Обмежити пошук фільтруванням:
В некотором царстве,в некотором государстве
Жил-был поп-толоконный лоб.
Вот в море закинул он невод,
И попалась ему рыбка золотая...
А навстречу идет к ним Балда.
Идет,сам не зная,куда...
К морю вышел царь-отец:
Все пустились во дворец...
Во дворце сидит девица-Шамаханская Царица.
Она песенки поет и орешки все грызет.
А орешки непростые,в них-скорлупки золотые...
"Петушок мой золотой,всех гони отсель домой!..."
А царевна молодая,Елисея ожидая,
В зеркальце свое глядит,улыбаясь,говорит:
" Свет мой,зеркальце,скажи,да всю правду доложи:
Провідні мотиви лірики О. Пушкіна. Тема кохання і призначення мистецтва у віршах митця («Я пам’ятаю мить чудову», «Я вас кохав…», «Я пам’ятник собі поставив незотлінний…»). Вивчаючи дану тему учні мають змогу сформувати уявлення про своєрідність поезії О. Пушкіна, її тематичне і жанрове багатство в контексті світової літератури; осягнути глибину поетичного слова, почуттів і думок поета; здійснювати компаративний аналіз творів, поглибити поняття про лірику; удосконалювати навички виразного читання й аналізу ліричних творів;
Методична розробка відкритого уроку на тему "А.С. ПУШКИН «КАПИТАНСКАЯ ДОЧКА». ОБРАЗ ПЕТРА ГРИНЕВА. ГРИНЕВ КАК ГЕРОЙ-РАССКАЗЧИК, ОСОБЕННОСТИ ЭВОЛЮЦИИ ХАРАКТЕРА", яка дозволить вчителю стоворити власний план-конспект і використати його для роботи залежно від рівня підготовки класу.
Систематизувати знання учнів про складнопідрядні речення,познайомити зі складнопідрядними реченнями з декількома підрядними; особливу увагу звернути на складнопідрядні речення з однорідною підрядністю;розвивати вміння систематизувати матеріал; виховувати почуття патріотизму.
Розширення знань учнів про життєвий і творчий шлях англійського письменника-драматурга В.Шекспіра та російського поета О.С. Пушкіна; формування соціокультурної та соціолінгвістичної компетенцій в учнів; розвиток навичок мовленнєвої культури, виразного читання, акторських здібностей; виховання розуміння краси й чистоти справжніх людських стосунків
Урок з використанням ІКТ з урахуванням вікових особливостей учнів
На уроці учні знайомляться з життям О.С. Пушкіна під час його перебування на Півдні та в Михайловському, аналізують твори які написані поетом під час років мандрів. Учні працюють в групах, досліджують основні мотиви лірики, у них формуються пізнавальні та полікультурні компетенції.
Узагальнюючий урок в 5 класі розроблений у цікавій формі гри «Теледень на українському телебаченні».
Структура уроку передбачає перевірку знань теоретичного матеріалу, розкриття ідейно-художнього багатства змісту казки, її інсценування, аналізу,доводить невичерпність та актуальність казки Пушкіна в наші дні; містить широкий спектр питань на ерудицію з вищезазначеної теми.
Такий тип уроку активізує всі аспекти особистості учня: його інтелектуальну та емоційну сфери, індивідуальні особливості
Рекомендовано для вчителів світової літератури.
Учні знайомляться з мотивами любовної лірики О.С. Пушкіна, слідкують за зміною відношення поета до любові, знайомляться з жіночими постатями - образами, які викликали високі почуття поета. Відзначена композиційна стрункість поетичних строк та гармонічна єдність твору в цілому.