Користувацький вхід

Розрахунок заробітньої платні. Праця на декретному місті

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...


Шановні колеги!
Допоможіть будь-ласка! Може хто-небудь знає принцип нарахування заробітньої платні. Працюю вчителем англ.мови. Спеціаліст. Педстаж 2 роки. Не розумію як нараховується зарплатня? За якою формулою (принципом)? Мене прийняли на роботу на неповне навантаження. Зараз колега пішла у декретну відпустку. Додали години, але чомусь працюю по заміні. На своє перше робоче місце(у іншій школі), мене теж приймали на декретне місце. Але там я була не на замінах. Мене тарифікували на ставку (18 годин). А зараз чомусь половина годин по тарифікації, а решта - як заміна. Хтось стикався с таким? Чому зарплатня завжди різна? Як її нараховують? Як проконтролювати бухгалтера? Може він помилився? Всі ми люди і всі помиляємся. Щиро дякую за увагу і майбутні розяснення. З повагою, Світлана.

Напишіть, скільки у вас годин, які вам оплачують по тарифній сітці, я вам скажу яка повинна бути зарплата. Заміну в нас нараховують в бухгалтерії райво.

Шановна, Світлана, я стикалась з таким, але мене поставили у звісність у середені року. Написали наказ з наріканням, що я не ставила розпис у журналі (класному, замін). Я звернулась до юриста. Отримала відповідь. Наказ є тарифікації на 18 годин - повині виплачувати повнімтю. Це завуч подає часи, як по заміні. Можете написати заяву у бухгалтерію з копією наказу на перерахунок.

Принцип нарахування досить простий. Все що Вам нараховують по тарифікації (на що ви тарифіковані) мінус 18,6% єдиний соціальний податок, мінус профспілкові внески (якщо Ви член профспілки). Що стосується оплати за уроки на час декретної відпустки, то тут все залежить від текстовки наказу. Там повинно бути чітко вказано умови оплати: чи це години до додаткової тарифікації, чи це години заміни тимчасово відсутнього працівника. Відповідно до цього наказу завуч і подає години в табелі як основні (по тарифікації), чи по заміні.

Дякую вам, шановні колеги! Щиро дякую!
Зараз поясню ситуацію. Я працювала на декретному місці в іншій школі рік. Там мене тарифікували на ставку(18 годин) одразу і в заяві про прийняття на роботу я писала, що йду на декретне, тимчасове місце (нажаль, не памятаю точну формуліровку). Потім моя одногрупниця запропонувала мені роботу в іншій школі. Вона вже готувалася до декретної відпустки і сказала, що мені додадуть годин, після того, як вона піде в декрет. У листопаді мене взяли на 11 годин. В заяві я писала, що "з неповним навантаженням". У січні (одинадцятого), коли колега вже оформила лікарняний (з приводу вагітності), меня додали ще 18 годин(класи, у яких вона викладала), але чомусь сказали, що це по заміні. Пояснили, що протарифікують мене лише у травні(двадцятого), колега має народити у кінці березня. Я не розумію, чому на першому місці роботи мене протарифікували одразу, а тут лише по заміні. Ще мені пообіцяли, що гроші за перевірку зошитів і канікулярні повернуть у травні чи липні. Я не розумію, що буде з моїми відпускними. Відпустку менці будуть нараховувати з розрахунку 11 годин чи 29? Чому країна одна, місце одне, а у кожній школі все по-різному? Директор людина порядна. Колектив хороший. Але всі ці розбіжності і заміни мене хвилюють. На сайті ЩоДенник запровадили калькулятор, за допомогою якого кожен вчитель може вирахувати свою зарплатню, але для цього там треба зареєструватися школі. А якщо адміністрація школи відмовиться реєструватися. Ну, не захоче вона. Чому не можна формулу розрахунку надати всім вчителям? Чи це "воєнная тайна". У будь-якій фірмі, чи в супер-маркеті чітко кажуть на яку зарплатню може розраховувати працівник, що влаштовується на роботу. А у випадку з освітою... Чому це так? Щиро дякую вам, шановні колеги. Напишіть будь-ласка, як бути у такій ситуації. Чи може все добре і я марно переживаю?

Доки ваша колега не народить, вам будуть оплачувати як заміну. Зараз вона вважається на лікарняному, тоді йде оплата яз по хворобі чи інше

Трішки неточно - не доки народить, а доки колега не напише заяву на відпуску по догляду за дитиною до 3-років, а до того, ідповідно до Закону України про відпустки, жінці надається відпустка по вагітності та пологах тривалістю 126 календарних днів (70 до пологів і 56 - після). У разі народження двох і більше дітей, або будь-яких ускладнень при пологах відпустка збільшується до 140 днів (70 - до, і 70 після пологів). Підставою для відпустки є лікарняний лист із жіночої консультації (він же - лист тимчасової непрацездатності), виданий згідно з п. 1 ст. 51 Закону 2240 "Про загальнообов'язкове державне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності".
Відпустка по вагітності та пологах надається в повному обсязі незалежно від того, коли саме народилася дитина. Тобто, якщо до пологів майбутня мама не витратила 70 покладених днів, їх залишок переноситься на післяпологовий період.

Якщо 11 січня Ваша колега пішла у таку відпустку, то закінчиться вона мінімум 16 травня.

По закінченню відпустки по вагітності та пологах, молода мама може вийти на роботу, або піти у відпустку по догляду за дитиною на термін, визначений законодавством, а це до досягнення дитиною 3-х років. Якщо дитина має потребу у домашньому догляді, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку. За час відпустки за жінкою, яка має дитину, зберігається місце роботи.

Коротко із всього вище сказаного. Отже, Ваше місце поки що не "декретне". Таким воно стане мінімум 16 травня, тоді Ви зможете написати заяву на місце колеги, але не забувайте, що воно "декретне" і трудовий договір буде діяти до того моменту, доки вона не вийде на роботу, і ніхто Вам не гарантуватиме ніяких строків. Це може бути від одного дня і до досягнення дитиною (якщо не народиться друга, третя і т.д. дитина у ці строки) шестирічного віку як максимум.

Можливий також варіант, що жінка не піде у таку відпустку. Тому що відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною. (згідно ст. 18 Закону України про відпустки)

Дякую за докладні коментарі. Але чому на попереднє місце роботи мене взяли зразу на декретне місце? Я влаштувалася на роботу 12 жовтня 2010, та вчителька, на місце якої мене брали народила у кінці грудня і ніяких замін там не було. З 12 жовтня я була саме на "декретному" місті. У кожної школи свої закони? І чому не можна протарифікувати працівника на строк 126 днів ( у моєму випадку до 16 травня), а потім повернути ці години жінці, яка, наприклад, вийде на роботу 16 травня (тобто зразу після народження дитини). Чи це зовсім "свіжий", тобто нещодавно прийнятий закон у трудовому законодавстві України? Ще у 2010 році все було не так. Може, шановні колеги, хтось зможе дати ссилку на статті законодавства, де всі ці нюанси докладно описані чи мені все ж таки треба проконсультуватися з юристом. І по закону мене повинні протарифікувати у кінці травня (якщо вона не вийде на роботу) чи може я тепер буду на замінах 3-6 років?
Щиро дякую вам, шановніколеги.

Я не працюю в освіті. Тому не можу пояснити більш докладно. Можу порадити звернутись на форум КЛАЦ зареєструйтесь, і поставце це питання, створивши окрему тему в розділі оплати праці КЛАЦ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі