Обмежити пошук фільтруванням:
Тренінгове заняття з учнями 9-10 класів, під час якого учні ознайомляться зі складниками життєвого самовизначення, формулою вибору професії, отримають підтримку у визначенні критеріїв та особистих мотивів для вибору професії.
Очікувані результати: наприкінці заняття учні називають складники життєвого самовизначення; розповідають про формулу вибору професії; складають особистий рейтинг мотивів для вибору професії; критично аналізують ґендерні стереотипи щодо вибору професії.
Зі зміною закону « Про освіту» освітній процес повинен будуватися на основі освоєння способів діяльності учнів, їх професійного самовизначення, на формуванні у них пізнавальних і творчих здібностей, необхідних для успішної соціалізації в суспільстві та активної адаптації на ринку праці.
Профорієнтація – це довготривалий , до певної міри незворотній процес оволодіння особистістю тією чи іншою професією, який включає два основні моменти :
• процес впливу соціального середовища на особистість,що формується ;
• процес усвідомлення необхідності праці, пізнання конкретної сфери праці.
Тематична екскурсія на місцеве підприєство ТзОВ "Даноша" - профорієнтаційна робота.
Розглянуто проблему свідомого професійного вибору та виховання прагнення бути професійно затребуваним в суспільстві.
Велике значення в удосконаленні функціонування системи загальної і професійної освіти населення та підвищення якості трудового потенціалу має професійна орієнтація.
Сучасна економічна ситуація висуває усе вищі вимоги до кваліфікації потенційного працівника. Ринкові стосунки кардинально міняють характер і цілі праці. Зростає інтенсивність, посилюється напруженість. Сучасному робітнику потрібний високий професіоналізм, витривалість і відповідальність.
Урок з англійської мови за темою "Навчання після школи" "Studying after school" або Вибір професії. Даний урок розрахований на учнів 11 класу.
Тип уроку: комбінований та інтегрований.Форма уроку - навчальний діалог (методика постановки питань і їх вирішення, метод навчання за допомогою навідних питань на основі презентації).
МЕТА: Розширити і закріпити знання учнів про найпотрібніші професії, трудові дії та знаряддя праці, поглибити у дітей усвідомлення того, що добробут нашої країни і всіх громадян примножується працею; викликати почуття поваги до трудівників та прагнення сумлінно працювати; сприяти розвитку трудової активності і працьовитості школярів.
І конкурс
Презентація команди
( виступ 5 хвилин )
( На сцені з’являється кореспондент з « Пекельної пекарні». Ходить по сцені. Починається випуск новин ТСН, звучить фонова музика ).
Проектна робота "Головна професія - школяр".
Мета: уточнити, збагатити та активізувати словник дитини,
виховати інтерес до професій, повагу до людей праці, виховувати бажання навчатися і трудитись.
Слайд №1
Мета: надати учням уявлення про різноманітність існуючих професій формувати повагу до праці людини; розвивати увагу, пам'ять, світогляд дитини.
Обладнання: медіа проектор, інтерактивна дошка, ПК, картки із завданням
І. Організаційний момент.
ІІ. Основна частина.
Оголошення теми і мети.
Професій безліч є цікавих
Але свою вгадати як?
Щоб добре діло й добра справа
Прославили тебе в віках.
Вчитель. Сьогодні, як ви вже здогадались, ми будемо говорити про професії.
— открыть старшеклассникам многообразие мира современных профессий, помочь оценить свои способности и сделать осознанный выбор дальнейшего жизненного пути.
— познакомить учащихся с новыми профессиями, необходимыми качествами, требующимися для каждой специальности;
— дать возможность учащимся “примерить” на себя разные профессии.
— формировать у учащихся навыков и умений самоопределения, самоорганизации и самореализации;