Обмежити пошук фільтруванням:
2 клас
Звуки і букви
Коментовані диктанти.
Дивлюсь, аж світає.
Край неба палає.
Соловейко в темнім гаї
Сонце зустрічає.
Тихесенький вітер віє,
Степи, лани мріють,
Між ярами над ставами
Верби зеленіють.
(Т. Шевченко)
Зробити звуко – буквенну схему підкреслених слів.
Тече вода із – за гаю
та попід горою.
Хлюпочуться качаточка
поміж осокою.
А качечка випливає
з качуром за ними,
ловить ряску, розмовляє
з дітками своїми.
(Т. Шевченко)
Знайомство учнів з життям і творчістю великого українського поета Т.Г. Шевченка, навчання сприймати зміст поезії на слух, відображати його в малюнках, викликати бажання розповідати вивчені вірші й слухати нові, показати барвистість, красу рідної мови, її мелодійність, навчити правильно читати складені числівники; виховувати милосердя, доброту, любов Батьківщини, до української мови, до творчості великого Кобзаря, почуття гордості за Україну; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, логічне мислення, поповнювати словниковий запас учнів;
Вивчення безсполучникового складного речення і закріплення вивченого представлено на матеріалах творчості Шевченка. Згадаймо рядки з поетових творів, дізнаймося про нього більше на уроках української мови під час узагальнення вивченого з розділу «Безсполучникове складне речення».
Мета: охарактеризувати образ Катерини, її батьків, панича – офіцера; дослідити трагізм долі дівчини – селянки, несправедливість існуючого ладу; розвивати вміння висловлювати власні думки, аналізувати, емоційно сприймати поетичний текст; виховувати співчутливе ставлення до скривджених, повагу до жінки – матері.
Сценарій екскурсійної програми до Дня народження Т.Г. Шевченка "Жінки в житті Шевченка"
Конспект уроку. Україна часів Т.Шевченка. Розповідь про поета, його дитинство (на основі повісті С.Васильченка « Широкий шлях»).
Даний матеріал складений за новою програмою з математики 5 класу для загальноосвітніх навчальних закладів і являє собою різновид завдань тестової форми та набір кросвордів з теоретичних запитань.
Розрахований для використання на уроках математики під час узагальнюючого повторення, інтегрованих уроків з розвиваючою, пізнавальною та виховною метою, а також в позакласній роботі.
Матеріал буде корисним для реалізації наскрізної лінії «Громадянська відповідальність».
Поширювати знання учнів про рідну державу, народні та державні символи України. Виховувати патріотичне ставлення до людей, рідної мови, українських традицій.
Тема уроку: Подорож у дитинство Тарасика
Мета уроку:
• узагальнити вивчення про дитячі роки Т. Шевченка;
• розвивати вміння створювати власні усні та письмові висловлювання, дотримуючись культури мовлення;
• формувати навички виразного читання;
• сприяти розвитку пам’яті школярів;
• виховувати повагу до батьків, любов та бережне ставлення до природи, почуття національної гордості.
Тип уроку: урок позакласного читання
Форма уроку: урок-подорож
Тема уроку: Графіка. Види графіки.
Монотипія – різновид графіки.
Мета:
навчальна: актуалізувати знання про графіку та його види; навчити розрізняти види графіки; ознайомити з технікою монотипії, навчити виконувати роботи в цій техніці; ознайомитися з українськими художниками;
розвивальна: розвивати творчу уяву, мислення учнів; уміння створювати образи за допомогою техніки «монотипія»; формувати естетичні почуття до творів графічного мистецтва; активізувати творчу ініціативу учнів;