Користувацький вхід

Шевченко

Обмежити пошук фільтруванням:



Тема жіночої долі у поемі Тараса Шевченка "Катерина"

0

- продовжувати знайомство з творами Т. Шевченка про жіночу долю; розкрити ідейно – художній зміст поеми «Катерина»;
- розвивати культуру зв’язного мовлення, пам’ять, вміння логічно і критично мислити, ґрунтовно висловлювати свої думки, робити виважені висновки;
- виховувати повагу до жінки – матері, щирість та вірність у стосунках, співчутливе ставлення до скривджених, зневажливе – до підступництва та зради.



Комбінований урок з української літератури «Лірика Т.Шевченка періоду арешту й заслання і після повернення із заслання»

1

Хочеться вірити, що ви візьмете з собою у майбутнє: Тарасову пристрасть! Тарасову мудрість! Тарасове невмируще слово!



Проект та презентація «Музи Кобзаря»

1

Проект призначений для учнів 9 класу (можливе застосування як додаткового матеріалу для учнів 5-7 класів).
Під час уроків та в позаурочний час учні, поділившись на групи, збиратимуть необхідний матеріал, будуть досліджувати життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка, аналізуватимуть його інтимну лірику, твори живопису. Пошук інформації здійснюватимуть у «Кобзарі», енциклопедичних довідниках,спогадах сучасників , журналах тощо.



Літературно-мистецький захід «Мандрівка Тарасовими шляхами»

1

У сценарії заходу розповідається про життя і творчість Веикого Кобзаря. Розкрито всі грані його творчості: як поета, художника, пророка, мислителя.
Мета заходу: виховувати любов до Шевченкового слова, яке прйняте безмежною любов ю до свого народу, сприяти формуванню патріотичних почуттів.



Стаття "Шевченко і сучасність"

0

Своєю національною свідомістю Шевченко - геній, незмірною вагою, значенням у справі національного відродження свого рідного краю є явищем феноменальним, єдиним , може, на світі. Його попередники ледве насмілювались згадувати у своїх творах про вкраїнську самостійність, а якщо й згадували, то ж не як самостійність нації, а як самостійність частини російського народу з милості старшої, коли ж Шевченко виразно говорить у своїх творах про самостійність нашу як нації, про те, що людям час прокинутись:
...вставайте,
Кайдани порвіте
і вражою злою кров'ю
Волю окропіте
("Заповіт")



Урок позакласного читання «День пам’яті Тараса Шевченка (до 200-річчя від дня народження)»

0

Мета. Розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів; формувати у дітей уміння працювати в команді; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності дітей, музичний слух, почуття ритму; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.



Тарасе,наш Кобзарю,всюди тебе вітають щиро люди.

2

Виховний захід присвячений 200річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.Можна використовувати і як тематичний урок при вивченні творчості великого Кобзаря.

RSS-матеріал

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі