Користувацький вхід

Останні публікації

Електронні щоденники. Огляд і враження. Як обрати найкращий варіант?

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.Ціллю публікації цього переліку (і безкоштовної реклами :-) для нижченаведених сайтів) є не тільки намагання ознайомити користувачів Методичного порталу з пропозиціями електронних щоденників, а й пошук рекламодавців для Методичного порталу, оскільки всі ці проекти, на відміну від Методпорталу, є комерційними.
Крім того, не виключаю можливості інтеграції однієї з існуючих систем електронного щоденника в функціонал Методичного порталу (технічно це зовсім не складно, але потребуватиме певних організаційних та адміністративних зусиль). У Методичного порталу для реалізації подібного проекту є одна, але суттєва перевага - це його популярність.

В будь-якому разі інформація буде корисною для вчителів, для батьків і для тих, хто розробляє та впроваджує інформаційні технології в освіту.

В переліку наведені сайти, які пропонують послугу електронного щоденника на ринку України. Не варто забувати і про нашого північного сусіда та англомовні аналогічні сервіси, які можуть бути легко портовані і масштабовані на український ринок. Якщо ставити за мету обрати "правильний" сервіс, то необхідний аналіз не тільки українських сайтів.

Запрошую до обговорення та поповнення інформації тих, хто ближче знайомий з цією темою, а також представників компаній, що пропонують послугу електронного щоденника.

Мушу зауважити, що я особисто близько не знайомий з жодною з систем, перелік яких наведено нижче, не тестував їх і не отримав доступу до функціоналу. При написанні матеріалу керувався тільки рекламними матеріалами, розміщеними на цих сайтах, а також аналізував відкриті дані WOIS доменів, щоб зрозуміти, коли створено сайт (зареєстровано домен) і який його рейтинг.
Об’єктивно судити про переваги чи недоліки тих чи інших сервісів та їх перспективність можна буде тільки після повноцінного тестування а також за відгуками користувачів.

http://schoolinfo.com.ua/uk/ - система інформування батьків

http://infoshkola.com/ - система інформування батьків

нормально. Дають 20 тестових SMS для опробування.
Реєструють після подачі заявки від шкіл. Платимл, власне, лише за SMS, решта все безплатно.
Трохи незручно набирати оцінки для учнів по щотижневому тарифу.
А так все добре. Попередньої оплати за SMS нема, тобто оплачуємо тільки розіслані, які розсилаємо прямо з сайта.
Якщо зареєструєтеся, то скажіть, що Лаврук порекомендував =))

http://osib.mk.ua - ОСІБ - Оперативна система інформування батьків - реалізується з 2009 року в кількох школах м.Миколаєва
Розробники залишали інформацію про свою систему тут

http://urokov.net.ua - пропонується в Херсонській та Миколаївській областях. Проект сирий, переклади неякісні, розробник визнає, що зіштовхнувся з багатьма проблемами при впровадженні.

Проблемы внедрения электронного дневника в школах
1. Низкий процент заинтересованности родителей
2. Слабая интернетизация населения и школ
3. Невозможность поставить оценку «карандашиком» в аналогии бумажной версии классного журнала
4. Затраты школ по заполнению результатов обучения. Лишняя нагрузка по дублированию уже имеющихся документов.

http://shodennik.ua/ - Щоденник.ua - Реалізується ТОВ "Щоденник" з осені 2010р. Підключено кілька десятків шкіл, активно підтримується МОН.
Повністю на web-серверній технології, велика кількість додаткових можливостей, але проглянути нічого не можна, оскільки сайт повністю закритий для незареєстрованих користувачів.
Рекламують свій сервіс як безкоштовний.
Не дивлячись на те, що сайт створено нещодавно, справляє гарне перше враження, дизайн, меню, переклад інтерфейсу, все на перший погляд на достойному рівні. Насторожує тільки одне - те, що проект активно лоббіюється МОН.
Варто потестувати.

http://net.elnik.kiev.ua - Net Школа Україна - впроваджується з 2009 року в Черкасах
Програмне забезпечення встановлюється на шкільний сервер.
На сторінці http://pedrada.at.ua/forum/20-67-1 обговорення та відгуки.
Цитую розробників:

Експеримент поставив більше питань, ніж дав відповідей.
До питань можна віднести наступні:
1. Структуризація змісту навчальних предметів. Як складати електронний урок, щоб не перевантажити дитину та використати відеоматеріали, які є в медіатеці школи. Не останнє питання - санітарні норми.
Санітарні норми щодо самостійної домашньої роботи учнів порушуються постійно з одного боку, з іншого - та не можуть бути чітко визначеними. Скільки потрібно одній дитині на виконання домашнього завдання, а скільки іншій - не відомо і поміряти не можливо.
Отже, самі санітарні норми для дистанційного навчання учнів, вочевидь, необхідно, переглядати на рівні методик визначення самих правил та норм.
2. Використання тестової оболонки системи для якісного контролю успішності.
Необхідні серйозні методичні поради як до використання тестової оболонки системи Net Школа Україна, так і для самої технології створення тестів та комп'ютерного тестування учнів.
3. Організаційні питання: поради батькам та методичні рекомендації по складанню домашніх завдань.
Більше питань по змісту навчання. Оскільки більшість методичних порад та дидактичного супроводу стосується очного навчання. Дистанційне потребує іншого підходу до змісту навчального матеріалу. Тут репродуктивні та тренінгові завдання повинні відступити на користь творчим.

http://shkola-ua.com/ua - Віртуальний щоденник - ТОВ "ШКОЛА.ЮА"
Сайт працює з осені 2010 року

http://www.ocinka.net
Сайт існує з 2008 року. Є тестовий доступ
З цікавих особливостей - наявність off-line програми і бази, яка встановлюється на компьютер і періодично синхронізується з сервером (актуально для більшості шкіл поза обласними центрами (з обмеженим доступом в інтернет)

Робота з off-line програмою School
Програма надає три основні переваги користувачу:
1) прискорений ввід даних,
2) можливість введення даних в режимі off-line (без приєднання до інтернету) – економія часу і трафіку, тобто грошей,
3) можливість введення даних на кількох комп’ютерах одночасно.

http://moyashkola.com.ua
Рекламували у нас свій продукт тут і тут.

http://www.intellektum.com.ua/ - сайт компанії "Интеллектум" з Одеси, працює з весни 2010р.
Відсутність українського інтерфейсу ???

www.12baliv.com.ua
Працює з осені 2009 року

http://klasnaocinka.com.ua/about-system.php - Класна оцінка - Харківська розробка, працює з 2009 року.
Функціональними модулями порталу є електронні шкільні щоденники (безкоштовні) і система дистанційного навчання.

В нашей школе и во всех школах Днепропетровской области установили программу, которая включает электронный дневник и журнал, сама составляет расписания уроков, ведет учет всех помещений, учителей, учеников и, что приводит в восторг нашего директора - сама формирует и отсылает отчёты в районо. Как нам объяснили, программа не имеет аналогов, потому что устанавливается в самой школе и только некоторые данные автоматически попадают в интернет (оценки учеников, например) и досуп к ним строго ограничен. Программа имеет чисто символическую плату, на зато родители могут быть спокойны тк оформлены все документы и те кто предоставил ПО несут ответственность за хранение информации. До сих пор в некоторых наших школах были бесплатные электронные дневники и родители возмущались насчёт того, что школа без подписания документов сама передает данные об учениках непонятно кому. В общем мы пока довольны, электронные дневники, правда, заполнять некогда, но родители относятся с пониманием и я думаю что со временем как то всё наладится, конечно теперь все наши учителя хотят, чтобы у каждого был на рабочем месте нетбук, тогда все эти новшества значительно облегчат работу. Хочется верить в лучшее, ведь мобильные телефоны тоже сначала были не у всех.

