Обмежити пошук фільтруванням:
Розробка до уроку літературного читання у 4 класі на тему "Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Леся Українка."Біда навчить". Данний матеріал уроку допоможе учням розширити і поглибити знання про поетесу, людину з великої букви та її твір "Біда навчить".
Пропонований урок "Трагедія рідного краю в драмі Лесі Українки "Бояриня"10 клас з досвіду роботи учителя Кизим Л.О. являє собою модель аналізу передбаченого шкільною програмою твору для додаткового читання по формуванню в учнів навичок критичного мислення на уроках літератури.
Леся Українка (1871 – 1913) – найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься «Україною». З’явився цей образ – і цілі маси людей збагнули, що вони не просто обивателі, а українці, що це звання їх зобов’язує, що їм є за що боротись і віддавати життя.
Як кожен ідеал, цей образ не може бути повністю втіленим у земному житті, але він і сьогодні зобов’язує нас випростатись і вірно служити тій високій ідеї, що зветься «Україною».
Знайомство користувачів з життям і творчістю Лесі Українки, популяризація і презентація творів поетеси, вміння самостійно набувати нові знання та працювати з друкованою книгою.
Знайомиство учнів з поетичною творчістю Лесі Українки, аналіз поезії, ідейно-тематичне спрямування та художні особливості поезії «Як дитиною, бувало…».
Проблема відповідальності героїв за долю батьківщини в драматичній поемі Лесі Українки «Бояриня»
Сценарій музично-тематичної композиції присвячений творчості Лесі Українки
Оформлення класу:
Портрет Лесі Українки,велика цифра—140,під ними слова:“ Як я умру,на світі запалає покинутий вогонь моїх пісень…”,фортепіано з накинутим на ньому вишитим рушником та підсвічником,відкриті ноти.
Учасники:
Учениця у ролі Лесі Українки;
2 ведучих (юнак і дівчина);
9 читців;
маленький хлопчик(син);
його мама;
сільський хлопець Лаврін;
.
Музичне оформлення:
Людвіг ван Бетховен, “Місячна соната” №14,ч.1;
М.Скорик, “Мелодія”;
Ференц Ліст,”Мрії кохання”;
Літературно-музична композиція допомагає поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Лесі Українки; дати чітке визначення її місця в розвитку української літератури; розвивати критичне мислення учнів і виховувати інтерес до кращих надбань української літератури.
Мета: удосконалювати вміння і навички студентів грамотного правопису слів з подвоєними та подовженими приголосними; формувати правописні вміння; удосконалювати вміння знаходити й виправляти помилки у писемному мовленні; за допомогою мовленнєво -комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у студентів любов і шану до великої поетеси Лесі Українки, повагу до рідної мови, а також відчуття її краси як основи естетичного виховання.
Цікава інформація про життя і творчість відомої української письменниці, а також ушанування пам'яті Лесі Українки. Матеріал допоможе краще зрозуміти значення особистості поетеси для сучасників.