематичними картинками «Домашні улюбленці», складання речення за сюжетними картинками .
Хід заняття
1. Організаційний момент ранкове привітання:
«Нашим друзям шлем вітання і найкращі побажання
З добрим ранком, з добрим днем
Нашу зустріч розпочнем.»
2. Сюрпризний момент. До діток завітало маленьке цуценя Бобик та попросило їх познайомити із своїми домашніми улюбленцями.
Опис домашнього улюбленця за схемою-моделлю.
Діти по черзі описують свого домашнього улюбленця, спираючись на фото.
3. Слухання казки В. Сухомлинського «Покинуте кошеня», обговорення казки.
4. Мовленнєва гра «Про що мріють тварини»(складання речень за малюнками)
5. Мовленнєва вправа «Що роблять тварини»
6 Складання вірша Сінквейн «Домашні улюбленці»
Підсумок:
Про кого ми сьогодні говорили?
У які ігри гралися?
Діти, а що вам сьогодні запам’яталося найбільше?