шановні колеги! звертаю вашу увагу на такі питання
1.як технічна сторона даного проекту(відсутність ПК,підключення до інтернету;
2. дана робота вчителя не оплачується!!!
3. основним документом для нас є журнал в паперовому виді!
4. шановні батьки наших учнів і так незавжди приходять до школи, щоб почути інформацію про свою дитини, а при появі електронних щоденників ми взагалі їх рідко будемо бачити.
5. перш ніж виставляти оцінки в інтернеті потрібно мати згоду батьків, оскільки це конфедиційна інформатція і вона порушує права особи ( до речі в Росії за таке порушення директора школи, по заяві батьків до прокуратури, притягли до відповідальності) ось оригінал"Административное дело, заведенное на директора городской гимназии, разместившего отметки школьников в Интернете, отправили в суд в Пензе.
В пресс-службе региональной прокуратуры сообщили, что руководство одной из городских гимназий нарушило закон о разглашении персональных данных. По указанию директора фамилии учеников и их оценки размещали в открытом доступе на одном из интернет-порталов. Преподаватели утверждают, что это было сделано для удобства родителей, чтобы им было проще следить за успеваемостью детей.Однако в прокуратуре заявили, что руководство гимназии должно было для начала заключить договор с порталом о доступе к отметкам, открытом только для определенных пользователей. Тогда услуга была бы правомерной. Более того: каждый родитель должен был в этом случае дать письменное согласие на опубликование персональных данных своих детей. Всего этого сделано не было.

По материалам источника: РБК"
6.задекларовані державою питання комп'ютерізацію виконуються дуже повільно і на мою думку пройде не один рік поки дана проблема буде вирішена.
Я вважаю, що електронні щоденники повинні з'явитися в школі, тільки коли до цього буде готове суспільство, держава,та вчителі.Весь світ давно рухається на великій швидкості в сторону сучасних технологій, а у нас ...?!

Вставлю і свої 5 копійок щодо цих щоденників:
на Форумі інформатиків України є один учасник, який якраз особисто і приймав активну участь в організації у Дніпропетровській області електронного щоденника у школах. Так ось у грудні він написав, що зібрали дані по всій області за рік і вияснилося, що лише 6%!!!!!!!!!!!!!!!!!! батьків поцікавилися оцінками своїх дітей - звідси кожен сам робить висновки:
чи батьки не мають доступу до інтернету?
чи не вміють користуватися ним?
чи їм не цікаво знати стан успішності своїх чадо?
А саме головне - чи потрібен такий проект після таких результатів?
Повністю підтримую користувача silver3:
ця робота не оплачується і НЕ ВХОДИТЬ в посадові обов'язки ні класного керівника чи вчителя інформатики, чи звичайного вчителя-предметника. Це все звичайні чиїсь бізнес-проекти, в які перетворюється вся наша освіта.
(Якщо треба - дам посилання на топік Форуму інформатиків України, де це все обговорюється.)

Досить цікава тема. Справді, є проблема з внесенням первинних даних вчителями. Відповідно, ця інформація не доходить до батьків. В Грузії, наприклад, освіта перейшла на електронний облік успішності. Зрозуміло, що і ми йдемо до цього, хоча і дуже повільно.
На мій погляд, вчителя не потрібно заставляти вносити оцінки, він повинен це робити сам. Тому повинен бути мотивований якимось чином, щось отримувати взамін. Діти також повинні бути вмотивованими заглядати у систему. Якщо це просто звичайний журнал чи щоденник - не бачу жодних причин, що там робити дитині. Те ж саме і з батьками.
Можу порекомендувати досить пристойну систему "Моя школа". В ній і класичний електронний журнал із щоденником, і система смс-інформування, і соціальна мережа, і автоматизована система звітності для шкіл, і електронна бібліотека, і привязка календарних планів до уроків, і все це безкоштовно. Як і даний портал, розробники планують отримувати заробіток та здійснювати підтримку за рахунок реклами на сайті. Якщо заповнити форму реєстрації - без проблем можна отримати тестові логін і пароль до системи.

Меня бы интересовала система, если бы в ней были записаны внятные и подробные д/з по всем предметам. Чем старше становятся дети, тем проблематичнее узнать домашнее задание.

це вирішується конспектом уроку. Якщо вчитель використовує конспекти уроків в системі - там обовязково є домашнє завдання. І воно автоматично привязується до уроку. Відповідно, батьки можуть це бачити. А також рекомендовану літературу до виконання цього домашнього завдання. Часто використовуються електронні тести для домашніх завдань або ж для швидкого зрізу знань. Це також зручно для дистанційного навчання під час каратнинів.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі