Конспект заняття
з малювання в старшій групі
за мотивами твору Т. Г. Шевченка
« Тече вода з – під явора»
Мета: продовжувати знайомити дітей з авторськими творами різних жанрів
(вірші), уважно слухати, усвідомлювати зміст, назву та автора твору; продовжувати знайомити дітей з авторськими творами та творчістю Т. Г. Шевченка; продовжувати знайомити з нетрадиційними техніками малювання; розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук і кистей.
Матеріали: гуашеві фарби червоного, коричневого, синього та зеленого кольорів, білий папір А4, пензлики, ватні палички, м’ятий папір, склянка з водою, вірш
Т. Г. Шевченка « Тече вода з- під явора» аудиозапис, презентація про Т. Г. Шевченка
Хід заняття
Добрий день, дітки та дорослі! Сьогоднішня наша з вами зустріч буде присвячена українському поету та художнику Т. Г. Шевченку.
( Перегляд презентації про життя Т. Шевченка)
Дуже давно в українській бідній родині в маленькій, старенькій селянській хаті (показ ілюстрації), жив маленький хлопчик, якого звали Тарасиком. Жили вони дуже бідно, щоб прогодувати родину батьки тяжко і багато працювали, а сім'я була чимала - п'ять сестричок Тарасових, і два братики. Тарасик був дуже допитливим усім цікавився. Дуже любив природу, раненько прокидався і біг до річки зустрічати схід сонечка.
Хлопчик дуже любив слухати казки й пісні, що розповідав йому його дід Іван Шевченко. А потім сам почав складати вірші, які згодом народ став співати.
Послухайте один із віршів Т. Г. Шевченка «Сонце гріє, вітер віє» (читання вірша).
А ще Тарас дуже любив малювати. Дасть сестричка Катерина йому маленький олівець і клаптик паперу, і малює Тарасик річку, дерева, квіти, а як немає олівця та паперу – то й паличкою на піску малює.
Так із маленького хлопчика Тараса виріс український письменник,поет та художник, і почали його звати Тарасом Григоровичем Шевченко (демонстрація портрета Т. Г. Шевченка).
Пропоную прослухати ще один вірш Т. Шевченка « Тече вода з- під явора».
(Слухання аудиозапис вірша)
Ось такий, ще один чудовий вірш написав Т.Г. Шевченко. Прослухавши цей вірш, я пропоную вам намалювати уривок з цього вірша.
(Показ техніки та послідовності малювання).
1 2
3 4
5 6
7 8
9
АББББ