Користувацький вхід

Українознавство

Обмежити пошук фільтруванням:



Стрітення. Зустріч зими і весни.

0

18 - е заняття до авторської програми літературного етноекологічного гуртка "Буковина обрядова" та "Україна обрядова"



Меланії та Василія. Старий новий рік.

0

16 - е заняття до авторської програми літературного етноекологічного гуртка "Буковина обрядова" та "Україна обрядова"



Факультативний курс "Українознавство"

1

Основна мета факультативного курсу «Українознавство» -- формування національної свідомості майбутніх громадян України, їх світогляду, переконань, ідеалів, любові до українського слова, пісні, обрядів, традицій, відродження духовності, національного мислення через продуктивне навчання й фольклорно – етнографічну практику.



Розробки уроків з теми "Прикметник" 6 клас

4

Матеріал з теми "Прикметник" 6 клас містить 12 уроків, з відопрезентацією. Кожен урок з теми має міжпредметні звязки та українознавчий компонент. Даний матеріал відзначено на конкурсі "Учитель року - 2012" та "Панорама творчих уроків".



Свято української пісні

1

Найбільшим скарбом для нашого народу є пісня. Вона супроводжує нас в радості і горі. Через пісню передається історія України.
Даний сценарій - це спроба розкрити найяскравіші етапи становлення української пісні, а також дає змогу пізнати історію сучасної української естради. Сценарій може бути використаний під час проведення позакласних заходів.



Українство і світове українознавство

1

Тема: «Українство і світове українознавство»

Мета: зацікавити учнів предметом: дати можливість зрозуміти, що українознавство – система інтегративних знань про Україну і світове українство в усіх часопросторових вимірах, дати поняття про концентри українознавства; пояснити поняття «Україна», «українство», «нація», «народ». «етнос».
Словник: поняття «Україна та українство», загальна характеристика термінологічної бази навчальної дисципліни.



презентація "Зимові свята на Україні"

6

Свято, традиції, рід - ці слова в наш буремний час, інколи, на жаль, втрачають своє значення. Презентація присвячена неповторним і самобутнім традиціям українського народу. В ній розповідається про цикл зимових свят на Україні, про традиції святкування свята св. Миколая, Нового року, Різдва, Водохрещі, Масляної.



Українські обереги. Презентація

4

Матеріал до уроку української мови в 1 класі
Українські обереги: вінок, рушник, хліб, калина, верба, вишиванка, лелеки, українська оселя.



Україна

2

Презентація для дітей про Україну



Невідома україна. Нариси нашої історії.

0

На початку 1993 року НКУ-Київнаукфільм отримує бюджетне фінансування і за рік випускає близько півтори сотні серій науково-пізнавальних фільмів, з них 12 фільмів циклу "Золоте стремено" - з історії української армії, 8 - з історії українського права, 12 – з історії лікарської справи в Україні, та 104 фільми (у 108 серіях) - "Невідома Україна. Нариси нашої історії".
Уперше в українському кіно постає серіал, що охоплює майже всю історію України від неоліту до прийняття незалежності. Кожен його фільм починається титром: "Національна кінематека України - студія Київнаукфільм презентує науково-пізнавальну програму "Невідома Україна" нариси нашої історії." Далі йде число фільму та його назва. Зауважимо, що презентується саме науково-пізнавальна програма, а не науково-популярна. Заміна слівне випадкова. Студія науково-популярного кіно НКУ Київнаукфільм популяризувала усталені у науці й техніці предмети та явища. Щодо предмету історії України термін популяризація – не точний, і поки що не доцільний, оскільки, йдеться про боротьбу за українську історію, за її об'єктивне й неупереджене пізнання та висвітлення.
Наголос у назві "Невідома Україна" – на першому слові: невідома. Фільми пояснюють джерела пізнання історії України, які народи населяли територію, як виникла українська нація, які історичні події відбувалися тут віддавна і дотепер. Працюючи над серіалом, десятки кіногруп їздили по Україні, знімали місця історичних подій, археологічні розкопки, фортеці, пам'ятки, піднімалися у небо над давніми поселеннями. Мемуари, фото, видані діаспорою книги, думки вчених зарубіжних країн - розсипана мозаїка фактів та свідчень складалася у фільми, все бралося до уваги і неупереджено висвітлювалося на екрані, але тепер уже очима історика незалежної держави. Призначення серіалу розширити світогляд глядачів, донести правдиву історію України учням, вчителям, студентам, допомогти у лекційній роботі професійним історикам.

RSS-матеріал

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі